Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:22:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Domaca zimnica  (Pročitano 81768 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vinov list za zimu

Vinovo lišće se ostavlja u proleće, kada lišće doraste do veličine od koje se mogu uvijati sarme. Ubrano lišće dobro operite i osušite. Tada svaki list malo posolite, pa slažite list na list u vezice od 15 komada. Tako složene vezice umotajte kao palačinku i složite u tegli. U teglu od 5 l može da stane 2-3 kg lišća. Postupak ponavljajte još dva dana, jer posoljeno lišće spadne i napravi mesta u tegli za još "palačinki". Na kraju pritisnite listove dvema ukrštenim grančicama i prelijte čistim vinom. Zatvorite teglu i stavite u ostavu. Ako vremenom vino usahne dolijte ga još. Ovako ostavljeno vinovo lišće može se bez problema očuvati do narednog maja, i sve vreme ga smete koristiti bez bojazni da će se ono preostalo u tegli pokvariti.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kuvani paradajz

paradajz
2-3 slatke paprike
veza peršunovog lišća
veza celera
par glavica crnog luka
so po ukusu
   
Paradajz dobro operite, pa očistite od zelenih i trulih delova. Isecite ga na kockice, stavite u šerpu i dodajte očišćenu i iseckanu papriku, očišćen i isečen crni luk, i lišće peršuna i celera. Kuvajte paradajz sve dotle dok se ljuska ne odvoji i ne uvije. Tada sklonite sa vatre šerpu sa paradajzom i ostavite da se ohladi. Ohladen paradajz prvo procedite kroz đevđir, pa ga onda propasirajte na pasir presi ili u mašini za pasiranje. Važno je da u soku ne bude ni jedne semenke, pa možete na kraju paradajz procediti kroz čistu gazu. Dobijenu masu vratite u šerpu, posolite po ukusu i kuvajte, uz neprestano mešanje, dok vam od ukupne mase ne ostane polovina. U flaše koje ste dobro oprali i zagrejali u rerni, kroz levak, sipajte sok. Zatvorite flaše. To možete uraditi na više nečina: Zatvaračima koje ste prokuvali i sterilisali. U tom slučaju svaki grlić morate da potopite u rastopljenu smolu tako da smola zatvori sve prolaze za vazduh. Životinjskim crevima, koja se kupuju sušena. Creva potopite u vruću vodu i onda ih isecite na potrebne komade, pa svaki komad razapnite na grlić flaše i povezite tankim kanapom. Celofanom, koji ćete pre upotrebe iseći na kockice i potopiti u vodi, da bi se lakše rastegao preko otvora flaše i kasnije stegao kad se osuši. Povežite ga tankim kanapom. Flaše sa paradajzom složite u kutiju obloženu ćebetom, pa ih dobro utoplite i ostavite da se tu lagano hlade. Tek sutradan, nakon što ste proverili da je svaka flaša dobro zatvorena, možete ih složiti u ostavu.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Dzem od jagoda


1 kg jagoda
pomorandža
1 kg šećera
kašika likera od pomorandže


Oprati jagode, očistiti ih i iseći na komadiće. Dobro oprati pomorandžu vrelom vodom, ocediti i fino oguliti koru. Voće i šećer pomešati u velikoj i dubokoj činiji i ostaviti da stoji pokriveno oko 3-4 sata. Onda dodati smesi isitnjenu koru od pomorandže. Uz neprestano mešanje početi sa kuvanjem voćne mase, a kada se prokuva, krčkati oko 4 minuta uz mešanje. Po ukusu dodati liker od pomorandže. Uklonite sa šporeta, poklopite, ostavite da se ohladi, a onda ponovo kuvajte džem još 4 minuta.Tegle dobro oprati, zatim ih isprati toplom vodom i ostaviti da se dobro ocede na čistoj kuhinjskoj krpi. Sipati džem i odmah zatvoriti tegle.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
LESKOVACKA URNEBES SALATA

Potrebno je: 300 gr. ovcijeg sira ili starog kravljeg,100 gr. majoneza,
1-2 kašicice tucane paprike, 1-2 pecene ljute papricice, 3-4 komada pecene i oljuštene crvene paprike, 2 cena belog luka. Sir izdrobiti i paprike i luk iseckati i sve sa ostalim sastojcima izmešati.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ruska salata

Potrebno je: 500 gr. šargarepe, 500 gr. krompira,500 gr. praške šunke
( ili 300 gr. šunke i 1 belo pilece meso bareno)
1 manja konzerva graška, 5-6 kiselih krastavaca
( možete i više ako volite) 6 jaja i 600 gr. ulja, sok od limuna ,so.
Šargarepu, krompir i (grašak ako nije pasterizovan iz konzerve) obarite
Ohladite i sve to sitno iseckajte.Iseckajte i šunku i kisele krastavce.
Sve to promešajte i dodajte majonez. Uzmite 6 žumanaca lagano promešajte i nastavite sa jedinicom na mikseru da i dalje mešate dodajuci kap po kap ulja. Kada pocne da se zgušnjava pojacajte brzinu i nastavite brže da sipate ulje sve dok ga ne potrošite.
Po ukusu dodajte sok od limuna i soli. Ostavite da se salata ohladi.

« Poslednja izmena: 19. Sep 2006, 21:52:30 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ribanac

Kupus naribajte na rende, ili, ako ste vešti u tome isecite ga nožem na jako tanke rezance. Učinite to sa celom količinom kupusa koju ste spremili za ribanac. Najbolje je da ribanac spremate u manjim burićima ili kantama koje se mogu hermetički zatvoriti. Stavljajte u bure ili kantu red kupusa, pa kašiku soli a zatim sve dobro ugnječite tako da kupus pusti malo sopstvenog soka. Ponavljajte postupak dokle god ima kupusa. Važno je da svaki sloj bude dobro ugnječen. Na kraju stavite platnenu krpu na površinu ribanca, da upije eventualni višak soli iz kupusa. Poklopite i ostavite tako dok ne uskisne. (35-45 dana). Na svakih sedam dana operite krpu, pa njome ponovo pokrijte kupus.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Slatko od struganih dunja

3 veće dunje
1 kg šećera
2 čaše vode
   
Dunje oljuštite i izrendajte na krupno rende. Šećer stavite u šerpu, prelijte vodom i kuvajte, malo ređe nego što je uobičajeno za slatko. Dodajte dunje i kuvajte dok se ne zgusne, tako da sirup kaplje sa varjače u gustim kapima a ne u mlazu. Vruće slatko sipajte u zagrejane tegle, jer ovo slatko se lako želatinira pa ga je kasnije teško sipati. Zatvorite dobro tegle i ostavite ih na promajnom mestu.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Salata od šargarepe            
Potrebno je:

2 kg šargarepe
4 poklopca esencije
200 ml ulja
200 g papričica - baburica
50 g soli
3-4 glavice belog luka
1 veza peršuna
1 kesica konzervansa
Priprema:

Papričice izbušiti i obariti na kraiko u slanoj i zakišeljenoj vodi. Šargarepu izrendati, sve ostale sastojke iseckati, izmešati i puniti tegle.

Baburice ređati po sredini tegle.

recepti.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Peglana paprika            
Potrebno je za 2 tegle od 2,5 l:

120 kom paprika
2 čaše od jogurta šećera
2 čaše od jogurta ulja
2 šoljice soli
2 kašičice konzervansa
manje od 1 šoljice esencije
beli luk
peršun
ren
Priprema:

Svaku papriku očistiti od semena i u svaku staviti po kašičicu smeše. Poređati u lonac i pritisnuti dobro. Sutradan poređati paprike u tegle. Ređati naizmenično paprike i beli lik, peršun i ren. Povezati tegle.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ljute baburice u paradajz sosu            
Potrebno je:

1,5 kg paradajza
700 g papričica baburica
300 ml voćnog sirćeta
200 ml ulja
200 g šećera
40 g soli
1 veza celerovog lišća
2 glavice belog luka
biber uzrnu
lorber
Priprema:

Staviti da provri voćno sirće, ulje, šećer, so, biber u zrnu i lolber. Dodati oljušten i na komade isečen paradajz. Kuvati dok se paradajz ne rasturi. Ubaciti papričice-baburice prethodno izbušene na nekoliko mesta. Sve ovo zajedno da vri još 10-15 minuta. Dadati vezu celerovog lišća i sitno iseckan beli luk.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:22:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.