Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:48:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li svoje odluke uvek sami donosimo?  (Pročitano 15880 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8


- Švedska je skroz na desnoj strani, a Danska, za koju mislimo da je u kulturnom smislu veoma slična, je skroz na levoj strani.

shto nam govori da nije sve bash toliko trulo u drzavi danskoj  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.10
mob
Apple iPhone 6s
Eksperiment 5: Vreme je za nove farmerke



Povećanje očekivanja. Ovo mi je postalo jasno kada sam hteo da kupim nove farmerke. Skoro svaki dan nosim farmerke. Postojalo je nekad vreme kada su pravili samo jednu vrstu farmerki, i kupio si ih, i bile su jako neudobne, ali što si ih duže nosio i što više puta prao, one su počinjale da bivaju udobnije.

Tako da sam nosio moje stare farmerke godinama pre nego što sam otišao da kupim nove, kada sam otišao u prodavnicu i rekao: "Hteo bih da kupim nove farmerke, evo moja veličina je..", a prodavac mi je rekao, "Da li hoćete zategnuti, opušten ili komotan kroj? Hoćete cibzar ili dugmad? Hoćete kameno-oprane ili kiselinom-oprane? Da li hoćete da izgledaju oštećene? Hoćete da možete da ih prevučete preko čizama, ili ukrojene, itd. itd..." Nije prestao sa pitanjima. Kada sam se oporavio od šoka rekao sam, "Hoću te vrste koje su pre bile jedine."

On nije imao pojma kakve su te bile, tako da sam proveo sat vremena isprobavajući sve te proklete farmerke, i kada sam završio isprobavanja -- mogu iskreno reći -- da sam izabrao najudobnije farmerke koje sam ikad nosio. Tako da mi je ishod bio bolji. Sav taj izbor mi je pružio priliku za bolje farmerke - i iskoristio sam priliku. Ali osećao sam se lošije.

Zašto?

Napisao sam celu knjigu u pokušaju da objasnim ovo sebi. Razlog zašto sam se osećao lošije je, sa svim ovim dostupnim opcijama, moja očekivanja o tome kako bi dobro trebale da farmerke budu su bila veća. Imao sam vrlo niska očekivanja. Nisam imao neka posebna očekivanja kada su bile samo jedne vrste. Ali kada ih je bilo 100 drugačijih, dovraga, jedna vrsta bi trebala da bude savršena. Kakve sam kupio su bile dobre, ali nisu bile savršene.

Tako da sam uporedio to što sam dobio s tim što sam očekivao da dobijem, i to što sam dobio je bilo razočaravajuće kada sam uporedio s tim što sam očekivao. Kada čovek ima više izbora u životu, neizbežno je to da će imati veća očekivanja o tome koliko će biti dobre sve te opcije.

Šta to znači je da će se čovek osećati manje zadovoljan s tim što izabere, čak i kada je ishod dobar.

Inspiracija za ovaj tekst bilo je predavanje Beri Švarc, dvostrukog predavača sa TED-a. Ko zeli, a verujte mi da vredi, moze pogledati njegova predavanja: Berry Schwartz at TED
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19846
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.127
mob
Sony 
Jako dobar primer manipulacijeljudskom voljom.


pre će biti da je primer toga što ljudi ne čitaju sve što je napisano ili prosto ne shvataju na šta pristaju...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:48:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.