Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 28 29 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ishrana presnom hranom protiv "civilizacijskih" bolesti  (Pročitano 66097 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Nokia 
Dobro Tax....ti znas sta je najbolje za tebe radi tako. Ali moras biti spreman i ne negativne komentare,ne mozes ocekivati da ce neko prihvatiti iz keca tvoj nacin ishrane ..Evo ja hocu, na koji mesec  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Anea,
 Niko nije rekao da se treba ograničiti. Prosto iznosim argumente iz prve ruke.
 Postoje i primeri izlečenja raka od prene ishrane. Zapravo, ovo je ona ista ishrana koju su imali naši preci pre kuvanja i sl. kada nije bilo žitarica nego su jeli plodove.

------------------------
Dobro Tax....ti znas sta je najbolje za tebe radi tako. Ali moras biti spreman i ne negativne komentare,ne mozes ocekivati da ce neko prihvatiti iz keca tvoj nacin ishrane ..Evo ja hocu, na koji mesec  Smile
Benefiti su sjajni. Setićeš se ovog kad ukačiš koliko se dobro osećaš i spavaš Smile Smile

 Ja ne kažem da je ovo apsolutna istina i jedina ishrana koja valja, daleko od toga. Moramo biti otvorenog uma i deliti informacije koje imamo a eventualno mogu nekom da pomognu..
 Meni je dovoljno dobar argument da probam sa plodovima taj što se ljudima vraća kosa kad ćelave, to da im se zgravlje povrati za kratko vreme a sve uz argument da se radi o hrani koju je priroda 'skuvala' i da nema greške jer se radi o nečemu što je logično da je naša prirodna hrana. Mislim, da li na jabuku, bananu ili pomorandžu stavljate senf ili kečap? Naravno da ne.
 Zašto ne reći recimo da žitarice i kuvana hrana stvaraju sluz u organizmu? Ili da će vam sve bubuljice bukvalno nestati kroz neko kraće vreme usled presne ishrane? Zašto ne podeliti nešto ako znate.  Kome će te informacije da škode danas kada vas ubedjuju da je hemija divna za vas i da treba da se mažete pomadama koje završavaju istog momenta u krvotoku??
 
 Ako kažem recimo da se od presne ishrane mozak nakon nekog vremena bolje prokrvi i da neuroni putuju brže te da je pamćenje bolje, itd-zar to nije vredno razmišljanja? Šta nas košta da pokušamo da živimo bolje i kvalitetnije i bez jebenih bolesti..

Zamislite recimo informaciju da postoje ljudi koji ne jedu ništa i tvrde da žive od sunčevih fotona jer gledaju u sunce? Da li znate za ovo?
 Da li ste npr. upoznati da je Nikolu Teslu celo selo Smiljani ismejavalo kao ludaka i da je delom i zbog toga otišao u Njujork? A eto šta je doneo svetu.

 Po meni, ova ishrana ima jako mnogo smisla ali ne znači da je najsvetija moguća. Najprirodnija definitivno jeste.


IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Nokia 
Da li si cuo za onog simpaticnog cikicu koji 20 nije pio vode niti je jeo?  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.12
mob
I-mate 30 Pro

 Da li ste npr. upoznati da je Nikolu Teslu celo selo Smiljani ismejavalo kao ludaka i da je delom i zbog toga otišao u Njujork? A eto šta je doneo svetu.


Malo zbog toga a malo i zato sto je svu svoju seksualnu energiju koristio kroz rad...sto zvuci sumanuto ali je istina Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Banana nikako ne može da bude tvoja prirodna hrana jer ne raste na području na kom ti živiš.
Takođe, neuroni nikud ne putuju.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
. Zapravo, ovo je ona ista ishrana koju su imali naši preci pre kuvanja i sl. kada nije bilo žitarica nego su jeli plodove.

Nasi daaaavni preci. Pre par desetina hiljada godina.

U medjuvremenu su poceli da jedu i kuvano... i meso... pa se cak otisnuli i u svemir...


A sto se tice bolesti, ponovicu ono sa pocetka ove teme ili vec neke teme o tzv. zdravoj ishani - vecina bolesti je postojala od nastanka ljudske vrste (dodjavola, od postanka visecelijskog zivota), ali nije postojala razvijena dijagnostika.

Ako je npr. kancer savremena bolest, kako to da od nje oboljevaju i zivotinje koje zive u prirodi?
« Poslednja izmena: 22. Mar 2011, 22:41:17 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.12
mob
I-mate 30 Pro
Ja koliko znam celije kancera su valjda iste kao i normalne celije...samo se brze mnoze nego sto je to normalno... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Da li si cuo za onog simpaticnog cikicu koji 20 nije pio vode niti je jeo?  Smile
Ne znam za tog ali znam za Indijca Hira Ratan Maneka koji ne jede već 14 godina a NASA i lekari iz celog sveta su ga nadzirali poput VB 24 sata dnevno više od pola godine ne bi li se uverili u priču o tome da živi bez hrane. Čovek je pio samo vodu. Lekari su bili šokirani. Kada su ukačili kako preživljava, ljudi iz NASE su celu priču stavili u fioku i stvar gurnuli sa strane ne želeći da se kače sa zvaničnom medinom i lobijima jer ono kako je ovaj čovek održavao svoje zdravlje je besplatno a to ne odgovara establišmentu koji udara porez čak i na disanje(Green Tax). (više reči o svemu u novoj temi..)

Banana nikako ne može da bude tvoja prirodna hrana jer ne raste na području na kom ti živiš.
Takođe, neuroni nikud ne putuju.
Recimo da se ne zadržavam na jednom mestu, da po prirodi stvari na svojoj planeti ljudi mogu da putuju tamo vamo...Došao bih do mesta gde ima banana. Tamanio bi ih tako da-banana jeste prirodna za mene.
   
 Neuroni putuju koliko ja znam i prenose informacije. Ako sam mašio ne zameri jednom neobrazovanom baji ali razumljivo je šta sam hteo da kažem.

Citat
Ako je npr. kancer savremena bolest, kako to da od nje oboljevaju i zivotinje koje zive u prirodi?
Ja ne znam ni za 1 jedini primer životinje koja je dobila rak a da živi u divljini i da nije kontaminirana ljudskom krivicom.
 
 Treba znati jednu neverovatnu činjenicu:
 Radijacija oslobodjena iz proba atomskih bombi nikada nije napustila zemlju tj. atmosferu.
 Od kada su bolesne psihopate u majmunskim odelima i vojni establišment odobrili nuklearne probe-tako je počela epidemija kancera. Okrivljene su cigarete u koje sada i stavljaju kancerogene materije kako bi sve izgledalo na mestu.
 Duvan ni izbliza nije tako štetan a možda čak i uopšte kao fabrička cigareta tako da svako ko puši neka bude svestan šta sebi radi jer sada definitivno stavljaju prave otrove unutra.

« Poslednja izmena: 23. Mar 2011, 07:15:40 od taxtex »
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Tax, malo se bolje informiši..neuroni su ćelije koje obrađuju u prenose elktrične i hemijske impulse.Ne mrdaju oni nigde, a posebo ne putuju, osim u izreci "došlo mu iz dupeta u glavu".

Za svaki organizam prirodna hrana je ono što uspeva na podneblju gde živi, čime ga roditelji hrane nakon prestanka mlečne dijete.
Nisi primetio da se ljudi relativno teško prilagođavaju na ishranu drugih podneblja? Ja jesam.Na teži način.
« Poslednja izmena: 23. Mar 2011, 07:36:20 od Brana.M »
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
 Za neurone si u pravu-mislio sam na impulse koji putuju...Informacije...Jbg Smile

IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 28 29 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.