Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 23:31:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pismeni iz srpskog  (Pročitano 28208 puta)
05. Okt 2010, 17:23:56
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2292
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Tema ,,Smesno i apsurdno(besmisleno) u Kir Janji''

Pisao sam 3 strane.Uvod o piscu 3-4 reda.Nakon toga sam pisao o onome sto se trazi,naveo sam skoro sve smesne,apsurdne i groteksne stvari iz dela ,,Kir Janja'' ili ,,Tvrdica'' zakljucak mi je bio nekih 5-6 redova napisao sam kako nikad ne treba biti skrtica,kako treba cuvati ljude oko sebe,ljude koji su nam dragi,najblizi,a ne novac.Kako se ti ljudi ne mogu trositi kao novac,u tom fazonu...

E sad meni je cilj da imam 3 na kraju godine,ovo je strasno,ali strasno strog profesor...Jako malo ljudi je za ovih 20 godina kod njega imalo peticu isto tako i cetvorku,ako imate cetvorku to prakticno znaci da bi kod nekog drugog imali peticu...Prosle godine sam imao dva i mene zanima vi sto se razumete u srpski jezik koju ocenu bi mi dali za ovo?


IP sačuvana
social share
Citat
Buki si tu?Sta cemo da radimo

Citat
kako šta ćemo, pa da završavamo poso  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Nikad nisam pisala klasicne analize dela, tako da sam uvek dobijala 5. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.63
Mislim da je teško ovako komentarisati jer ne znam profesora, nisam prisustvovala njegovim predavanjima, ali ipak ću ti izneti svoj stav o pisanju sastava. . .  Nikada nisam podržavala kada u sastavima pišu o samom književniku, to je nešto što savetujem da se izbegava, profesor odlično zna njegovu biografiju i male su šanse da je i učenik nauči, većina prepiše što je u startu minus.  Drugo, nije važno koliko stranica imaš napisanih, već je poenta u kvalitetu rečenica, odnosno misli, jako su važne metafore, poređenja, citati. . .  Savetujem ti da izbegavaš korišćenje svog mišljenja u pisanju sastava, već se drži književne kritike.  Kada čitaš delo, prvo pročitaj kritiku jer ćeš tako znati na koje delove knjige da obratis pažnju, možda to nećeš uspeti sam da odrediš.  Lično mislim da si u uvodu mogao pisati o današnjem vremenu i poremećaju sistema vrednosti, i da smo okruženi tvrdicama, pa onda da se fokusiraš na delo, ali nikako suvo prepričavanje, više na psihologiju samog Kir Janje. . .  To su ti moji saveti, imala sam 5 iz srpskog. . .   :[115]:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Nokia 
Citat
Savetujem ti da izbegavaš korišćenje svog mišljenja u pisanju sastava

potpuno pogresno . zanimljivo je videti kako jedan tinejdzer posmatra ova problem.


Citat
Lično mislim da si u uvodu mogao pisati o današnjem vremenu i poremećaju sistema vrednosti, i da smo okruženi tvrdicama, pa onda da se fokusiraš na delo, ali nikako suvo prepričavanje, više na psihologiju samog Kir Janje. . .  To su ti moji saveti, imala sam 5 iz srpskog. . .   Smile


sa ovim se slazem .

mada Borijelo , mozes da pitas starije ucenike koji je obrazac koji prihvata tvoj profesor .
u osnovnoj sam pisala opsirno i na prvom pismenom iz srpskog dobila 2  Smile
kasnije sam skontala da voli "Balasevicev" pristup, kratke efektne recenice.
pitaj, nije sramota  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2292
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
O Boze  Smile Dajte mi ocenu a ne savete  Smile
IP sačuvana
social share
Citat
Buki si tu?Sta cemo da radimo

Citat
kako šta ćemo, pa da završavamo poso  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Evo kao neko ko uci o ocenjivanju u skolama da ti kazem nesto. Ocena je subjektivna kategorija. Istrazivanja su pokazala da je toliko subjektivna da jedan isti pismeni zadatak iz matematike(da, iz matematike kao precizne nauke) kada je ocenjen od strane vise profesora dobija razlicite ocene. Mozes li onda da zamislis kako je tek sa srpskim jezikom i knjizevnoscu. Ako ne mozes ja cu ti reci: jedan isti zadatak iz srpskog jezika i knjizevnosti varira kod razlicitih profesora u ocenama od 2-5. To znaci da taj zadatak kod jednog profesora dobiije ocenu 2 a kod drugog ocenu 5

Ako je tako strog ne verujem da mozes izvuci vise od trojke za ovo sto si napisao (ako se kakav ti je sastav moze izvuci iz ovoga napisanog) Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2292
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Brate ako dobijem 2 zadovoljan sam,ako dobijem 3 neverovatno!A sve iznad toga je ne moguce
IP sačuvana
social share
Citat
Buki si tu?Sta cemo da radimo

Citat
kako šta ćemo, pa da završavamo poso  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Najvažnije je da počneš sa: "Svanuo je lijep i sunčan dan..."  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Nokia 
O Boze  Smile Dajte mi ocenu a ne savete  Smile

pa daj citav sastav , sta mogu da ti kazem na osnovu 10 recenica. ne znam ni kako si ih sklopio , niti koliko si reci koristio , ni koliko duboko si posmatrao problem.

al' ajd na osnovu ovoga jedna trica u vr' kape  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8154
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Samsung 
Ja sutra imam pismeni iz Onjegine,pa ako moze neki saveti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 23:31:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.