Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:36:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Domaca zimnica  (Pročitano 81769 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Dinje u džinu



Sastojci:
1 dinja
2 puta na vrh noža mlevenog đumbira
2 puta na vrh noža Dr. Oetker konzervansa
50 g šećera
1/8 l džina

Vreme pripreme: 60 minuta

Prepolovite dinju i očistite od semenki. Kašikom za sladoled ili običnom kašikom vadite loptice (ili dinju jednostavno iseckajte na kockice). Rasporedite dinju u tegle. U svaku teglu stavite na vrh noža đumbira i na vrh noža konzervansa.
Šećer pomešajte sa džinom i mešajte sve dok se šećer potpuno ne rastopi. Nalijte u tegle. Tegle dobro zatvorite i malo ih promućkajte, stavite ih u tepsiju koju ćete naliti vrućom vodom do 2 cm visine, i sve tako pripremljeno postavite u donji deo rerne.
Ukuvavajte i zagrevajte na 100º C , tako da stoji u rerni najmanje 40 minuta.

Lisa
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
KEČAP OD PARADAJZA I VIŠANJA



Proveren i izuzetno ukusan kečap!
400 g višanja (svežih ili zamrznutih)
300 g crnog luka
2-3 češnja belog luka
1 crvena ljuta papričica
1/4 l balzamovog sirćeta
(ili crvenog vinskog)
800 g paradajz-pirea iz konzerve
(ili u rerni pečenog i oljuštenog svežeg paradajza)
140 g koncentrata paradajza (iz tube)             
2 ravne kašičice mlevenog kardamoma
4 kašike seckanog peršuna
500 g šećera
soli po ukusu
biber po ukusu

Operite višnje, ocedite očistite od koštica i sitno iseckajte (najmanje na četvrtine). Očistite crni i beli luk i sitno iseckajte. Operite papričicu, očistite od semenki i takođe sitno iseckajte.

U posudu za kuvanje pomešajte voće, povrće, koncentrat paradajza, sirće i začine sa šećerom. Stavite da se kuva, neprestano mešajući. Kada masa provri kuvajte uz dalje mešanje dok masa ne postane sasvim gusta. Posolite po ukusu i dodajte biber, promešajte skinite sa šporeta i odmah sipajte u pripremljene tegle*¹.

Dobro zatvorite tegle poklopcima sa navojem*² i okrenite ih poklopcem na dole*³. Ostavite ih tako 5-10 minuta, okrenite i ostavite da se ohlade.

*¹Tegle se pripremaju tako što se operu, dobro osuše i stave u rernu, na najslabiju temperaturu, da se zagreju, kako ne bi pukle kada u njih sipate vrući kečap.
*²Pre zatvaranja poklopac i obod tegle dobro je premazati alkoholom, kako bi se tegla i poklopac dezinfikovali i zimnica duže trajala.
*³Kada tegle sa vrućim sadržajem odmah okrenete naopako, poklopcem na dole, postižete da se tegla hermetički zatvori i sadržaj ostane svež i godinu dana, do otvaranja.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
VINOV LIST ZA ZIMU



Vinovo lišće se ostavlja u proleće, kada lišće doraste do veličine od koje se mogu uvijati sarme. Ubrano lišće dobro operite i osušite. Tada svaki list malo posolite, pa slažite list na list u vezice od 15 komada. Tako složene vezice umotajte kao palačinku i složite u tegli. U teglu od 5 l može da stane 2-3 kg lišća. Postupak ponavljajte još dva dana, jer posoljeno lišće spadne i napravi mesta u tegli za još "palačinki". Na kraju pritisnite listove dvema ukrštenim grančicama i prelijte čistim vinom. Zatvorite teglu i stavite u ostavu. Ako vremenom vino usahne dolijte ga još. Ovako ostavljeno vinovo lišće može se bez problema očuvati do narednog maja, i sve vreme ga smete koristiti bez bojazni da će se ono preostalo u tegli pokvariti.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ljutkast pinđur



Sastojci

100 crvenih mesnatih paprika
6 kg paradajza
1/2 kg ljutih papričica, "oficirki"
5 kašika soli
150 grama sirćeta
300 grama ulja
malo šećera
peršun
biber u zrnu

Način pripreme

Papriku ispeći, oljuštiti i iseckati na kockice. Ulje sipati u šerpu i ispržiti očišćene cele papričice. Kada su gotove, izvaditi ih i u to ulje staviti paradajz koji je prethodno oljušten i isečen na četiri dela.

Pržiti dok se ne ukuva, dodati seckanu crvenu papriku i nastaviti sa prženjem. Kada je gotovo, dodati začine i pržiti još pola sata uz stalno mešanje. Na kraju dodati ljute papričice.

Tegle zagrejati u rerni, sipati vruć pinđur i odmah zatvoriti. Tegle umotati u ćebe i ostaviti do ujutru.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:36:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.