Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Street Race 402m - Trke na 402m  (Pročitano 7275 puta)
23. Sep 2010, 21:44:00
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Posto su se vesti i informacije o trkama na 402m do sada rasipale po drugim temama, od sada ce evo postojati tema koja ce se baviti svime vezanim za pomenute trke.

Prva vest koju cu postaviti je stara par nedelja. Poznavaoci ovog sporta su zasigurno vec upuceni ali mislim da zasluzuje mesto u ovoj temi.

===========================================================================

Svojim „audijem“ prešao 402
metra za deset sekundi




Aleksandru Kostadinoviću Aleksu (36) je trebalo 10,130 sekundi da za volanom „audija RS“ pređe 402 metra. To je bilo dovoljno da u Osijeku obori balkanski rekord u uličnim trkama. Ovo je njegova 12-ta pobeda ali ne planira da se zaustavi na tom broju.

Svi se sećaju filmova u kojima se mladi buntovnici trkaju na otvorenoj ulici od semafora do semafora, a nagrada za pobedu je najčešće automobil poraženog.

- Današnji koncept uličnih trka je umnogome sličan. Vozi se 402 metra, što je jednako razdaljini između dva semafora u Americi. Dužina piste za legalne ulične trke je oko jednog kilometra, pola za trku, pola za zaustavljanje. Ovaj sport ne donosi mnogo novca, slave i uticaja. Njime se bave oni koji ga vole - priča Aleksandar.

Svoju ljubav prema brzoj vožnji nikada nije ispoljavao na ulicama Beograda. Još devedesetih godina je učestvovao u trkama kamiona, za koje kaže da su bile interesantno iskustvo.

Srbija se, zbog sankcija, na uličnim trkama u zemljama regiona pojavila tek 2005. godine.

- I Hrvatska i Slovenija su bile jake u auto moto sportu, pa nas nisu shvatali ozbiljno. Nismo imali načina da dođemo do dobrih delova za automobile, a ni novca za njih - objašnjava Aleksandar.

Već 2007. godine on je pobedio na devet trka , a naredne godine na još tri i time postao idol svih ljubitelja ovog sporta, bili oni Hrvati, Slovenci ili Srbi. Srpski vozači su se na taj način izborili za svoje mesto na pisti.

Nema mnogo ograničenja i dozvoljeno je „budženje“ automobila da bi se poboljšale njegove mogućnosti. Aleksandrov „audi“ ima 800 konjskih snaga i jedinjenja koja se ubrizgavaju u motor ne bi li automobil dobio dodatni pogon. Brzina kojom izlazi je 230 kilometara na sat, a prisutni često kažu da se njegov automobil ne kreće, nego se teleportuje.

- Osećaj je neopisiv, ne postoje reči koje mogu da opišu takav adrenalinski šok, to treba iskusiti - kaže Aleksandar.

Kada vide nekoga ko juri kao lud i ugrožava ljude oko sebe, pozovu ga da dođe i da pokaže šta zna na stazi. Tu će da vidi koliko je dobar ili koliko nije dobar vozač.

- Dobiće potvrdu od iskusnih vozača da je brz i neće mu više biti zanimljivo da se trka u suprotnom smeru ulice ili kroz tunele. Na stazi se svi viteški borimo - kaže Aleksandar.

G. AVALIĆ - blic.rs
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Chevrolet "gromovnik"




Automobil može biti ili trkač ili prevozno sredstvo, to zna svako ko je standardnim automobilom izašao na stazu, ili trkačkim na ulicu.

Međutim, u SAD postoji događaj pod imenom „Drag Week“, gde se u pet dana, na pet staza, u pet država, voze trke, a vozači svoje ljubimce sami dovoze na staze, bez upotrebe prikolica, koje u ovom slučaju nisu dozvoljene.

Ovogodišnji pobednik je Larry Larson i i njegova Chevrolet Nova iz 1966. „Najbrži svetski ulični automobil“ raspolaže sa twin-turbo „big block“ V8, i mada nikada nije bio na dinamometru, procena je da raspolaže sa preko 2300 KS. Četvrt milje ovaj automobil prelazi za 6,95 sekundi, sa izlaznom brzinom od 336,4 km/h, čak i posle pet dana učešća u svakodnevnom saobraćaju.







Izvor: VreleGume.rs
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 5986
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Apple Iphone 3GS 16GB


Takođe trenutno jedan od najbržih street race auta na balkanu, mislim da obojica voze oko 10,1 sec.

Radi se o Opel Kadettu biomoto, dva 3.0 MV6 motora iz Omege koji zajedno daju nekih 450 ks + što je na svakome motoru po nitro od 250 ks, po nekoj računici trebao bi izvlačiti priblično 1000ks.

Ove godine je u Osijeku vozio 10,7s sa light setupom, tj. sa manje snage i manje fosiranja nego što inače može. Poslije toga je vozio u Banja Luci na SR 10,5s ali na lošijoj stazi sa manjim nagibom na kome su sva auta pravila od 0,3 do 0,5s slabije vrijeme, tako da mu je realno vrijeme 10s, 10,1s...

U priloženom klipu se vidi kako Kadett kreće 6 sec. poslije Golfa i prestiže ga  Smile

« Poslednja izmena: 24. Sep 2010, 02:40:42 od shaGuar »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
HTC Tattoo
Gledao nešto na netu,Rusi imaju trke na 1 kilometar koje su mnogo zanimljivije i meri se i maximalna brzina automobila,nabijaju i preko 300 km na sat. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zvezda je zivot, ostalo su sitnice!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6629
Zastava Kruševac
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
mob
Nokia N900,N97mini,N95
"Četvrt milje ovaj automobil prelazi za 6,95 sekundi, sa izlaznom brzinom od 336,4 km/h"
IP sačuvana
social share
Mercedes 190D 2.0 75ks 1990 god.
Mitsubishi Eclipse 2.0 147hp 1996 god.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
HTC Tattoo
"Četvrt milje ovaj automobil prelazi za 6,95 sekundi, sa izlaznom brzinom od 336,4 km/h"
Pa taj ima 2300 ks,vidiš da je vozio ispod 7 sekundi,raketa. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
„Na putu PAZI,
na stazi gazi“




Večito rivalstvo među muškarcima u automobilizmu, ko je bolji vozač i ko ima bolju mašinu, rezultiralo je pojavom uličnih trka. Mladi momci željni dokazivanja ne razmišljajući upuštaju se u ovaj vid zabave, zaboravljajući da u jednoj sekundi ovakva zabava može postati tragedija. Tragedija za njih, njihove porodice ili slučajn„e prolaznike.

Međutim, zahvaljujući preduzeću ECOMEX, kompaniji Hausbrandt i Aleksandru Alexu Kostadinoviću, će mladi adrenalinski ovisnici u perspektivi svoju energiju moći da ispolje na bezbednoj stazi, kao i da pokažu svoje limene ljubimce.

Preduzeće ECOMEX sarađuje 15 godina sa robnom markom Hausbrandt, i ekskluzivni je uvoznik i distributer čuvene kafe. Na održanoj konferenciji za štampu u prostorijama ECOMEX d.o.o. smo bili u prilici da osetimo duh Italije, uz neprevaziđeni espresso.



Alberto Maguolo, menadžer prodaje Hausbrandta je ispred kompanije izrazio svoju podršku za budući projekat izgradnje staze za trke ubrzanja, kao i podršku za našeg šampiona Alexa Kostadinovića, koji će se nakon obaranja balkanskog rekorda oprobati i u Evropi, sa dodatno dorađenom „mašinom“, koja će uz pomoć bio-etanola dostići vrtoglave brojke od 1200 KS i 1000 Nm. Naravno, reč je o već čuvenom Audiju RS4 koji na našim prostorima nije imao premca u „drag“ trkama.

Na pres konferenciji je bio prisutan i Milan Božović iz Centra za bezbednost Saobraćajnog fakulteta u Beogradu, koji je istakao da godišnje na putevima u Srbiji život izgubi između 800 i 1200 ljudi, od kojih je većina starosti oko 25 godina. Okvirna ideja, rekao je on, u vezi sa budućom stazom, nije da bude edukativnog, vek kontrolnog karaktera, te da se brza vožnja sa ulica premesti na nju, gde će postojati najbezbedniji mogući uslovi.

Teško da bi do svega ovog došlo da nije Aleksandra Alexa Kostadinovića, harizmatičnog momka, zaljubljenika u brzinu, koji već 5 godina usijava asfalt širom Balkana i Srbije. Da sve ovo nije slučajno, dokazuje i podatak da se Aleksandrov sinčić rodio 4.02. (4. februara - trke ubrzanja se odigravaju na pravcu dugom 402 metra, odnosno četvrt milje).



Da li je potrebno naglašavati simboliku?! Njegov Audi RS4 će u novom, „bio-etanolskom“ izdanju biti spreman negde u prvoj polovini marta 2011., nakon čega će se naći na pistama u Mađarskoj i Belgiji. Plan je da se sprint na četvrt milje spusti na 8,5 sekundi, a koliko je to brzo dokazuje podatak da je Alexov aktuelni balkanski rekord 10,130 sekundi.

Mi mu želimo sve najbolje kako u budućim takmičenjima, tako i u ovom projektu, a o njegovim uspesima ćemo vas redovno obaveštavati, i to uz slogan „Na putu PAZI, na stazi gazi“!

Izvor: VreleGume.rs
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
HTC Tattoo
Samo mi nije jasno kako drag trke mogu da budu takmičenje ko je bolji vozač kad samo mašina presudjuje,budalaština. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Samsung i8510 innov8
Treba neko i da shalta brzine... Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8869
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
mob
Sony Xperia Neo L
a treba i reakcija na semaforu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.