Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:03:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Japan-jedini pravi prijatelj Srbije  (Pročitano 13964 puta)
20. Avg 2010, 19:33:16
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1014
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Nagai počasni građanin Beograda
20. avgust 2010. | 14:27 -> 16:55 | Izvor: B92
 Beograd -- Nekadašnjem ambasadoru Japana u Beogradu Tadašiju Nagaiju uručeno priznanje Počasni građanin Beograda.

 
Tadašiju Nagaiju su priznanje uručili Aleksandar Antić i Dragan Đilas (Beta) 
Zvanje Počasnog građanina najprestižnije je priznanje koje grad dodeljuje pojedinicima.

Ovog puta uručena je nakadašnjem ambasadoru Japana u Srbiji Tadašiju Nagaiju, koji je jedan od najzaslužnijih za veliku pomoć koju je proteklih godina njegova zemlja donirala Srbiji.

Dodeljivanjem priznanja Počasnog građanina Beograda Tadašiju Nagaiju, glavni grad odužio se japanskom diplomati koji je u njemu službovao više od 16 godina.

Međutim, Tadaši Nagai smatra da to priznaje nije njegova lična zasluga i da bi ga dobio i neko drugi da je bio na njegovom mestu.

“To mi je naravno velika čast, ali moram da kažem da sam bio samo srećan što sam radio u ovoj zemlji u pravo vreme. Mislim da ova izuzetno veliko priznanje svim Japancima, posebno radnicima Japanske ambasade u Beogradu”, ocenio je on.

Niko u novijoj istoriji glavnog grada nije na takav način pružio ruku prijateljstva Beogradu u ime čitavog jednog naroda, istiakao je gradonačelnik Beograda Dragan Đilas.

“Smatram da je ovo jedini način da se Beograd i mi Beograđani simbolično odužimo njegovoj ekselenciji za sve što je proteklih deceniju i po učinio za nas. Gospodine ambasadore, za sve to iskreno Vam od srca hvala”, poručio je prvi čovek glavnog grada.

Od 2000. Vlada Japana poklonila je Srbiji pomoć u iznosu od 198 miliona evra, uključujući i otpis duga od 84 miliona evra. Samo glavnom gradu donirano je oko 30 miliona evra.

Jedna od najpoznatijih donacija su 93 poklonjena autobusa Gradskom saobraćajnom. Tu su takođe oprema za Hidrometeorološki zavod i "Vodovod i kanalizaciju", ambulantna kola i oprema za kliničke centre i bolnice u glavnom gradu.

Vlada Japana je pomogla rekonstrukciju i opremanje više od 10 osnovnih škola, kao i Filološki fakultet, Narodno pozorište, Jugoslovensku kinoteku i Beogradsku filharmoniju

Nagai je kao mladi diplomata 1968. doputovao u Jugoslaviju da bi specijalizovao srpsko-hrvatski jezik. Od tada je u četiri navrata radio u ambasadi Japana u Beogradu, da bi 2009. okončao svoj ambasadorski mandat. 2002. odlikovan ordenom Jugoslovenske zastave. Skupštini grada ovom prilikom poklonio je dve fotografije pejzaža na Senjaku, čiji je on autor.
IP sačuvana
social share
Srbi  pripovedaju da tice na Cirilovdan traze druga svaka sebi da
gradi gnijezdo i da nose jaja;pa koja koja ga ne nadje,ona se obijesi.

Ciriil,filosof
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
e,sto volim kad se sve uvek svodi na poklanjanje tih autobusa...
za koje vecina misli da su njihovi,a u stvari su MANovi napravljeni u Turskoj.

hvala im za te donacije,ali ne radi se tu o nekoj ljubavi,divljenju i prijateljstvu,vec o obicnoj politici.
isto to su radili i u okolnim zemljama.

a,inace,o Japancima i njihovom misljenju o nama sam cuo svasta.
kobajagi da nam se svi oni dive i da nas cene,da nas vole i podrzavaju,da smo slicni,itd...
i sta na kraju bi kad je Mira otisla tamo i odgovorila ljudima na pitanje odakle je?jedva da je iko imao pojma sta je to uopste,a kamoli gde je,i kako je.
hvala im za sve,ali nema tu nikakve ljubavi i divljenja,vec je u pitanju obicna politika.
to sta pojedinci,poput ovog ambasadora,i slicnih dobrih ljudi,osecaju prema nasoj zemlji i gradu,e,to je vec drugo.
« Poslednja izmena: 20. Avg 2010, 20:22:47 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
"Pravi prijatelj" u politici ne postoji! Manite se tih zajebancija.
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 5.0
mob
Alcatel 
Đilas Dubokojama . Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1014
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
e,sto volim kad se sve uvek svodi na poklanjanje tih autobusa...
za koje vecina misli da su njihovi,a u stvari su MANovi napravljeni u Turskoj.

hvala im za te donacije,ali ne radi se tu o nekoj ljubavi,divljenju i prijateljstvu,vec o obicnoj politici.
isto to su radili i u okolnim zemljama.

a,inace,o Japancima i njihovom misljenju o nama sam cuo svasta.
kobajagi da nam se svi oni dive i da nas cene,da nas vole i podrzavaju,da smo slicni,itd...
i sta na kraju bi kad je Mira otisla tamo i odgovorila ljudima na pitanje odakle je?jedva da je iko imao pojma sta je to uopste,a kamoli gde je,i kako je.
hvala im za sve,ali nema tu nikakve ljubavi i divljenja,vec je u pitanju obicna politika.
to sta pojedinci,poput ovog ambasadora,i slicnih dobrih ljudi,osecaju prema nasoj zemlji i gradu,e,to je vec drugo.


Japanci generalno nemaju pojma ko smo mi,niti nas vole niti ne vole.

A ja se zaista cudim zasto Srbi uvek dele neke strane zemlje ,narode na one koji nas
vole i one koji nas ne vole? Englezi (narod) nikako ne vole Amerikance, ali  su britanski
politicari uvek uz Ameriku,kao satelit.

Ja sam ovde uzela primer Japana jer se konkretno i ne radi o Japanu kao drzavi
i da li nas voli,ne voli, nego je ovaj covek licno, kao ambasador iskamcio od svoje
vlade i pomoc i otpisivanje dugova. Iz njegove licne ljubavi i naklonosti prema Beogradu.

Prema tome, moguce je i da ti Japanac bude prijatelj, Ne mora cei Japan.

Ne shvatam zasto omalovazas 200 miliona evra koji sigurno nisu poklonjeni u ocekivanju
neke protivusluge. Recimo da im dozvolimo da stacioniraju nekakve rakete (cista hipoteza
jer oni i ne ratuju) ili da im za jeftine pare prodajemo Sartid ili NIS:

Ja tog coveka poredim i sa njegovim kolegama iz Beograda, ambasadorima Engleske,
USA i Nemacke, koji su  drski ,nadmeni, neprstano se uplicu u neke unutrasnje politicke
stvari Srbije,dele savete i instrukcije sta i kako smemo ili ne smemo.Ucenjuju,prete.
IP sačuvana
social share
Srbi  pripovedaju da tice na Cirilovdan traze druga svaka sebi da
gradi gnijezdo i da nose jaja;pa koja koja ga ne nadje,ona se obijesi.

Ciriil,filosof
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
ne omalovazavam ja 200 miliona,samo kazem da su i drugima davali donacije.

ali se slazem sto se ambasadora i njegove dobre volje i prijateljstva tice.

a ono u vezi toga sta sam cuo od nasih ljudi-to se nije odnosilo na tebe,nego na price pojedinih ljudi ovde,koji su te donacije shvatili preozbiljno,i jos izveli neke zakljucke kako se oni nama u stvari dive,sto zvuci pomalo smesno,jer mislim mi smo,danas,smesna nacija u odnosu na njih.
Citat
Ja sam ovde uzela primer Japana jer se konkretno i ne radi o Japanu kao drzavi
i da li nas voli,ne voli, nego je ovaj covek licno, kao ambasador iskamcio od svoje
vlade i pomoc i otpisivanje dugova. Iz njegove licne ljubavi i naklonosti prema Beogradu.

Prema tome, moguce je i da ti Japanac bude prijatelj, Ne mora cei Japan.
Citat
Ja tog coveka poredim i sa njegovim kolegama iz Beograda, ambasadorima Engleske,
USA i Nemacke, koji su  drski ,nadmeni, neprstano se uplicu u neke unutrasnje politicke
stvari Srbije,dele savete i instrukcije sta i kako smemo ili ne smemo.Ucenjuju,prete.
shvatam i slazem se.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.127
mob
Nokia 

 
Живели наши (једини,прави) пријатељи!!!! Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9605
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Због руско-јапанског рата нпр. Црна Гора никад неће добити ни један турски МАН од Јапанаца хехе... Smile А исти као ови наши у Београду се возе и по шехер Сарајеву... Воле они и Бошње... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
Pa dobro,moze se reci nema ljubavi u politici,ali opet hvala im,moramo biti zahvalni i na tome.Ovamo se kunemo u bracu Ruse a....ma bolje da ne pocinjem....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1014
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
ne omalovazavam ja 200 miliona,samo kazem da su i drugima davali donacije.

ali se slazem sto se ambasadora i njegove dobre volje i prijateljstva tice.

a ono u vezi toga sta sam cuo od nasih ljudi-to se nije odnosilo na tebe,nego na price pojedinih ljudi ovde,koji su te donacije shvatili preozbiljno,i jos izveli neke zakljucke kako se oni nama u stvari dive,sto zvuci pomalo smesno,jer mislim mi smo,danas,smesna nacija u odnosu na njih.

Citat



Ja sam cesto ovde u Nemackoj sa Japancima (moj muz radi sa njima vec godinama) ,oni
zaista nemaju pojma o nama. Mislim,znaju da se Jugoslavija arspala,da su bili ratovi,
znaju naravno i za Beograd,ali tu se i zavrsava i znanje i interesovanje..

Mene je odusevila biografija ovog ambasadora ( usavrsavao u Beogradu 1968 srpski,
a vidim i donaciju za filoloski fakultet Smile),njegov licni angzman u tim donacijama,
ali i cinjenioca da se covek nije pojavljivao u raznim okruglim astalima i drobio sta nam
je i kako ciniti. Da nije bilo ove svecanosti, ne bismo ni znali ni ko je bio tolike godine
japanski ambasador.

« Poslednja izmena: 20. Avg 2010, 21:33:33 od Rayela »
IP sačuvana
social share
Srbi  pripovedaju da tice na Cirilovdan traze druga svaka sebi da
gradi gnijezdo i da nose jaja;pa koja koja ga ne nadje,ona se obijesi.

Ciriil,filosof
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:03:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.