Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da imate para za dev. team...  (Pročitano 24137 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Danas kada postoji Kickstarter svako moze da pokusa.
« Poslednja izmena: 12. Okt 2013, 08:52:48 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Da imate para za dev. team potrosio bih sve na kurve! Smile
Nikad od tebe gejmer neće biti  Smile
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Ja da imam para za dev tim, ali bolesno mnogo para, tipa milijarde ko Bil Gejts, pre svega bih dao ovakav oglas na net na neki veliki sajt da ceo svet vidi (na burek hahaha):

Dana tog i tog, na tom i tom mestu, odrzace se "audicija" za najbolji, najinovativniji, najtalentovaniji novi izum na polju kompjuterskih igara. U obzir ce ulaziti novi tipovi konzola za virtuelnu realnost i aktvno, personalno ucestvovanje u igrama (neki tip virtuelne realnosti ali kao holodek u stra treku), neuralna sucelja za upravljanje igrama mislima, uredjaji koji pomeraju granice igara. Glavna nagrada 100 miliona dolara i sredstva za razvoj i komercijalizaciju novog uredjaja koji mora impresionirati ziri. Drugi deo ce se odnositi na inovacije u samom polju igara, najbolji AI, interaktivne igre u kojima ce ucesnik sam kontrolisati tok, razvoj i desavanja u igri, koja ce biti u stanju da menja sopstveni scenario i bude nepredvidiva bez obzira na programiranu linearnost. Ili neku vrstu "open world" igrice koja ce davati pristup svim drugim igrama*(procitaj dole). Glavna nagrada na polju igara 50 miliona dolara i studio za dalji razvoj i komercijalizaciju. Zanr nebitan dok god impresionira strucni ziri. A za ziri bih dovukao neka najveca imena danasnjice za igre. Prijavite se, i napravim sajt za uclanjenje i info.

*zamislite spoj svih igara u jednu, postoji svet u kome kad odete na fudbalski teren igrate PES, potom se teleportujete na drugi kontinent u WOW svet, pa onda sednete u kola i igrate Ned for Speed do sledeceg nekog grada u kome postajete vojnik u super-odelu boreci se protiv vanzemaljaca kao u Crysis-u. Na kraju dana odete kuci u svoj dom koji ste sami projektovali u igri Sims i vodite ljubav sa Larom Croft koju ste pomocu Cheat engina dovukli sa njene avanture na jednu noc..........mogucnosti su beskrajne, ali shvatate poentu jednog velikog sveta spojenih svih igara u jednu masovnu pojavu. Uzgred, igra mora biti fotorealisticna.
« Poslednja izmena: 12. Okt 2013, 16:34:12 od Aconja »
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
zamislite spoj svih igara u jednu, postoji svet u kome kad odete na fudbalski teren igrate PES, potom se teleportujete na drugi kontinent u WOW svet, pa onda sednete u kola i igrate Ned for Speed do sledeceg nekog grada u kome postajete vojnik u super-odelu boreci se protiv vanzemaljaca kao u Crysis-u. Na kraju dana odete kuci u svoj dom koji ste sami projektovali u igri Sims i vodite ljubav sa Larom Croft koju ste pomocu Cheat engina dovukli sa njene avanture na jednu noc



Samo što bi ja to pokušao da uklopim u jedan svet, a ne da skačem iz igre u igru.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
zamislite spoj svih igara u jednu, postoji svet u kome kad odete na fudbalski teren igrate PES, potom se teleportujete na drugi kontinent u WOW svet, pa onda sednete u kola i igrate Ned for Speed do sledeceg nekog grada u kome postajete vojnik u super-odelu boreci se protiv vanzemaljaca kao u Crysis-u. Na kraju dana odete kuci u svoj dom koji ste sami projektovali u igri Sims i vodite ljubav sa Larom Croft koju ste pomocu Cheat engina dovukli sa njene avanture na jednu noc



Samo što bi ja to pokušao da uklopim u jedan svet, a ne da skačem iz igre u igru.


a kako si ti to zamislio da igras i wow i pes i krizu npr u isto vreme i na istom mestu? ili je to mozda wow u kome imas crysis odelo i sa ostalima igras fudbal na livadi ispred Stormwinda? drugo, nema sta da skaces, svaki igrac dobije personalni teleporter junit.  Smile
« Poslednja izmena: 12. Okt 2013, 17:23:21 od Aconja »
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Već postoje kombinacije igara.
Skajrim naprimer ima, farmville i sims. Ali sa veoma malo mogućnosti.
GTA ima gomilu malih igara u sebi, ali uglavnom ne utiču na samu igru.

Ne vidim u čemu je problem da u gradu pored kovačnice, magične radnje i čega već, postoji i sportska hala.
Možeš da budeš menadžer tima ili igrač koga će unajmiti za utakmicu.
Očigledno, bi morao da modifikuješ pravila, bar kada su članovi tima u pitanju, ali je ostvarljivo. Naravno nesmeš da nosiš oklop, oružije i da bacaš magije za vreme utakmice  Smile .


Šta je ostalo  Smile a da! Kako uklopiti WoW i Crysis.
Uvodna priča: Davno se vodio rat u celom našem univerzumu. Najmoćnija oružija su bila pulsna.
Elekto magnetni puls - uništava svu tehnologiju.
Atomski puls - dovodi do raspadanja svih atoma težih od olova
Psiho puls - dovodi do toga da inteligentna bića izgube razum i napadaju jedni druge.

Prva dva nisu imala efekta, jer nismo imali visoku tehnologiju. A psiho puls se nije pokazao, jer smo bili mnogo jaki umno. Pa su neki vanzemunci, koji su bili na našoj strani, postavili automacku pulsnu odbranu na zemlju i sammim tim neprijatelj nije mogao da uđe u sunčev sistem sa savremenim oružijem.
Zbog toga šalju špijune, koji će nam dati tehnologiju i praviti krize, kako bi nam slomili duh.
Više informacija: http://www.youtube.com/watch?v=qW3Q1sTmJ6w
http://www.youtube.com/watch?v=9QXVqojgPEU

Sada 100.000 godina kasnije... počinje napad.
EMP uništava svu tehnologiju, AP izaziva eksplozije svih atomskih bombi i nuklearnih elektrana, PP samo povećava haos.

Tada ti prilazi tim koji je poslat da spasi ljude, čija je snaga volje dovoljno jaka. I odvode te u drugu dimenziju.
Tamo važe druga pravila u fizici i zato ne možeš da koristiš moderno naouružanje, ali zato mogu da se koriste magije.
Tako da možeš ako hoćeš, u WoW dimenziji da se biješ sa trolovima i zmajevima, ili da da se vratiš u Crysis dimenziju i pomogneš pokretu otpora.


Pitaj samo, ako treba da ti još nešto pojasnim.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Hmmm...dobro. Procitah i moram reci da me zaintrigiralo.  Smile

Prvo me nasmejela ideja da u WOW svetu igras fudbal u sportskoj hali koja bi se nalazila uz armor shop. Ja sam imao, davno sam ga igrao, nekog...kako se to zvalo....rogue heroja koji je imao moc da na momente postane nevidljiv ako se dobro secam. Zamisli samo koliko bi to bilo korisno u fudbalu hahahaha..

Tvoj spoj Crysis-a i WoW-a je mnogo dobar i dokazuje samo kako je zapravo sve moguce. S tim sto bih ja dodao nesto po svojoj zelji:

- rat besni u Crysis svetu protiv vanzemljaka (ja bih taj deo radije, wow me smara). Tokom niza godina covecanstvo uspeva da napravi podzemna visokotehnoloska postrojenja u kome razvijaju nove nacine odbrane. To postrojenje ima kodno ime Black Mesa Operations Facility (prepoznaces Half Life radnju). Glavni junak Krize se udruzuje sa Gordonom Frimanom kako bi pomocu novog tipa transportnog uredjaja poput Tesline antene za bezicni prenos energije sve vanzemaljce sa lica Zemlje poslali pravo u pakao, posto vec nisu mogli da ih uniste nikako. U tome uspevaju, tako sto uredjaj biva podesen da skenira planetu trazeci model dnk koji je svojstven samo vanzemaljcima. U momentu svi zlobnici nestaju sa Zemlje i odlaze pravo u pakao. (videces zasto).

- Mir i blagostanje vladaju svetom nekoliko decenija, sve dok sasvim slucajno neko ne otkrije da su na Marsu gradjena tajna postrojenja za istrazivanje bioloskog oruzja i vadjenje rude deuterijuma pod nazivom United Aerospace Corporation (Doom 3). Sve krene naopako kada reaktor expoldira, kreirajuci portal ka paklu u kome su vamzemaljci iz proslog rata strpljivo cekali i gomilali snage u nadi da ce ih neko jednog dana osloboditi i da ce moci ponovo izvrsiti invaziju na zemlju. Ponovo su neophodni junaci koji ce pobesnele rulje koje jure iz pakla ka zemlji pobiti, unistiti sva postrojenja na Marsu i tako okoncati teske borbe.

- previse dugo je trajao taj rat. Ljudi vise nisu mogli da se suprotstave neprijatelju. Snage su slabile na obe strane, bilo je neizvesno ali se moralo nesto dogoditi kako se planeta ne bi unistila zajedno sa neprijateljem. U poslednjem momentu, ljudi stupaju u kontakt sa nadmocnom rasom druge vrste vanzemaljaca kojima je samo jedna stvar na pamet: ubiti sto vise neprijatelja na sto krvaviji nacin i pokupiti trofeje. Tako je, u pitanju su Predatori. Njima nista drugo nije vazno nego lov, tako da su sklopili pakt sa ljudima da ce nam pomoci da se otarasimo vanzemaljaca pod jednim uslovom. Da ne unistavamo postrojenja na Marsu i da im ih predamo a oni ce ih koristiti za treniranje svojih mladih narastaja, jedan veliki plnetarni ratni poligon (film Predatori).

i tako je rat zavrsen uspesno, vanzemaljci su pobijeni, Predatori  su dobili svoju planetu ljudi su opet srecni i mogu da se posvete WoW-u na miru.

Moze?
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Već postoje kombinacije igara.

Da,ali kao što si i sam rekao- u jako maloj meri. Gotovo zanemarljivoj.

Koliko si FPSova ili RPGova video da su em dobri, em imaju na primer rad sa frakcijama? Ali kad kažem rad,ne mislim samo učlanjenje,nego rad sa njima, teritorije, organizaciju, inventar, uticaj... saradnju sa drugim frakcijama... i na kraju uticaj svega toga na priču i kraj igre? Jako malo. Možda nijedna. Dakle,čak i kombinacija dva elementa iz dva različita žanraje još uvek misaona imenica.A zamisli kad bi hteo da praviš igru koja kombinuje sve to + elemente iz ostalih žanrova...


Po meni,uzroci tog problema, toga što se čak ni u 4 deceniji gaminga ne prave dobre kombinacije žanrova su :
1. kompanije koje imaju novac i resurse,ali ne i želju da naprave normalan,ljudski proizvod (prevenstveno EA,Ubisoft, po meni dve kuge gaming industrije koji će je jednog dana i uništiti)
2. kompanije ili ljudi koje imaju želju i entuzijazam,ali zato nemaju resurse
3. I treće,najbitnije, (kao što pomenuh na temi o State of Decay) nedovoljna ''evolucija'' gaming industrije u smislu da se kombinuju elementi žanrova odnosno tipova igara. Sami žanrovi,odnosno igre u njima napreduju. Ali ne kombinuju elemente jedni od drugih. FPS napreduje za sebe,RPG za sebe,strategije za sebe...


Znaš ti kakve sve ideje i scenarije za FPS-RPGove ja sve imam u glavi,ali ne razvijam dalje iz prostog razloga što znam da bi za njihovu realizaciju bilo potrebno čudo...
Sve i da zanemarimo alavost i lenjost najjačih developera i publishera,opet bi bilo potrebno mnogo rada i volje da se to tehnički uradi. Što znači kombinovanje elemenata i iz RPGova, FPSova, strategija, trka, simulacija... u vreme kada su uspešni i temeljni hibridi FPSa i RPGa još uvek poduhvat,da ne kažem misaona imenica...


I zato tako sedimo u 2013. i umiremo od sreće kad se pojavi igra koja pored puKanja i nešto malo role-playinga ima i komadić mikromenadžmenta...  Smile  Ko da je u pitanju ne znam ni ja kakvo dostignuće.
« Poslednja izmena: 12. Okt 2013, 23:31:33 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Vala zalosno je to. Sto se tice tehnickog dela, igre stvarno napreduju. Glavni i odgovorni covek kompanije Rockstar Games je izjavio kako ce za 10 godina igre izgledati u potpunosti fotorealisticno. Kao da smo napolju. To je dobro. Ali to ne bi nikako smelo da bude jedino sto ce se razvijati. Naravno uz to ce se logicno razvijati i graficki procesori. Kao sto rekoh, tehnika neumitno napreduje bez obzira na sve.

Ali, uvek postoji to ali... jednom recju, stagnacija. Nista se zanimljivo ne desava. Inovativnost je na nuli sto se tice kombinovanja zanrova, bas kao sto si rekao,a u svojim zanrovima neverovatno se napreduje.

Mada nije sve tako crno. Buducnost video igara je sada lapsa.Trendovi ce se menjati vremenom tj za par godina i to na 5 nacina:

1. Virtuelna realnost
Setite se koliko promene je uneo film Avatar. Do tada je televizija bila dosadna. Kao rezultat toga danas imamo 3D televizore. Nekada pakleno skupa tehnologija postaje vremenom sve jeftinija.
Sledece godine u januaru bice izbacene naocari za VR, po ceni od oko 300 dolara pod nazivom Oculus Rift. Hardverski opis obuhvata masivno vidno polje od 107 stepeni, ultra brzi response, tracking pomeranjem glave integrisuci 3D tehnologiju u sebe.

2. Uvodjenje drugog upravljackog ekrana
Najprostije receno, umesto na dzojstiku ili misu/tastaturi igracete na manjoj konzoli sa ekranom koji ce prikazivati npr mapu, inventar, komande za kretanje. Takvi uredjaji vec postoje ili su u razvoju: Wii U, Smart Glass, Sony CrossPlay.

3. Open source gaming
Pogledaj samo broj besplatnih igara za Android. Veoma veliki broj ljudi zele da ucestvuje u kreaciji igrica. Pitanje je vremena kad ce se desiti neki novi bum. Nezavisni developeri nemaju potrebe da kupuju skupa SDK softverska resenja za kreiranje igara poput Unreal Enginea 4. Igre buducnosti nece vise biti monopolizovane od strane velikih developrskih kompanija.

4. Augmented reality (uvecana stvarnost)
Koriscenjem kamere npr telefona ili neke rucne igracke konzole, softver moze na sliku iz kamere dodavati rzane stvari. Primer za to je aplikacija Wikitude. Ides ulicom, kamera na fonu ti ukljucena a na ekranu vidis pored objekata zgrada na primer informacije o njima i sl. Igre ce se na to nadogradjivati. Prvi primer je igra DroidShooting. U svojoj si sobi, uperis fon ka drugom kraju sobe a na ekranu vidis cudovista kako izlaze iz tvog plakara a ti ih ubijas. To je banalni primer, tek prvi koraci tehnologije koja je vrlo interesantna.

5. Cloud gaming
Sa sve brzim internetom igre ce vremenom biti isto tako online dostupne za instant igranje poput muzike ili filmova. E to ce biti proboj koji ce izmeniti sve. Da li ste culi za igru Star Citizen? U pitanju je svemirska mmorpg igra koja je tek u razvoju, a za par 2-3 godine ce biti najveca onlajn igra na svetu. Vec su neke demoe izbacili, skupljaju pare za razvoj sto im odlicno ide s obzirom da su pustili u prodaju deo igre u kom imas svemirski brod u svojoj garazi ali ga zasad ne mozes nigde voziti. Koliko god cudno zvucalo, oni su prodali ves=c kopija u vrednosti od 21 miliona dolara. Uskoro ces moci da se njime kreces po celoj galaksiji slicno kao u WoW-u koga ce uveliko nadmasiti.
Necemo morati cekati na apdejte igara, sve ce biti na Oblaku. Do kada cemo to cekati? Korporacija Sony je kupila GaiKai svetski najveci Cloud gaming service za 380 miliona dolara i planiraju da ga inkorporiraju u PlayStation 4. Strpicemo se do tada.

Tako da se iz ovoga vidi da srecnija vremena dolaze i vec za par godina ce sve biti drugacije. Korak po korak...
« Poslednja izmena: 13. Okt 2013, 00:36:18 od Aconja »
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
ne treba nam nista od toga  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.