Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 13:34:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Počela je bežanija  (Pročitano 11090 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Ma dorbo to, ajde svako ima svoje razloge, al koja nevolja da i ti zelis da odes  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Nokia 
Ma dorbo to, ajde svako ima svoje razloge, al koja nevolja da i ti zelis da odes  Smile

kako koja covece ? jeste da sam radila u plusu na polugodisnjem obracunu , zarada je tri puta manja nego prosle godine . tesko mi je da naplatim dugovanja , samim  tim ja kasnim sa placanjem . vijaju me komercijalisti , ja vijam duznike i tako u krug . cifra koju mi trenutno duguju bi mogla da mi obezbedi 3 meseca lepog zivota . a znas kad cu to da naplatim ? mozda do Uskrsa , ako mi zeka donese kao poklon .

opet , U kanadi imam zagarantovan posao , imala bih gde da zivim . Tetka i teca su sada sami u kuci . deca tamo imaju vrsnjake koji bi ih uveli u skolu . zato sam ja Stefana sa 5 dala na engleski .

kad sve zbrojim i oduzmem , ako toliko budem radila kao sto radim ovde imacu 3 puta vise .
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
U hebote, raspada se sve  Smile Smile
Al hebi ga, ako plus-minus proracun stima, imas pravo
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Ne znam sta cekas ...  Smile  mnogi bi se polomili da imaju tako clear situaciju  Smile  bolje pali dok su klinci jos maleni, sve ce im biti mnogo jednostavnije
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
LG Nexus 5

Glupost je mastati o tome da se ode preko i da se ubija mesecna plata od 5-6 somica. Naravno, ima i takvih primera ali ja pricam o obicnim poslovima.

Moze, kontrolor leta, hirurg, zubar, neki vrhunski inzenjer i tako to

Moze i vozac formule 1, fudbaler, direktor banke, itd. Kao sto rekoh, govorim o obicnim poslovima. Za ovo sto si ti nabrojao, potreban je fakultet, a obzirom, da u Srbiji samo 6-8% ima zavrsen fax, dolazimo do zakljucka da samo 6-8% imaju sansu za posao preko. Govorio sam uopsteno, mislio sam na onih 92-94%.


Problem ti je, sto oces bolje da zivis (a imas tu mogucnost) to manje mozes da ostavljas sa strane. Znao sam nekog tipa iz Osjeka, radio dugo godina kao elektricar, normalno radno vreme. E, onda devedesetih poceo samostalno, otvorio elektricarksu firmu, imao do desetka radnika, par vozila, dobre veze za poslove i za par godina kupio dve zgrade koje je tada sanirao malo ovako malo onako, para ko pleve al je za tih najvise 10 godina ostario oko 30. Dodje u 6 izjutra, radnici tek u sedam, on ode kuci u ponoc, neki put kasnije, radnici odavno spavaju. Sad ima te dve zgrade i na relativnoj je nuli posto vraca kredite i vrsi sitne popravke, i na dobitku je cistom za nekih 30 godina kad se otplati kredit za zgrade pa onda moze da ih proda bez hipoteke, u prevodu, deca ce da mu naslede to.

Pa u neku ruku, ovako to i funkcionise u normalnim zemljama. Neke od firmi sa zapada su stare i po 100-200 godina. Otvorio deka firmu, patio se ko konj, pa sin malo unapredio, pa unuk i tako se to razvija. Pre neki mesec je neki tip pricao u nekoj emisiji da je najteze zaraditi prvi milion (legalno). Posle sve ide lakse. Smiley

Nego da se vratim na temu. Ukidanje viza, po mom misljenju, najvise je pomoglo ljudima koji zele da obidju neke zemlje u statusu turiste, bez agencija i slicnih zajebancija. Ima masa svetskih sajtova (proverenih) na kojima mozes da rezervises hostele, hotele i sl. Zatim odaberes low cost let i u Dortmundu si za 40 evrica.

Posao i dobijanje posla u inostranstvu nikada nije bio problem, pa cak i u Slobino vreme. Moj komsija radi u Engleskoj u nekoj ispostavi erbasa, bem li ga, kao neki konstruktor ili sta vec. Zavrsio ovde masinski, slao papire, smarao sve oko sebe i 1997 dobije radnu dozvolu, ode tamo, ozenio se pre par godina i njemu super. E sad, kako je njemu firma obezbedjivala papire ili kako je sve to islo, ne znam ali se nikada nije zalio da ga neko zajebava zbog toga, a dolazi cesto u Srbiju, pa prica. 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10

Glupost je mastati o tome da se ode preko i da se ubija mesecna plata od 5-6 somica. Naravno, ima i takvih primera ali ja pricam o obicnim poslovima.

Moze, kontrolor leta, hirurg, zubar, neki vrhunski inzenjer i tako to

Moze i vozac formule 1, fudbaler, direktor banke, itd. Kao sto rekoh, govorim o obicnim poslovima. Za ovo sto si ti nabrojao, potreban je fakultet, a obzirom, da u Srbiji samo 6-8% ima zavrsen fax, dolazimo do zakljucka da samo 6-8% imaju sansu za posao preko. Govorio sam uopsteno, mislio sam na onih 92-94%.

Jos i manje jer ne traze nekog sto je doktorirao recimo anticku istoriju ili sprsku knjizevnost nego nekoga ko zna sa srafovima i maticama.

Pa u neku ruku, ovako to i funkcionise u normalnim zemljama. Neke od firmi sa zapada su stare i po 100-200 godina. Otvorio deka firmu, patio se ko konj, pa sin malo unapredio, pa unuk i tako se to razvija. Pre neki mesec je neki tip pricao u nekoj emisiji da je najteze zaraditi prvi milion (legalno). Posle sve ide lakse. Smiley

To je ustvari istina, mada nazalost u danasnje "turbo" doba se daje iluzija da se na nekim glupostima koje niko ne zna da objasni, moze obogatiti preko noci. Kupis te i te akcije, muvas nesto po internetu i slicno i postanes milioner bez truda. mislim, moze ali u 0,001 slucajeva kao sa tipom koji je napravio grafiku od jednog megapiksela i prodavao pixel za dolar i rasprodo sve pixele za mesec dana i postao tezi za milionce. Naravno da su ga odmah kopirali ali dzabe, samo je on uspeo.
Ovo ostalo je da zapnes i radis, od jutra do mraka, sve sto zaradis ulazes i jos dizes kredite i jos vise radis dok te okolina ne proglasi ludim a rodbina odrekne. Tad nesto mozes da napravis. Ostalo je lutrija.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 13:34:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.