Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Morski i recni specijaliteti  (Pročitano 7949 puta)
23. Sep 2005, 20:35:31
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
Punjene lignje na zaru

12 vecih lignji
150 gr sira
150 gr presovane shunke
150 gr shampinjona
so
ulje

Lignje ochistite i operite. Sir, shunku, shampinjone i krakove lignji sitno naseckajte i napunite lignje. Otvor zatvorite chachalicama, posolite i pecite na zaru uz stalno kretanje i premazivanje uljem.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
Riba u aromatichnom bilju

1,2 kg morske ribe po izboru
450 gr krompira
2 kashike oljushtenog i naseckanog badema
30 gr crnih maslinki
1 glavica crnog luka
2 chena belog luka
6 kashika maslinovog ulja
2 limuna
2 kashichice naseckane majchine dushice
2 kachichice naseckanog lista pershuna
2 kashichice naseckanog bosiljka
2 struka ruzmarina

Na polovini pripremljenog i ugrejanog maslinovog ulja, proprziti narendanu koru limuna, sitno naseckan beli i crni luk, dodati pripremljene zachinske trave. Umeshati krompir isechen na tanke kolutove i prziti do zlatno zute boje.
Pripremljenu masu izruchiti u vatrostalnu chiniju, preko rasporediti dva struka ruzmarina i naseckan badem. Okolo staviti kolutove limuna i naseckane masline. Preliti ostatkom ulja. Peci u zagrejanoj rerni na temperaturi oko 190 stepeni oko 30 minuta.
Po potrebi prekriti aluminijumskom folijom, da se riba ne bi isushila.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
Bakalar sa krompirom

750 gr bakalara
500 gr krompira
3-4 glavice belog luka
so
pershunov list

Bakalar staviti u posudu i preliti hladnom vodom, da ogrezne. Ostaviti da stoji 1 dan, menjati vodu nekoliko puta. Sutradan ocediti, izlupati tuchkom za meso, oguliti kozu i ostaviti da stoji josh jedan dan u hladnoj vodi.
Ocediti bakalar, staviti u lonac, naliti vodom i kuvati na srednjoj temperaturi dok ne omeksha, oko 1 sat. Izvaditi, ocediti, ochistiti od kostiju i parchica osushene koze.
Skuvati krompir u ljusci, oljushtiti, iseci na kolutove po duzini, a beli luk na kolutice. Luk prodinstati na ulju, izvaditi i ostaviti na stranu. U preostalo ulje staviti nasechen krompir, malo proprziti, a zatim odozgo rasporediti odvadjen beli luk i pripremljen bakalar. Sve zajedno dinstati. Povremeno protresti posudu, posoliti i pobiberiti.
Obilato posuti naseckanim belim lukom i listom pershuna.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
Riblje cufte

500 gr ochishcene morske ribe
2 jajeta
prezle po potrebi
so
biber
brashno
maslinovo ulje

Sos

1 glavica crnog luka
maslinovo ulje
2 chena belog luka
malo brashna
1 dcl belog vina
malo vode
badem
pershun

Ochistiti ribu. Propasirati ili samleti. Dodati jaja, so i biber. Oblikovati cufte i uvaljati u malo brashna. Pazljivo proprziti na zagrejanom ulju, sa svih strana oko 10 minuta, na niskoj temperaturi. Po potrebi naliti vode.
Na maslinovom ulju prziti na listice naseckan crni luk oko 8 minuta, dodati sitno iseckan beli luk. Dinstati uz dodatak kashike brashna, belog vina i malo vode. Kada sos bude dovoljne gustine umeshati malo naseckanog badema.
Pripremljene cufte poredjati na topao tanjir za posluzivanje, sosom ih preliti i dekorisati pershunom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
Riblja chorba

1 kg razne rechne ribe
150 grama paradajza
2 l vode
1 glavica luka
1/2 chashe belog vina
100 gr ulja
biber
lorber
so
mirodjija

Ribu ochistiti i iseci na komade, pa je staviti u dubok sud sa svim zachinima, paradajzom i lukom (najbolja varijanta je kotlic  :[115]Smiley Naliti hladnu vodu i vino. Staviti na vatru da provri, sipati ulje i kuvati na jakoj vatri.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
Pasteta od pastrmke

Testo:

350 gr brasna
125 gr maslaca
1 zumance i 1/2 kasikice soli
4-8 kasika ledene vode

Nadev:

6 svezih filea pastrmke (3 cele pastrmke)
2 glavice luka
1 kasika maslaca
2 jajeta
4 kasike slatke pavlake
2 kasike mrvica
1/2 kasikice soli
malo sveze samlevenog bibera i sveze narendanog muskatnog oraha
3 fileta dimljene pastrmke
1 svezanj mirodjije
1 jaje
maslac za kalup

Brasno staviti u plitku posudu i u sredini napraviti udubljenje oko kojeg poredjati maslac narezan na listice. U udubljenje staviti zumance, so i vodu, pa hladnim rukama brzo zamesiti testo. Oblikovati ga u kuglu, pokriti i drzati na hladnom najmanje 5 sati ili, jos bolje, celu noc.
Filee pastrmke oprati, obrisati i iseci na tanke rezance. Luk vrlo sitno iseckati i staklasto proprziti na maslacu. Ostaviti da se ohladi. Ribe narezane na rezance samleti na najsitniju sajbnu ili mikserom napraviti pire. U to dodati jaja, pavlaku, mrvice, luk i zaciniti solju, biberom i muskatnim orascetom.
Rernu zagrejati na 200 stepeni. Duboki duguljasti kalup namazati maslacem. Rashladjeno testo staviti na radnu povrsinu posutu brasnom, razvaljajte, pa narezite na 2 pravougaonika velicine kalupa. Jedan staviti na dno kalupa, a stranice obloziti preostalim testom. Pritisnuti komade testa tamo gde se dodiruju. Polovinu nadeva od ribe staviti u kalup, pa po tome staviti filee dimljene pastrmke. Kopar sitno naseckati i posuti po dimljenoj pastrmki. Pokriti preostalim nadevom od ribe. U testu kojim ce se pokriti pasteta izrezati rupice. Testom pokriti nadev. Ivice cvrsto stisnuti. Od preostalog testa napraviti ukrase po pasteti. Jaje podeliti na zumance i belance.
Belance umutiti i njime prilepiti ukrase od testa. Umucenim zumancetom premazati celu pastetu.
Peci pastetu 80 min. na donjoj precki rerne. Pasteta se moze sluziti i topla i hladna. Uz toplu sluziti zelena salata.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.