Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sprečimo pljačku studenata - peticija za master - pomozite!  (Pročitano 20259 puta)
16. Sep 2010, 21:24:47
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 6.0.472.59
Drage buregdžije, potrebna nam je vaša pomoć (govorim u ime generacije studenata psihologije u Novom Sadu upisanih 2005. godine).

Kao što svaka promena zahteva određene žrtve, tako se na nama ovaj put lome koplja.
Ne verujem da ne biste verovali da kažem da nas fakultet pljačka!

Naime, nakon završene 4 godine osnovnih studija, dobili smo zvanje diplomiranog psihologa. Međutim, to zvanje nije isto što i master, ali nije ni bachelor. Za par godina to zvanje neće značiti ništa u odnosu na današnje bolonjce. Tako da smo na neki način primorani da upišemo master.

Međutim, caka je u tome da smo mi većinu stvari sa master programa već odslušali i ispolagali. Ipak, potrebno je upisati takozvanu ''domasterizaciju'' - svega par ispita (plus odbrana rada) više kako bismo dobili master diplome. Međutim, šaljivdžije sa našeg fakulteta su odlučile da nas ta nužda košta oko 1300 eura!

Evo računice:
Budžeta nema - za sve je školarina 96.000 dinara
Zahtev za ekvivalencijom diploma (još jedna besmislica) - 25.000 dinara
Prijava ispita - 1.550 dinara
Odbrana master rada je bila 30.000, ali su je spustili na par hiljada, valjda su ipak shvatili da su preterali (kako da ne)!

Kada se sabere, dobije se cifra koja je potpuno nerealna za nešto što bi trebalo biti formalnost!
A sve što želimo je da sutra sa svojim diplomama možemo da nađemo posao, što je samo po sebi teško, a ne još uz ove besmislice!

Još jedna interesantna stvar je da su na Beogradskom univerzitetu, kao i u Nišu, diplomirani psiholozi izjednačeni sa masterom, te da idu direkt na doktorske studije ako su zainteresovani. A mi plaćamo ovoliku cenu iz razloga što fakultet tumači zakon onako kako njima odgovara!

Ceo slučaj će biti medijski propraćen ovih dana.
Znam da se većine vas ovo ne tiče, ali nemojte okretati glavu na drugu stranu - možete pomoći, brzo i lako, tako što ćete kliknuti na link dole i za par minuta dati svoj glas koji nam je dragocen!

http://www.petitionspot.com/petitions/masterzapsihologe05/

Pročitajte našu molbu; znamo da su nam šanse male pred tom birokratskom mašinerijom, ali ne možemo odustati bez borbe!

Sprečimo pljačku studenata!

Hvala vam na pažnji i podršci,
psiholozi, generacija 2005.
« Poslednja izmena: 16. Sep 2010, 21:58:02 od Ziledin »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
1. kako to da nema mastera na budzet , chak ni za one studente sa visokim prosekom ?  Smile

2. master mozesh da upishesh i na drugom fakultetu , i to ne samo psiho struke  Smile

3. koga je josh briga za onlajn peticije , uradite neshto konkretno  Smile

4. ja sam mislio da vi psiholozi dobro zaradjujete  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Its OK, potpisujem  Smile Strasno sta sve ne rade  Smile

Citat
Još jedna interesantna stvar je da su na Beogradskom univerzitetu diplomirani psiholozi izjednačeni sa masterom, te da idu direkt na doktorske studije ako su zainteresovani. A mi plaćamo ovoliku cenu iz razloga što fakultet tumači zakon onako kako njima odgovara!
Isti slucaj i u Nisu a "master" uzimas uz doplatu od 25000 dinara (oni kazu da se to zove "prevod diplome" ) sto je OK jer su predmeti potpuno isti samo sto "bolonjci" imaju vise ispita a kolicina znanja koja se uci je potpuno ista jer su samo "nebolonjske" predmete izdelili na 2-3 dela i od svakog napravili poseban ispit
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 6.0.472.59
@ bf

1. Nema, jednostavno je ukinut.

2. Znam, ali to je uslovljavanje jer ja ne mogu da upišem master koji želim.

3. Radimo konkretno, naša molba je u sekretarijatu fakuteta, idemo do Skupštine Vojvodine (Pokrajinski sekretarijat), mediji su već kontaktirani. Ovo je samo još jedan od načina.

4. Tvojoj duhovitosti ovde zaista nije mesto. Ako želiš da potpišeš peticiju - potpiši i hvala ti na tome; ako ne - izvoli trolovati na nekoj drugoj temi.

@ Marko
Hvala ti. Da, zaboravih da pomenem i Niš. Editovaću.  Smile
« Poslednja izmena: 16. Sep 2010, 21:48:39 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.59
Mogu da kazem za tehnicke fakultete, BG Univerziteta. Svrseni diplomci po starom dobijaju status mastera (sta to u praksi znaci, ja jos uvek nisam skontao do kraja  Smile , valjda izgovor za uzimanje love), sto je i razumljivo donekle, medjutim... neverovatno je samo da ovii po Bolonji imaju isti status  Smile Ko je studirao po starom zna o cemu pricam. U svakom slucaju ne izadjes isti sa fakulteta. Promene na licnom (psihofizickom) planu se moraju notirati. Radjanje mecke, telenje itd ... Blagosloven je onaj ko diplomira i sa 2 godine zakasnjenja (gde spadam i sam). Zaista je previse udaranja po ganglijama studentima, na svu muku, suze, krv i znoj uzimati i pare.

Za druge Univerzitete u Srbiji ne znam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Nokia 
potpisala peticiju  Smile
nadam se da ce moj glas nesto pomoci  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 6.0.472.59
Hvala.  Smile Svaki glas nam znači.
« Poslednja izmena: 16. Sep 2010, 22:01:48 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Nokia 
ajde ajde ..ko ce kome ako ne svoj svome  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung XYZ1004
Ajde...potpisah....

Mada ne mogu a da ne citiram jednog velikog mislioca i filozofa  Smile koji je rekao  ... Kad budete hteli da pravimo revoluciju i da ih sve dignemo u vazduh (kao u Fight Club-u) počev od onih gorenabrojanih, onda se javite da vidimo šta ćemo i koliko ste spremni za posledice... Ovako je ova priča šuplja, svi nezadovoljni, a oni nas i dalje prave majmunima... ne ide, braćo moja sapatnička.

Posto trenutno nemam vremena, niti zivaca da objasnjavam i zivciram zbog sveprisutne pljacke, otimacine, korupcije, mita, losih profesora, predmeta i milion drugih stvari vezanih za nase skolstvo, samo cu da turim  Smile slicicu



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
mob
Nokia 6260 Slide
Eto pomogao sam i ja Smile

Samo mi nije jasno sto nisam upisan tamo Smile
« Poslednja izmena: 16. Sep 2010, 22:29:23 od Enis - Mafija »
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.