Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 14:11:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: O sreci i srecni(ci)ma  (Pročitano 42964 puta)
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.50
mob
Samsung 111111
Procitao..i nemam neko osbno misljenje o ovome..
Neste se ne slazem sa vecim delom teksta
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.10
mob
Apple iPhone 6s


"Razlog zašto sve je bilo bolje kada je sve bilo gore je da kada je sve bilo gore, bilo je moguće da je čovek mogao da ima iskustvo koje je bilo prijatno iznenađenje. Sada, u današnjem svetu -- mi imućni, industrijalizovani građani, sa očekivanjem savršenstva -- jedino možemo da se nadamo da će ishodi biti toliko dobri koliko očekujemo da će biti. Nećete nikad biti prijatno iznenađeni zato što vaša očekivanja, i moja očekivanja, su značajno povećana.

Tajna srece -- ovo je zašto ste došli -- tajna sreće je da imate niska očekivanja."


                                                                                                         Barry Schwartz at TED
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.50
mob
Samsung 111111
Cekaj sve i da je ovo tacno..sta izvuci iz ovoga ?
Da treba uvek da budemo srecni i nasmejani ?
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.10
mob
Apple iPhone 6s
Znas... malo gubi poentu ako treba neko drugi da izvlaci zakljucke za tebe... oni su i onako jedinstveni od osobe do osobe...

Nista od ovoga nisu nekakve neshvatljive teorije, vec upravo sistematizovano i logicki napisano kako neke stvari funkcionisu...

Srpska narodna poslovica kaze: Nije siromah ko malo ima, vec ko mnogo zeli.

To nije narocito razlicito od onoga sto pise par redova iznad...

IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Nepoznat
Browser
Android -
mob
Apple iPhone SE 2020
Sve u svemu, ljudi su majstori samoobmane i ucinice sve da sebi dokazu da je njihov izbor ispravan.
Jednostavno, mozak lakse maskira manje nego vece gubitke tim sumulacijama posledica nasih izbora i ne dozvoljava trajnije recenje ustaljenog zivotnog ritma.
Drugim recima, laze je vrednija od istine
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.50
mob
Samsung 111111
Citat
Znas... malo gubi poentu ako treba neko drugi da izvlaci zakljucke za tebe... oni su i onako jedinstveni od osobe do osobe...

Naravno samo sam hteo da uporedim misljenje sa ostalima.

Citat
- Jedna od njih je dobiti na lotou. To je oko 314 miliona dolara.
- A druga je, postati paraplegičar.

Verovatno mislite da uopšte ni ne morate da razmišljate.
Mislite da su dobitnici na lotou daleko srecniji od paraplegicara?
Da, to je tacno, u tom trenutku, ali mi gledamo dugorocno, jer buducnost predstavlja duze vremensko razdoblje. Podaci naime govore, a ovo je naucna studija vise puta dokazana u prakci, da godinu dana nakon gubitka funkcije nogu, i godinu dana nakon dobitka na lotou, srećni dobitnici i paraplegičari su zapravo podjednako zadovoljni svojim životima.

Meni je ovo na primer smesno . Zasto ?
Jel se racunaju uticaji ?
Ako je osoba slabog duha a izgubi nogu moze da padne u depresiju,izvrsi samoubistvo itd
Lik koji dobije na lotou dozivljava nove trenutke , skupe .

Kako izmeriti ko je koliko zadovoljan svojim zivotom ? Nikako.
Pametnije bi bilo da su rekli da se covek privikne na novo-nastale dogadjaje.
Dakle nakon godinu dana obe osobe su se privikle na te dogadjaje i postaju im normalni.Coveku kome nedostaje noga se privikao na takav zivot i vise mu staka nije strani pojam navikne se covek.Dok sa druge strane covek koji je dobio milione sebe privikao na tu situaciju i vise mu nije cudno to sto vozi BMW i pije margaritu kad ustane.

Sad ko je srecniji covek bez noge ili covek milioner ?

Citat
Ljudska bića poseduju nešto što bi se moglo okarakterisati kao psihološki imuni sistem. Sistem kognitivnih procesa, uglavnom nesvesnih kognitivnih procesa, koji im pomažu da promene svoj pogled na svet, kako bi se mogli osećati bolje po pitanju svetova u kojima se nalaze

To se zove masta .

I dalje ostajem pri svome da uvek teziti necem vecem pa makar i ne uspeli..
Dakle zadovolji se i manjim ali juri vise.
« Poslednja izmena: 26. Avg 2010, 18:21:57 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.61
mob
Apple iPhone 6s
Citat
To se zove masta .
Ne, to nema veze sa mastom... to ima veze sa prihvatanjem. Svesnim ili podsvesnim.
To se lepo vidi u primeru sa slikama, zato je i naveden...
Prosto, ono sto covek ne moze da promeni, vremenom prihvati..

Citat
Meni je ovo na primer smesno. Zasto?
Jel se racunaju uticaji ?
Racuna se sve i vadi se prosek...
I nije uopste toliko nemerljivo koliko mislis...
Primera radi, postoji cela grana ekonomije koja se bavi srecom i zadovoljstvom u zivotu kao glavnim kriterijumom uspesnosti, umesto do sada koriscenih bruto nacionalnog proizvoda i slicnih.

Tvoj primer... ako je osoba slabog duha, izgubi nogu i padne u depresiju...

Ok, ako je osoba slabog duha, dobije na lotou, navuce se na speedballs i umrece od overdose-a. Eto, nedavno je bila ispovest momka koji je dobio najveci loto dobitak u istoriji i koji je 8 godina kasnije postao beskucnik, objasnjavajuci da je u jednom trenutku samo na kokain trosio vise od 8000 Britanskih funti dnevno.

Sustina je da svako od takvih iskustava donosi sa sobom gomilu pozitivnih i negativnih stvari...
I da, posle godinu dana, dve ili tri, stvari dodju na svoje...

Ako si dobio na lotou...
Dobio si gomilu novca...
Mozes da imas materijalno sta god hoces...
Ali...
Vrlo brzo ces primetiti da neki ljudi za koje si mislio da su ti iskreni prijatelji, bivaju sa tobom iz koristi...
Vrlo brzo ces videti da iako je dobitak tvoj, ako recimo imas porodicu, tvoje odluke mogu da naidju na negodovanje...
Videces da iako si dobio mnogo novca, to nije dovoljno novca...
Bices idealna meta za sve vrste prevara, i verovatno ce te neko prevariti, a cak iako ne uspe, sama cinjenica da ce mnogi pokusati je porazavajuca...
I jos mnogo, mnogo toga...
Na vrhu si, ali ides ka dole...

Sa druge strane, ako izgubis nogu...
Svi koji te iskreno vole, bice uz tebe...
Davace ti snagu i volju da zivot nastavis i nadomestis taj nedostatak, a danas postoje jako dobri nacin za tako nesto...
Znaces da su ljudi uz tebe jer te vole, a ne jer zele da te iskoriste...
Na dnu si, ali ides ka gore...

Naravno, to su generalne stvari... nisu pravila koja se odnose na svaki pojedinacni slucaj, ali generalno, to jeste tako...

Postoji granica posle koje novac zaista nije bitan za srecu, vec predstavlja samo opterecenje, odgovornost...
I postoji naravno granica ispod koje novac, tj njegov nedostatak, postaje razlog za nezadovoljstvo...

Isto tako, velika nesreca, iskustvo gde covek zamalo izgubi sve, cesto je inspirisuca i razlog da pocne zaista da uziva u zivotu, pa tako ima mnogo slucajeva ljudi koji su zaista proziveli tragedije za koje njihovi prijatelji i poznanici smatraju da su najpozitivniji na svetu i da sire pozitivnu energiju do maksimuma...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Primera radi, postoji cela grana ekonomije koja se bavi srecom i zadovoljstvom u zivotu kao glavnim kriterijumom uspesnosti
Znala sam da mi se nešto u vezi ovoga jako ne dopada, samo nisam mogla da dokučim šta... Sad mi je jasno.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.61
mob
Apple iPhone 6s
U sustini nije nista maliciozno, vec je poenta da se indeksi uspesnosti zemalja izmene i da ne nose samo kolicinu novca kojom covek raspolaze kao osnovni i najveci faktor srece, vec neke druge faktore...

Cela ideja cak nije ni potekla iz kapitalisticke zemlje...

Elem, evo transkripta:

Otišao sam, dakle, u Butan. Kralj Butana bio je tinejdžer ali i radoznao čovek, međutim, to je bilo još 1972. godine kada je on došao na presto dva dana nakon smrti njegovog oca. U 17-oj godini, počeo je da postavlja vrstu pitanja koja ne biste očekivali od jednog početnika.

Na proputovanju ovog mladog kralja kroz Indiju, na samom početku njegove vladavine, indijski novinar mu je postavio pitanje o butanskom BDP-u (Bruto domaćem proizvodu), o veličini butanskog BDP-a. I mladi kralj je odgovorio u stilu koji će nas sve promeniti četiri decenije kasnije. Odgovoro je sledećim rečima: "Zašto smo toliko opsednuti i usmereni na bruto domaći proizvod? Zašto ne bismo više brinuli o bruto nacionalnoj sreći? Dakle, u suštini, kralj je od nas tražio da razmotrimo alternativnu definiciju uspeha, što je kasnije postalo poznato pod imenom BNS, ili Bruto nacionalne sreće. Većina svetskih lidera nije obratila pažnju, a i oni koji jesu, mislili su da je to samo "budistička ekonomija". Ali kralj je to ozbiljno mislio. I to je bio značajan momenat, jer je jedan svetski lider, prvi put u poslednjih 200 godina, predložio da je neopipljivost sreće -- a taj lider od pre 200 godina bio je Tomas Džeferson sa Deklaracijom o nezavisnosti -- dakle, 200 godina kasnije, ovaj kralj je predložio da je neopipljivost sreće nešto što bi trebalo da merimo, i nešto što zapravo treba da vrednujemo kao vladini zvaničnici.

Tokom sledećih četrdesetak godina svoje vladavine, ovaj kralj je počeo da meri sreću u Butanu i upravlja zemljom u skladu s tim. Uključujući i to, što je nedavno, ovu zemlju promenio iz apsolutne u ustavnu monarhiju bez prolivanja krvi, bez puča. A danas je Butan, za one koji to ne znaju, najmlađa demokratija na svetu, od pre dve godine.

Provodeći tako vreme sa liderima u pokretu za BNS, konačno sam shvatio šta to oni rade. Imao sam mogućnost da provedem neko vreme u razgovoru sa premijerom. U toku večere, postavio sam mu jedno neugodno pitanje. Rekao sam, "Kako možete da stvorite i izmerite nešto što je nepostojano, drugim rečima, sreću?" Kao mudar čovek, on mi je odgovorio, "Čujte, cilj Butana nije da stvori sreću. Mi stvaramo uslove za pojavu sreće. Drugim rečima, mi kreiramo prostor za sreću." Vau! To je zanimljivo. Još je dodao da oni imaju naučnu podlogu za tu umetnost. Stvorili su četiri osnovna stuba, devet ključnih pokazatelja i 72 različita merna instrumenta koji pomažu da se izmeri stvarni nivo BNS. Na primer, jedan od tih ključnih pokazatelja je: Kako stanovnici Butana ocenjuju način na koji provode svoje vreme svakog dana? To je dobro pitanje - kako ocenjujete kvalitet vašeg svakodnevno utrošenog vremena? Vreme je jedan od najređih resursa u današnjem svetu. Ali još uvek, naravno, taj mali neopipljiv podatak ne ulazi u proračun našeg BND.



I pogledaj ovo: (Satisfaction with Life Index)



Ona mala plava tacka izmedju Indije i Kine ... to je Butan Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.61
mob
Apple iPhone 6s
Čips i kola



Dati ću vam primjer. Moram vam pokazati nešto iz vlastitog laboratorija; samo da provučem ovo. Ovo su ispitanici koji će u ogledu biti pitani najjednostavnije pitanje: Koliko ćete uživati jedući čips, za jednu minutu od sada? Oni sjede u sobi a čips je ispred njih. Kod nekih ispitanika, u udaljenom kutu sobe nalazi se kutija Godiva čokolada, a kod drugih konzerva mesnog doručka. Zapravo, ove stvari koje se nalaze u sobi mijenjaju koliko ispitanici misle da će uživati u čipsu. Naime, oni koji gledaju u mesni doručak misle da će čips biti baš ukusan (8 od 10 ocena); a oni koji gledaju Godiva čokolade misle da neće biti ni približno ukusan (3 od 10 ocena). Naravno, šta se desi kada pojedu čips? Pa, gledajte, ne treba vam psiholog da vam kaže da kad su vam usta puna masne, slane, hrskave, ukusne zakuske, ono što se nalazi u kutu sobe baš nikako ne utječe na vaše gustatorno iskustvo. Svejedno, njihova predviđanja su iskrivljena usporedbom koja ipak ne mijenja njihovo iskustvo.



Svi ste ovo i sami iskusili, čak i ako nikad niste došli pojesti čips u naš laboratorij, pa evo pitanja: Želite kupiti auto-radio. Trgovina pored vaše kuće prodaje radio koji želite za 200 dolara, ali ako bi ste se odvezli na drugu stranu grada, mogli bi ste ga kupiti za 100. Dakle, bi ste li vozili za popust od 50% i uštedjeli 100 dolara? Većina ljudi kaže da bi. Ne mogu zamisliti da ga kupe po duploj cijeni kada ga, samo da se odvezu preko grada, mogu kupiti za duplo manje.

Sad, zamislimo umjeto ovoga da želite kupiti auto koji ima radio, a trgovina pored vaše kuće ga prodaje za 31.000. Ali ako bi ste se odvezli preko grada, mogli bi ste ga kupiti za 30.900. Bi ste li vozili da ga kupite? Ovog puta, ušteda je 0.003 posto - 100 dolara. Većina kaže da se ne bi vukla na drugu stranu grada kako bi uštedila 100 dolara na kupnji automobila.

Ovakav način razmišljanja izluđuje ekonomiste, a i trebao bi. Ovih 100 dolara koje ste uštedjeli - haloo! - ne znaju odakle su došli. Ne znaju na čemu ste ih uštedjeli. Kad odete u dućan s njima ne kažu: ja sam novac ušteđen na auto-radiju, ili ja sam glupi novac ušteđen na autu. To je samo novac. Ako je vožnja preko grada vrijedna 100 dolara, onda vrijedi 100 dolara bez obzira na čemu ste ih uštedjeli. Ali ljudi ne razmišljaju tako. Zato ne znaju uzima li upravitelj njihovog fonda 0,1 posto, ili 0,15 posto od njihovih ulaganja, ali zato skupljaju kupone kako bi uštedjeli par kuna na pasti za zube.

Inspiracija za ovaj tekst bilo je predavanje Dan Gilbert, dvostrukog predavača sa TED-a. Ko zeli, a verujte mi da vredi, moze pogledati njegova predavanja: Dan Gilbert at TED
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 14:11:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.