Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dve decenije od odluke NDR o priključenju SR Nemačkoj  (Pročitano 21794 puta)
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Mrgec mator čovek i dalje veruje u komunističke udžbenike da je Sovjetski savez sam porazio Hitlera.
Па није баш тако,помогли су и личани.... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
Mrgec mator čovek i dalje veruje u komunističke udžbenike da je Sovjetski savez sam porazio Hitlera.



па није их сам поразио...али их је поравнао...куд су руси ушли у немачку ту је све нестало...а и требало је тако Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Mrgec mator čovek i dalje veruje u komunističke udžbenike da je Sovjetski savez sam porazio Hitlera.



па није их сам поразио...али их је поравнао...куд су руси ушли у немачку ту је све нестало...а и требало је тако Smile
Упркос настојању појединаца да стаљинове пролетере прогласе монструмима чињеница је да се совјети нису понашали садистички према цивилном становништву као што су прије тога радили бојовници великог рајха на територији СССР-а.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1014
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Ovo nije tema o tome da li oni mogu ili ne mogu da kupe celu Rusiju. Da mogu da kupe Rusiju to bi do sada vec uradili Smile
mojne mu kvaris zabavu,inace ces da saznas da si partizanovac,Tiletov obozavatelj,komunista,pecinar,lihvar,divljak,Batin obozavatelj,itd,itd..


nego,ja sam cuo da deo bivsih "Istocnih Nemaca" i dalje misli da im je bilo bolje pre pada zida.ali ne zbog ideoloskih i politickih stavova koje neki od njih imaju(tj-zato sto neki od njih vole to vreme i komunizam),nego zato sto im je navodno stvarno bilo bolje.posto mi te tvrdnje zvuce zaista cudno,moze li neko ko zna vise o tome da mi kaze jel to istina?mislim,koliki to deo njih smatra to,i zasto?

Nemacka se ujedinila teritorajalno,ekonomski, ali ne i "mentalno". Ima veliki broj ljudi i na Zapadu koji
misli da je ujedinjenje bila neminovnost,ali je trebalo postepeno da se odradi.

Ovi sa Istoka su misljenja da im je zivot u DDR-u bio nekako uredjeniji,svako je imao radno
mesto , svejedno sta i koliko je radio, dobijao platu,imao topli obrok, za svako dete je
bilo obezbedjeno mesto u obdanistu, jedino ih je mucilo sto ne mogu da putuju.

Moje je licno misljenje da su Istocni Nemci nezadovoljni zbog nekog tihog prezira i nipodastavanja
koji Zapadni imaju prema njima, ismejavaju ih gde i kako stignu, uvek imaju samo pogrdnih reci
u vezi DDR drzave, a naravno da coveku nije prijatno da slusa da je ziveo u drzavi bez ikakve demokratije,
spijunskoj gde je svako svakoga cinkario, da DDR privreda nije vredal ni pisljivog centa.

Mnogima nije pravo da su od danas na sutra izgubili radna mesta u drzavnoj sluzbi (sudije,profesori
u skolama i univerzitetima,oficiri) jer su radili za cuveni Stasi.

Lustracija se tamo dogodila na licu mesta,nije bilo cekanja i zauzimanja stavova tako je kojesta
izaslo na videlo, pa cak i da je muz otkucavao sopstvenu zenu, deca roditelje.

Medjutim sada imamo kancelarku koja je iz Istocne Nemacke ( rodjena je doduse u Hamburgu,
ali je sa rodteljima jos kao malo dete otsila da zivi u Istocnu Nemacku) sto mnogima ovde nije
bilo pravo, ali je ipak izabrana, a i kako stoje stvari bice jos jednom.

« Poslednja izmena: 24. Avg 2010, 09:53:36 od Rayela »
IP sačuvana
social share
Srbi  pripovedaju da tice na Cirilovdan traze druga svaka sebi da
gradi gnijezdo i da nose jaja;pa koja koja ga ne nadje,ona se obijesi.

Ciriil,filosof
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
што се тиче источњака....требали би да приупитамо марадића...он је на лицу места Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
што се тиче источњака....требали би да приупитамо марадића...он је на лицу места Smile
Прешалто се он одма' на западну страну... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia 6230
Naravno da ima onih koji zale za bivsu DDR. Isto ako sto i ovde ima koji zale za bivsu Jugu.
Lepo im bilo da zhderu tudje, a sada mora da radi, a ne zna nista da radi, nego da izvikuje parole.
Takodje je dugo bilo ponizavajuce, da onaj iz DDR ima manju platu od ovog iz BDR, jer je eto komunjarske ustva.
Ali su Svabe bile potpuno u pravu. I kod njih je pecina bila jaka.
Ali ako govorimo o stvarnim ekonomskim rezultatima, onda su postigli vise nego se ocekivalo.
Nije njima pao samo DDR na teret, nego citava istocna Evropa.
Treba tu rulju ukrotiti, jer su navikli na kazan. A neko treba kazan da napuni.
Prosta koncepcija da moras radom da postignes sve, je jako uznemirujuca za najveci deo stanovnistva.
Ali pogledaj samo Jenu i Dresden. Ponovo su na vrhu sveta sa optikom i keramikom.
Lajpgig je sada bukvalno svetski sajam. Berlin je grad gde sve nacije rade.
To je sve Papa, dao a oni sedli i pili pivo, jel tako?
I ne znam zasto toliko odbrane DDR-a. Zna se da su svi migrirali za zapadnu Nemacku. Dobro, bilo je dva tri funkcionera koji su isli i za Rusiju. Zasto zapadni Nemci nisu migrirali za DDR. Tipicna pecinska dvolicnost.
Pokvarenost u umu, dushi, namerama, skrivenim mislima.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
што се тиче источњака....требали би да приупитамо марадића...он је на лицу места Smile
Прешалто се он одма' на западну страну... Smile

ма откуд...и даље живи у згради коју су пројектовали руски архитекти Smile


јесте шкорпи али је ДДР имала бољу гимнастичарску репрезентацију Smile
« Poslednja izmena: 24. Avg 2010, 10:05:17 od mrgec »
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
што се тиче источњака....требали би да приупитамо марадића...он је на лицу места Smile
Прешалто се он одма' на западну страну... Smile

ма откуд...и даље живи у згради коју су пројектовали руски архитекти Smile


јесте шкорпи али је ДДР имала бољу гимнастичарску репрезентацију Smile
Smile

Prema anketi koju je sproveo list „Berliner cajtung“, 49 odsto Istočnih Nemaca“ smatra da se u  Istočnoj Nemačkoj živeo  „solidno“, dok osam procenata veruje da je socijalizam „neuporedivo bolji“ . Smile

Kada Rolf izađe da prošeta ulicom, on oblači trenerku sa žuto-crnim grbom od klasja sa potpisom: „Rođen u DR Nemačkoj“. Kada se pre 14 godina Rolf rodio, više nije bilo ni pomena o nekakvoj DR Nemačkoj, a njegov rodni grad Karl Marks Štat je promenio ime u Kemnic.

„Pa šta“, kaže Rolf. „Moji otac i majka su rođeni u Istočnoj Nemačkoj, a to znači da sam i ja Istočni Nemac“. Rolf roditelje skoro da i ne viđa: oboje su otišli na rad u Zapadnu Nemačku kao i polovina stanovnika bivšeg Karl Marks Štata. Mladića vaspitava baka Greta. Glavni industrijski centar Istočne Nemačke pretvoren je u groblje pustih fabrika: razbijena stakla na prozorima, zidovi išarani grafitima, na krovovime se gnezde vrane. Godine 1989. u Kemencu je živelo 250 hiljada ljudi, a danas ih je upola manje: ljudi su otišli na zapad, trbuhom za kruhom.

Kad padne veče, grad deluje sablasno: ulice puste, bez igde ikoga. Samo pored spomenika Karlu Marksu, koga zovu „glava“ (spomenik je u obliku bronzane glave), grupica mladih ljudi sluša „Ramštajn“.

„Ja mrzim zapadne Nemce“, kaže Rolf paleći cigaretu kao odrasli čovek. „Oni ništa ne znaju o životu“.

„Ja sam bila u takvoj euforiji kada je pao Berlinski zid“, uzdiše njegova baka Greta. „Mislila sam da će nastupiti raj. Uveče izađem u mrtvi grad i gledam kako vetar raznosi novine i pivske konzerve... O, kako sam bila naivna. Ne, drago mi je što se Nemačka ujedinila. Ali to uopšte nije raj, to je apokalipsa“.

Стара мајка мудро збори... Smile

IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
Citat
Glavni industrijski centar Istočne Nemačke pretvoren je u groblje pustih fabrika: razbijena stakla na prozorima, zidovi išarani grafitima, na krovovime se gnezde vrane. Godine 1989. u Kemencu je živelo 250 hiljada ljudi, a danas ih je upola manje: ljudi su otišli na zapad, trbuhom za kruhom.

ма лажу зликовци....све фабрике раде по немачкама...нема тамо сиротиње Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.