Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ухапшен Маки,сликар и иконописац.  (Pročitano 3005 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3185
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
...cuj slikar?
jebote,kakve fleke od ljudi su videle sansu tog 05.10.2000god.?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.12
zna šta je dolar,a i dobar je sa kičicom  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
TADIĆ POMILOVAO MAKIJA

Utorak, 14. Septembar, 2010.|  Autor: Agencija BETA



 BEOGRAD - Predsednik Srbije Boris Tadić potpisao je u utorak veče odluku o pomilovanju kojom se Bogoljub Arsenijević oslobađa krivičnog gonjenja, rečeno je Beti u kabinetu predsednika Srbije.

Slikar Bogoljub Arsenijević Maki (56) izašao je iz Okružnog zatvora u Valjevu oko 21 sat, potvrđeno je iz zatvorske uprave.

Arsenijeviću, koji je počeo štrajk glađu, juče je Vanraspravno krivično veće Višeg suda odredilo pritvor do dva meseca zbog neodazivanja sudskim pozivima za novo suđenje. On je uhapšen u noći između nedelje i ponedeljka na graničnom prelazu Kotroman, kod Mokre Gore, prilikom pokušaja ulaska u Srbiju iz BiH, po poternici Višeg suda u Valjevu.

Optužnica iz 1999. godine tereti Arsenijevića za sprečavanje službenih lica u obavljanju poslova bezbednosti. Ranije večeras, predsednik Tadić izjavio je novinarima u Beogradu da će čim stigne zahtev za pomilovanje iz Ministarstva pravde "učiniti sve što je u skladu sa zakonom". Tadić nije mogao da objasni kako se uopšte dogodilo da slučaj Arsenijević traje toliko dugo, navevši da to nije njegov posao.

"Ja obavljam posao predsednika Republike, a šta radi Ministarstvo pravde, MUP, šta rade sudovi... Ja ne mešam u njihov posao", rekao je Tadić. "Da li je neko usporio proces, nije usporio proces, ja to ne znam. Samo znam da kad sam došao iz Estonije da sam video da imamo nov problem. Ja ga rešavam čim dođe kod mene na sto", poručio je Tadić.

Arsenijević je 12. jula 1999. na Gradskom trgu u Valjevu organizovao "miting protiv vlasti" Slobodana Miloševića, na kojem je došlo do incidenata prilikom pokušaja zauzimanja zgrade Škupštine opštine Valjevo. Tadašnji Okružni sud u Valjevu izrekao mu je tri godine zatvora, ali je Vrhovni sud Srbije tu presudu ukinuo i naložio novo suđenje sa rekonstrukcijom na licu mesta.

Kurir
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9


Kako je hapšenje jednog od junaka Petog oktobra pokazalo da neki kontinuiteti između Slobe i Borisa ipak postoje i kako im je ime – politički zatvorenici



nishta chudno . 5.oktobra se desila samo jedna stvar : vlast je preshla iz ruku miloseviceve mafije u ruke djindjiceve mafije . to u stvari nije bio nikakav radiklani prelaz , jer su mnogi igrachi jednostavno preshli iz jedne u drugu ,a poluge vladanja su ostale iste , samo je nadjen novi strani gazda .

  danas je postalo jasno da su ove dve mafije u stvari srasle , o chemu svedoci i formalno uceshce SPS u DS-ovoj vladi i saradnja po svim pitanjima : od pederske parade do ulaska u EU i NATO . zbog toga nikako ne chudi chinjenica da ova vlast sve vishe primenjuje metode koje je koristio milosevic , s tim shto ih je on pravdao laznim patriotizmom ,a ova laznom demokratijom .

to shto je maki "privremeno"  Smile  nastradao  je posledica chinjenice da je on u celoj stvari bio tek korisni idiot za jednokratnu upotrebu - kad mu je proshla upotrebna vrednost brzo je zaboravljen i on i njegov sluchaj . administracija u srbiji josh uvek sadrzi "pouzdan"  Smile milosevicev kadar i josh "pouzdaniji" djindjicev , spreman da u formalizmu ide do imbicilnosti  Smile . srecom pa je njegovo ime josh uvek pomalo odzvanjalo u svesti ljudi , pa je napravljena manja novinska senzacija inache bi gulio krompir malo duze .  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
Citat
prilikom pokušaja zauzimanja zgrade Škupštine opštine Valjevo

могао би тадић да помилује и оног што је покушао унети бомбу у председништво...а и господина легију и звездана Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.55
mob
Nokia 
"Da li je neko usporio proces, nije usporio proces, ja to ne znam. Samo znam da kad sam došao iz Estonije da sam video da imamo nov problem. Ja ga rešavam čim dođe kod mene na sto", poručio je Tadić.
 
Državni sekretar u Ministarstvu pravde Slobodan Homen smatra da treba razdvojiti nosioce borbe za demokratske promene od klasičnih učinilaca krivičnih dela. On je ocenio da su ispunjeni svi uslovi da Arsenijević bude oslobođen.
 
"Arsenijević je bio nosilac borbe za demokratizaciju Srbije i jedan od hiljade učesnika protesta 1999. i 2000. koji su se borili protiv nedemokratskog režima Slobodana Miloševića", rekao je on.

Ukoliko bi Arsenijević odgovarao za to krivično delo, onda bi i mnogi drugi trebalo da budu pozvani na odgovornost, smatra Homen i podseća da se veliki broj tih ljudi danas nalazi u vlasti. Nažalost, zbog sporosti pravosuđa taj postupak je trajao toliko godina - od 1999. godine, napomenuo je državni sekretar.

"Mi smatramo da je ovo najbolji način da se pošalje jasna poruka da se nosioci demokratskih promena ne mogu smatrati učiniocima krivičnih dela, jer smo se tada svi borili protiv nečega što je bila nedemokratska država i protiv nedemokratskog režima koji je zloupotrevaljavao poluge vlasti, a o tome govori veoma oštra kazna na koju je bio osuđen Arsenijević", naglasio je Homen.

http://srb.time.mk/read/b63197c2bd/1c45eb62b4/index.html
---------------

All animals are equal,but...
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 6.0.472.55
mob
Apple iPhone SE 2020
OBUSTAVLJA SE POSTUPAK PROTIV BOGOLJUBA ARSENIJEVIĆA
Maki pušten iz pritvora

E.B, Tanjug    | 14. 09. 2010. - 15:44h   21:52h | Foto: P. Vujanac, S. Maričić    | Komentara: 29
Slikar Bogoljub Arsenijević Maki pušten je večeras iz pritvora Okružnog zatvora u Valjevu, saznaje "Blic".


Predsednik Srbije Boris Tadić potpisao je večeras odluku o pomilovanju kojom se Arsenijević oslobađa krivičnog gonjenja.
 
Ministarstvo pravde Srbije pokrenulo je danas po službenoj dužnosti postupak za oslobađanje od krivične odgovornosti valjevskog slikara optuženog za krivično delo ometanje službenog lica u obavljanju službene dužnosti 1999. godine.
 
Ranije večeras, Tadić izjavio je da će čim stigne zahtev za pomilovanje iz Ministarstva pravde "učiniti sve što je u skladu sa zakonom".
 
On, međutim, nije mogao da objasni kako se uopšte dogodilo da slučaj Arsenijević traje toliko dugo, navodeći da to nije njegov posao.
"Ja obavljam posao predsednika Republike, a šta radi Ministarstvo pravde, MUP, šta rade sudovi... Ja ne mešam u njihov posao", rekao je Tadić.
 
"Da li je neko usporio proces, nije usporio proces, ja to ne znam. Samo znam da kad sam došao iz Estonije da sam video da imamo nov problem. Ja ga rešavam čim dođe kod mene na sto", poručio je Tadić.
 

Državni sekretar u Ministarstvu pravde Slobodan Homen smatra da treba razdvojiti nosioce borbe za demokratske promene od klasičnih učinilaca krivičnih dela. On je ocenio da su ispunjeni svi uslovi da Arsenijević bude oslobođen.
 
"Arsenijević je bio nosilac borbe za demokratizaciju Srbije i jedan od hiljade učesnika protesta 1999. i 2000. koji su se borili protiv nedemokratskog režima Slobodana Miloševića", rekao je on.

Ukoliko bi Arsenijević odgovarao za to krivično delo, onda bi i mnogi drugi trebalo da budu pozvani na odgovornost, smatra Homen i podseća da se veliki broj tih ljudi danas nalazi u vlasti. Nažalost, zbog sporosti pravosuđa taj postupak je trajao toliko godina - od 1999. godine, napomenuo je državni sekretar.

"Mi smatramo da je ovo najbolji način da se pošalje jasna poruka da se nosioci demokratskih promena ne mogu smatrati učiniocima krivičnih dela, jer smo se tada svi borili protiv nečega što je bila nedemokratska država i protiv nedemokratskog režima koji je zloupotrevaljavao poluge vlasti, a o tome govori veoma oštra kazna na koju je bio osuđen Arsenijević", naglasio je Homen.

Slikar i ikonopisac, Arsenijević je 1999. godine osuđen na tri godine zatvora pred Okružnim sudom u Valjevu zbog krivičnog dela ometanje službenih lica u obavljanju poslova bezbednosti na mitingu organizovanom protiv vlasti Slobodana Miloševićeva u julu 1999. godine u tom gradu.

Vrhovni sud Srbije je tu presudu ukinuo i naložio ponovno suđenje sa rekonstrukcijom događaja, a kako je najavljeno, početak novog suđenja zakazan je za 23. septembar. On je pre dva dana uhapšen zbog neodazivanja pozivima za novo suđenje, a danas je počeo štrajk glađu u Okružnom zatvoru u Valjevu, pošto mu je određen pritvor.

Arsenijević je s velikom grupom istomišljenika iz Valjeva učestvovao u protestima i napadu na zgradu opštine Valjevo i tom prilikom naneta je velika materijalna šteta, a nekoliko lica, među kojima i policajaca, bilo je povređeno.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 6.0.472.55
mob
Apple iPhone SE 2020
INTERVJU: BOGOLJUB ARSENIJEVIĆ MAKI
Opet bih pobegao iz zatvora

Predrag Vujanac    | 16. 09. 2010. - 00:02h | Foto: D. Krunić    | Komentara: 20
Valjevo - Bogoljub Arsenijević Maki je nakon ga je pomilovao predsednik Boris Tadić slobodan, ali razočaran. Razočaran je zbog toga što optužnica iz 1999. za sprečavanje službenih lica u obavljanju poslova bezbednosti na mitingu protiv Slobodana Miloševića protiv njega nije povučena 11 godina. Posle svega, Arsenijević razmišlja da od države traži odštetu.


Arsenijević: Razočaran sam što optužnica nije povučena pre 11 godina
Kako se osećate kao slobodan čovek?
- Razočarano, jer je slučaj okončan na ovaj način, jer se ispostavilo da se u stvari samo čekao predsednik Srbije da reši moje pitanje, a da to nije mogao niko drugi ovih 11 godina. Ja sam uvek želeo da se ova priča završi bez medijske pompe. Uvek sam mogao da im napravim cirkus, da u Crnu Goru ne putujem preko BiH gde je granica najlabavija zbog velikog broja turista, gde ne gledaju dokumenta već samo kažu „ajde prolazi“, nego da odem na glavni prelaz između Srbije i Crne Gore da me uhapse momentalno.

Šta biste onda u ovom trenutku rekli Borisu Tadiću?
- Da se osećam loše i da to što je potpisao nije nikakva privilegija za Bogoljuba Arsenijevića koji nije političar i nije imao novac da trguje za slobodu sa vlastima. Da je slomljene vilice proveo sedam meseci u zatvoru, da je iz njega pobegao, krio se od Miloševićevih hajki i pretnji likvidacijom po kratkom postupku, a posle 5. oktobra jurišao ispred njih, a za njih, jer su bili manje zlo od Miloševića.

Kako je tekla tehnika vašeg oslobađanja?
- Neki čovek po imenu Milan Obradović, tek po izlasku iz zatvora sam saznao da je u pitanju načelnik Uprave za zavodske sankcije, našao je pravni model kako da me oslobode jer sam ja pristajao isključivo na povlačenje optužnice koja je stupila na pravnu snagu. On je, kako sam čuo, dao predlog ministarki Snežani Malović koja je to prihvatila, pa je posle Slobodan Homen zvao mog advokata i rekao mi da je Boris Tadić potpisao povlačenje krivične odgovornosti.

Da je ostalo da 23. septembra morate da se pojavite pred sudom, da li bi opet pobegli?
- Nego šta, samo sam o tome razmišljao. Jedanaest godina traje ovo stanje i znao sam šta mi je činiti. Čim mi je određen pritvor prestao sam da jedem, ja i inače malo jedem, a prvi put sam u CZ-u izdržao deset dana u štrajku glađu. Sada bih bar sedam, da Tadić nije potpisao tu odluku o povlačenju krivične odgovornosti. Pošto imam problema sa bronhitisom, morali bi da me vode u bolnicu, pa bih tad pobegao. Mada bi bilo glupo da ljudima ovde u Valjevu tako napravim problem.

Govorili ste da ste iz 5. oktobra izašli go kao pištolj, da li sada nakon svega možda razmišljate da od države tražite odštetu zbog teških telesnih povreda zadobijenih u hapšenju nakon Petrovdanskog mitinga u Valjevu?
- Do danas mi to nije padalo na pamet jer sam u borbu protiv Miloševića ušao smatrajući da je to moja lična stvar, da je to moj odgovor na zlo pogubne politike, bede, sankcija, rata, bombardovanja. Tako bi i ostalo da se ovaj slučaj završio bez zatvora i medija. Lomim se, mogao bih da tražim odštetu u smislu „hajde sad vi malo da budete kažnjeni jer sam ja bio kažnjen 11 godina“.
 
Zorić: Hteli smo da odustanemo od gonjenja
Tomo Zorić, portparol Državnog tužilaštva, kaže da je tužilaštvo u više navrata pokušalo da odustane od krivičnog gonjenja Arsenijevića, „svesno i činjenice društvenih prilika u kojima se desio događaj“.
- Učinili smo sve što je u našoj moći i u tom smislu i obavili razgovore sa policajcima koji su zadobili povrede. Policajci su izjavljivali da čvrsto ostaju pri svojim iskazima da im je lično Arsenijević naneo povrede. Nismo imali formalno-pravni osnov da odustanemo od gonjenja - objašnjava Zorić.
V. Z. C.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
Sta cemo sada sa murijom koja je pendrecila tokom devedesetih, ajde ti sve to sada istuzi
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.