Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:00:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dizel motor na jestivo ulje :)  (Pročitano 25589 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 277
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
cekamo dalji report
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


nisam lep,al sam zato neodoljivo glup

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 83
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
mob
SonyEricsson k800
Prvo da se izvinem sto vadim temu iz "podruma" ali smatram jako bitnim zbog vlasnika starijih vozila na dizel gorivo.
Posto sam i ja nacuo da je jestivo ulje moguce koristiti kao pogonsko gorivo odlucio sam da to isprobam na svom autu (ford eskort 1.8 TD iz 97godine) Naime u rezervoaru je bilo oko 2-4 litre eurodizela prvi put sam sipao 3l jestivog ulja (ne koristenog iz prodavnice) nije bilo nikakvih problema. Nakon toga nastavio sam da sipam iskljucivo suncokretovo ulje bez dodavanja eurodizela i za sada presao 800km bez ikakvih problema. Potrosnja je identicna,snaga motora ista (mada mi se cini da cak mozda za nijansu i lepse radi, ali to je kod forda vrlo diskutabilno  Smile ) Verovatno ce na zimu pri nizim temperaturama praviti problem ali za sada je super. Cena euro dizela je oko 155-160 dinara a suncokretovo ulje po akcijama moze se naci za 100-120 dinara po litri. Jedina mana je sto iza auta ostaje miris preprzenog ulja ali mnogo manje dima. Ne bih preporucio ovo onima koji voze motore novije generacije jer pretpostavljam da bi to moglo izazvati neka ostecenja ali za nas sa "matorcima" mislim da je idealno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.143
ja bih dodavao i pomalo dvotaktola u to
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Pa ne vozi trabanta  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


nisam lep,al sam zato neodoljivo glup

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 83
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
mob
SonyEricsson k800
A zasto dvotaktol, mislis da dijamant nije dovoljno mastan? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 36.0.1985.143
bio na tv neki lik koji je u golfa 2 sipao korišćeno ulje. išao po restoranima i uzimao ulje iz friteza. al mislim da ga je mešao sa d2.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.143
A zasto dvotaktol, mislis da dijamant nije dovoljno mastan? Smile

jeste nego eto zbog boljeg sagorevanja,i da ja bih to mesao sa loz uljem,mada kazu da pumpe lose podnose jestivo ulje cak i one linijske na kamionima,verujem da si guglao o tome dosta ali oprecna su misljena o trajnosti motora koji se gura na jestivo ulje
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


nisam lep,al sam zato neodoljivo glup

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 83
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
mob
SonyEricsson k800
Slazem se sa tobom SEZ da jestivo ulje nije najboljhe resenje za trajnost motora ali moje misljenje je da stetu moze da prouzrokuje jedino njegova  gustina sto sigurno neces resiti sa dvotaktolom, mozda bi jedino bilo bolje resenje mesati ga sa euro dizelom ili nekim aditivom koji ce mu smanjiti gustinu ali to bi povecalo troskove pa bi sama upotreba izgubila ekonomski smisao.ja cu i dalje koristiti cisto ulje pa vam javljam rezultat za par hiljada kilometara.
Gottago koristeno ulje i ne koristeno nije jednako vredno,prvo sto koristeno ulje u sebi ima previse sitnih otpada koje treba isfitlirati drugo sto je ne koristeno za sada prilicno jeftinije u odnosu na dizel pa nema potrebe ici u krajnosti!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.143
na nekim forumima je bila diskuja o tome kazu da takvo ulje brzo unisti bos pumpu,cak i ove kamionske linijske pumpe ne izdrze mnogo,imas dobre forume kod nas probaj tamo da se raspitas podrobnije

cbc.rs taj je najbolji
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Citat
Gottago koristeno ulje i ne koristeno nije jednako vredno,prvo sto koristeno ulje u sebi ima previse sitnih otpada koje treba isfitlirati drugo sto je ne koristeno za sada prilicno jeftinije u odnosu na dizel pa nema potrebe ici u krajnosti!

Gledao sam davno, neki taksista u Hamburgu je sipao u mecku koristeno ulje iz restorana, jasno, filtrirano, kaze da je imao po sat, dva posla da pokupi ulje i da ga procisti ali opet mu se isplatilo  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:00:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.