Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:12:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Otvaranje Web Dizajn firme  (Pročitano 13090 puta)
05. Sep 2010, 22:09:44
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.127
Prvo da se predstavim, ja sam Marko, zeleo bih da otvorim neku firmu u kojoj bih pravio web stranice, prezentacije i radio odrzavanje istih.  Pa me zanima:

1.  Sta mi treba od papirologije?
2.  Koliki su porezi prema drzavi?
3.  Radili bi ja i jedan moj ortak, pa jel bi bili veci troskovi ili isti?
4.  Sta je potrebno od licenci (mislim na legalan OS, pa Legalan program za izradu ( u mom slucaju dreamweaver) i
5.  Sta je potrebno od sertifikata?


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora chelavi1 (Vreme: 05. Sep 2010, 22:11:55)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 4.2.13918
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Treba ti veliki obim posla a to vas dvojica verovatno nemate
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.127
Izvini,ali molim te samo mi kazi sta je sve potrebno, a to da li mi imamo ili nemamo iskustva i vestine, to nije vasa stvar.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.10
mob
Apple iPhone 6s
Citat
1.  Sta mi treba od papirologije?
U zavisnosti od tipa delatnosti ne previse toga...
Osnivacki akt, popunjavanje odredjenih formulara i osnivacki kapital od 250EUR. Sve to, osim kapitala moze ti odraditi advokat, ima ih specijalizovanih za to.

Citat
2.  Koliki su porezi prema drzavi?
Zavisi koliko vas je prijavljeno, zavisi na kojoj ste opstini, koji ce promet imati firma i slicno.
Recimo da je neki minimalan trosak od 5000-15000 dinara mesecno.

Citat
3.  Radili bi ja i jedan moj ortak, pa jel bi bili veci troskovi ili isti?
Ako ste prijavljeni, naravno da bi bili veci.
Svako od vas placa na neto platu 65% doprinosa drzavi.
Takodje, imaj u vidu da novac firme nije nesto cime ti mozes tek tako slobodno da raspolazes.

Citat
4.  Sta je potrebno od licenci (mislim na legalan OS, pa Legalan program za izradu ( u mom slucaju dreamweaver) i
Sav software koji koristis... zato je najpametnije imati odvojen racunar za posao koji ce imati sve sto je potrebno licencirano... posto su Adobe proizvodi papreni, nerealno je da imas nesto takvo, ali mozes uzeti Windows, Office, i ono sto ti je neophodno, a nauciti da radis u neceu sto je besplatno ili jeftinije.

Citat
5.  Sta je potrebno od sertifikata?
Nista.

U svakom slucaju, ako imate promet manji od 1000-1500 EUR, i ako ne morate da otvorite firmu, nemojte da je otvarate. Ako je otvarajte nadjite prvo advokata da se posavetujete, a onda i knjigovodju ako se odlucite za DOO sa kojim cete se savetovati za dalje.
Alternativa je da otvorite agenciju, gde su troskovi nizi, i regulativa je nesto tanja, ali svejedno dosta komplikovana i problematicna.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.00
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Izvini,ali molim te samo mi kazi sta je sve potrebno, a to da li mi imamo ili nemamo iskustva i vestine, to nije vasa stvar.

nisam rekao da nemate vestine nego da nemate obim posla


Ovako sto se tice pitanja SF ti je odgovorio i vecinom,odgovorio bih ti i ja ali sam se vracao sa puta pa sam legao da spavam....

sve sto ti treba od dokumenata imas na sajtovima vlade npr www.apr.gov.rs mada je bolje da uzmes advokata

sto se tice ovog pocetnog kapitala mogu da dopunuim da od ovih 250 evra deo mozes uplatiti odmah deo narednih dve godine mislim. takodje treba vam neko ko ce vam voditi knjige mesecno ili kvartalno

sto se poreza na plate tice on jeste veliki ali mozete npr ko sto svi rade da prijavite minimalac a ostatak na ruke

sto se legalnog softvera tice Adobe je preskup ali dobro je da jedan racunar skroz opremite pa preko njega da poslujete

anyway GL
« Poslednja izmena: 06. Sep 2010, 09:15:28 od tagu »
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.10
mob
Apple iPhone 6s
250 je polovina, onaj deo koji se uplacuje odmah...

I kao prijavljeni na mininalac imaju solidne daybine da placaju, a nije lako iyvlaciti novac sa racuna a da to ne trigeruje inspekcije...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pesaci su dosadni,pesaci su spori zato ih obori.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1239
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia N8
moze da otvori pausal pa mu ne treba tih 250e
IP sačuvana
social share
Ima jedno prorocanstvo koje kaze da ce nas Srba ostati taman toliko da cemo svi moci da stanemo pod jednu krusku.A u tom slucaju svi ostali ce stati pod jedan maslacak i to bez da se guraju.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.61
mob
Apple iPhone 6s
Moze da otvori agenciju, i jeste nesto laganija pravna regulativa i jeste nesto jeftinije, ali u slucaju problema snosis svu odgovornost sopstvenom imovinom... sto nije prijatno Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.00
mob
SonyEricsson K750 on Linux
250 je polovina, onaj deo koji se uplacuje odmah...


verovatno si upravu poslednji put kad sam gledao bilo je manje u svakom slucaju moze da proveri u sluzbenom glasniku


I kao prijavljeni na mininalac imaju solidne daybine da placaju, a nije lako iyvlaciti novac sa racuna a da to ne trigeruje inspekcije...


jbs tog racunovodju koji ne znam da vodi preduzece na pozitivnoj nuli



IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.127
Citat
U svakom slucaju, ako imate promet manji od 1000-1500 EUR, i ako ne morate da otvorite firmu, nemojte da je otvarate.

Zar to nije ilegalno, da radis za neku firmu, a nemas registrovanu svoju firmu?

Znaci ja bih kupio jedan lap top i koristio za svoje potrebe, a na ovom bi srusio sistem i digao legalan, i sve ostalo i sluzio bi u tu svrhu. Znaci jel moguce da se ne otvara firma kao sto ste naveli, a da radis za neke firme, i naravno sve legalno? Ja bih to radio u svojoj kuci, znaci ne u nekom drugom prostoru nego u kuci. Jel to moguce?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:12:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.