Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:33:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: J RPG - uopshteno  (Pročitano 2860 puta)
17. Avg 2010, 23:30:41
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Sendo 
Svaka stvar sa prefiksom J znachi samo jedno - Japansko. J RPG, nisu izuzetak po tom pitanju i dosta se razlikuju od "zapanjachkih" kolega. Prvo su vishe pricha, likovi se mnogo manje opremaju i "budze" i chesto imaju svoje neshto shto je neobjashnjivo. NPR Final Fantasy 9 je na PS1 stajao na impresivnih 4 CD, sa midi muzikom iz komodor ere i bez glasovne glume. Kada smo vec kod glume mozemo reci da dub engleske verzije spadaju u najgore sinhronizacije ikad (zaboravite nashe sinhronizacije, this s**t is real Smile). E sada poshto sam ih lepo ispljuvao (there goes my fanboy rep.) da vidimo shta je dobro :

 Igre su dugachke (i po 100 sati), pune su oni sapunjastih pricha (ona voli njega ili obratno, i zavole se u 20 satu, jer shvate da ne mogu jedno bez drugog jer to je ljubav, prijatelj izdaje prijatelja, brat brata, prava prijateljstva se stvaraju izmedju dva rivala, otmice, chast, ljubav avaj)

Pored svega ovog, malo toga ima da se kaze, ako zavolite jedan zavolecete ih sve, a ako vam se prvi ne svidi, mala je shansa da ce vam se sledeci svideti.

Od naslova vrednih igranja najbolje je probati Chrono Cross i Chrono Triger, Final Fantasy (nije vazno koji deo, svi imaju svoje price sem X i XI koji se nastavljaju jedan na drugi), Grandia, Star Ocean, Phantasy Star, Dragon Slayer itd. Vecina ovih naslova su za konzole, ali emulatora ima fala bogu.
« Poslednja izmena: 17. Avg 2010, 23:33:20 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
FF VII je zakon sa pricom  Smile Igrao ih nekoliko preko emulatora i zavredjuju paznju ali nisam toliko odusevljen (valjda sam navikao na jacu grafiku i manju duzinu igranja  Smile ) tako da nisam toliki fan
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Sendo 
Ako si fan, onda igrash samo to i nemash socijalan zivot. Smile
« Poslednja izmena: 18. Avg 2010, 00:57:09 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Mnogo vise mi se dopadaju americki RPG-ovi, nego japanski. Americki kao da vuku evropsku tradiciju, dok sa druge strane japanski samuraji mi i nisu nesto posebno bliski i impresivni... mada i to mogu da igram. Svejedno ih ne preferiram.  Smile
« Poslednja izmena: 18. Avg 2010, 01:06:21 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 29267
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
volim Super Robot Wars, koji je takticki rpg, a i nekako je kul Smile Alteisen FTW Smile

ima jednu od najboljih tema

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Alteisen-Figure.jpg
(53.38 KB, 512x590)
IP sačuvana
social share
You can't get unfamous. You can get infamous but you can't get unfamous.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Sendo 
Mnogo vise mi se dopadaju americki RPG-ovi, nego japanski. Americki kao da vuku evropsku tradiciju, dok sa druge strane japanski samuraji mi i nisu nesto posebno bliski i impresivni... mada i to mogu da igram. Svejedno ih ne preferiram.  Smile

Nisu u pitanju samuraji, vec vishe anime likovi sa ogromnim oruzijem i gomilom cura koje trchkaraju unaokolo.
Generalno junaci(ili junakinje) JRPGova idu u ove kategorije:

-Junak(inja) koji/a je mnogo jak/a i mocan/a, ali je izgubio veru u sebe i stalno monologuje kako ga niko ne razume(chitaj Emo!)
-Junak(inja) kome ne bi dali dve crne ovce da chuva u stadu belih
-Junak(inja) koji veruje samo sebi, sebichan je i sve ostalo posmatra kao nebitno, dok ga neko/neshto ne izmeni i on postane believer(Praise the lord!!!)
-Junak/inja zeljna avanture

I svi oni na kraju dodju u situaciju da spasavaju svet, u kome zive, zajedno sa grupom odabranih chisto da se ne potucaju po tom zlom & okrutnom svetu nasamo

inache evo neki od poznatijih




« Poslednja izmena: 18. Avg 2010, 01:10:56 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Get Whredy to DIE!I was born whredy motherfucker!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2192
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
LG KU990 VIEWTY
joooj kad se setim kad mi cale kupio FF neki deo za PS1 a ja nisam znao kako da ga igram xD posto nisam znao dobro engleski, pa je cale morao da sedi pored mene da mi prevodi xD hahaha to su bila dobra vremena, a sad sam znam da citam :S xD
IP sačuvana
social share




"Only Valve can make people wish they were banned."
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Какве јунакиње, какви бакрачи.

Мене прво уопште не занимају сложена политика и историја свијетова у које крећем. Укус ми је такав да више волим игре које функционишу на прост начин, него сложене... Па је иста ситуација када су у питању и РПГ наслови. Животне приче ликова ми нису битне, политичке фркације треба да буду што више упрошћене. Разлог зашто ја играм РПГ је просто жеља за истраживањем и тражењем. Желим да завирим у сваки кутак,да 100% истражим сва подручја и мјеста. Да пронађем све специјалне и скривене предмете. Да отоврим све кутије на које наиђем. Да се суочим са свим карикатурама које постоје у универзуму. Други разлог зашто обожавам РПГ је динствен осјећај напредовања. На почетку си мали и немоћан. Али временом јачаш. И готово прелазак на сваки нови левел добро осјетим. Лакше савлађујем противике с којима сам се доста мучио, у стању сам да откључам врата, помакнем баријеру коју нисам могао. Да демонтирам замку... Да буџим нове скилове члановима групе. Учим нове магије, ритуале... Справљање напитака.Купујем и проналазим боље оклопе и оружја и тако све до самог краја игре...  Smile     
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3953
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Citat
Final Fantasy (nije vazno koji deo, svi imaju svoje price sem X i XI koji se nastavljaju jedan na drugi)

X i X-2 se nastavljaju jedan na drugi, XI je MMORPG.

Kad smo već kod toga, ja odgovorno tvrdim da je Final Fantasy IX najbolja igra svih vremena!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
FF VII je zakon sa pricom

Nisam licno igrao, pa ne mogu da sudim

Inace, jedini JRPG da sam dosta igrao je Shining Force 2 na Segi. Preferiram zapadnjacke RPG igre.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:33:27
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: jrpg RPG

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.