Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:24:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Paulo Koeljo?  (Pročitano 7860 puta)
26. Sep 2010, 22:47:41
Clan u razvoju

It's true that we're all little insane.

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pre neki dan sam procitala "Alhemičara"."Zahira" i "Vešticu iz Portobela" pre dva-tri meseca. Dobro,nije velika stvar Smile! Ono što me muči jeste to što sam oduševljena njegovim pripovedačkim umećem a isto tako razočarana komentarima drugih ljudi koji su ga takođe čitali. Da li on piše jeftinu filozofiju? Da li on nakon "Alhemičara" kopira sam sebe? Ova pitanja me sad neprestano muče... Ja se nisam pokajala što sam pročitala njegove tri knjige ali ne znam da li ću zažaliti ako se tu zaustavim?! Mada,nakon takvih komentara sam izgubila volju... Želela bih da vidim druga mišljenja: to continue reading or not to? That is the question now! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Alcatel One Touch
Pre nego što nastaviš sa Koeljom,pročitaj(ako već nisi),recimo,Hesea-"Narcis i Zlatousti"ili,(opet recimo)Isaka Baševisa Singera-"Rob"... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

It's true that we're all little insane.

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Čitala sam "Sidartu" od Hesea... Hvala! Pročitaću i te dve knjige,obavezno!!!    Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Citat
Mada,nakon takvih komentara sam izgubila volju... Želela bih da vidim druga mišljenja: to continue reading or not to? That is the question now! Smile
A šta te briga za ono što drugi misle,ako ti se svidja a ti citaj slobodno!  Smile
Citat
Pre nego što nastaviš sa Koeljom,pročitaj(ako već nisi),recimo,Hesea-"Narcis i Zlatousti
A što baš Narcis i zlatousti,zašto ne Demjana ili recimo još jace Stepski Vuk ili najjace igru staklenih perli? Smile Smile
« Poslednja izmena: 26. Sep 2010, 23:27:52 od rinaka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Žena
Poruke 978
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Ono što se ljudima ne sviđa kod Koelja su instant mudrosti i rešenja koje da umeju da vode u banalnost.

Ne dozvoli da te pokolebaju kritike drugih ako se nešto tebi dopada. Književnost je umetnost i kao takva zavisi delom i od svog recipijenta - nijedno delo nije završeno samim svojim postojanjem, već ga tvoje doživljavanje čini potpunim. Ono što odgovara jednoj duši, ne odgovara obavezno drugoj  Smile

Najbolje bi bilo da sama proceniš da li se Koeljo ponavlja, ne dozvoli da drugi odluče umesto tebe da li ti je nešto dosadno. Ukoliko te pisac privukao, istražuj dalje, videćeš sama dokle će ti prijati Smiley

Sidarta je najbolji uvod u Hesea Smiley Samo bih preporučila da pročitaš Demijana pre Stepskog vuka, ne obrnuto.
Meni je doduše nekako suvoparan, ali možda se samo saplićem na loš prevod Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Skeptik,cinik & slobodni mislilac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.7
mob
SonyEricsson w200
Možeš slobodno nastaviti dalje sa dve sjajne knjige "Veronika je odlučila da umre" (možda i najbolja  Smile) i "Peta gora" Gledaj da izbegneš "Na obali reke pjedra sedela sam i plakala" (dosadno do zla boga Smile) i "11 minuta" (ostavio na pola)
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Upravo mu je to i najbolja knjiga... reke Pjedre... ima nekog smisla...

Inace... ako hoces nesto zaista dobro - Danilo Kis... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Ote mi rec iz usta...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Pa kome sad da verujem , "Na obali ..." je dobra ili nije ,........, šta da pročitam od Danila Kiš-a.......  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Meni je, licno, najdraza Enciklopedija mrtvih... a mozes da pocnes i sa Casom anatomije i Grobnicom za Borisa Davidovica... onda Basta, Pepeo... i usput pokupis i Rane jade...

A kad zavrsis sa njim... Pekic... najpitkiji je Novi Jerusalem, a ako hoces pomalo akcioni zaplet Besnilo... onda sve ostalo.. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:24:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.