Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li video igrice postaju sve više gej?  (Pročitano 9384 puta)
17. Avg 2010, 11:30:28
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+



Dok predstavljanje i zastupljenost gej seksualnosti u video igrama, decenijama zaostaje za televizijom i filmom, neki smatraju da igre nisu još uvek doživele svoj Birdcage, a kamoli Brokeback - momenat, međutim nekoliko video igara poseduje potencijal da sve ovo promeni.

Video igre su u poslednje vreme dosta odrasle, ali "još uvek nismo videli standardizaciju [LGBT likova i scenarija] koja postoji već duže na televiziji i u filmovima" izjavljuje sa žaljenjem Brenda Brathwaite, veteranka u dizajniranju video igara i autorka knjige Sex in Video Games. "Još uvek nismo doživeli nas Brokeback Mountain momenat."

Zapravo, možemo slobodno da tvrdimo da video igre nisu ni imale ni svoj Birdcage momenat. Ipak malo je LGBT likova i scenarija koji uspeju da se nađu u naslovima, a ne prikazuju stereotipe koji su inače zastupljeni na velikim ekranima u poslednjih nekoliko decenija.

Ipak, gej gejmerima je sada dato više nego što je to bilo u prošlosti. Persona 4, je igra u kojoj se preuzimaju uloge, i puštena je krajem prosle godine za PlayStation 2. Sam naslov ukazuje na kako mnogi smatraju, prvi lik u mejnstrim video igri koji se bavi svojom homoseksualnošću na realan i smislen način.

Još jedna nedavno puštena igra, Fable II za Xbox 360, ide nekoliko koraka dalje, tako što dozvoljava igračima da se udvaraju, imaju seks i čak da se venčaju sa igračima istog roda.

"Ovo je fantazija koju nije moguće baš u potpunosti ostvariti i u stvarnom svetu" kaže David Edison, urednik veb sajta GayGamer.net. Tako da što se tiče video igara, nije samo naslov ispred svog vremena, već "je i sama igra ispred vremena kome pripadamo."

Sam medijum će napraviti još nekoliko većih koraka sa pojavom Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony za Xbox 360. Edison veruje da će ova igra biti od velikog značaja za promene u industriji video igara. "Bez obzira da li su gej ili strejt, crni ili beli, gejmeri će videti reč gej, svaki put kada budu pogledali naslov."

Šta se nalazi iza odluke da se osmisli ovakva video igra? Edison smatra da: "Industrija video igara želi da se na nju gleda sa više ozbiljnosti."

Jeb Havens, dizajner video igara za EA/Maxis's Spore i jedan od javno gej dizajnera u ovoj industriji, drugačijeg je mišljenja. On kaže da se dizajneri i developeri video igara "udaljavaju od stereotipa ljutitih, homofobičnih tinejdžera i sve više uzimaju u obzir širu sliku u obzir, ko kupuje i igra igre." "Kao rezultat se javlja sve više volje da se eksperimentise sa pričama i likovima koji će se dopasti širem korisničkom auditorijumu, kao što su žene, LGBT ili stariji gejmeri."

Brathwaite dodaje: "Bilo je potrebno više vremena, ali su developeri konačno ukapirali da postoje i žene gejmeri, koje žele da kontrolišu ženske likove u igrama, a sada su ukapirali da postoje i LGBT gejmeri koji žele da kontrolišu LGBT likove."

Još jedna činjenica koja utiče na gej "raspoloženost" današnjih igara, jeste i "svemogući dolar, koji je bitan kako u ovoj, tako i u drugim industrijama, a mi svi znamo da gej tržište uopšte nije za potcenjivanje" dodaje Brathwaite. Ali samim ovim, gej gejmeri ne treba da očekuju da će igre sa LGBT likovima i pričama preplaviti tržište u skorije vreme.

"Tek bi trebalo da doživimo igru u kojoj je glavni junak gej, i koja ne nudi sve moguće gej stereotipe" kaže Edison i još dodaje da on još uvek nije video "nikoga u velikim kompanijama da je već dao zeleno svetlo za ovu vrstu igara."

Brathwaite pokazuje više optimizma. "Taj momenat dolazi" mada on neće stići sve dok "više gej developera ne bude u industriji i bude uključeno u procese stvaranja." Dok se to ne desi imaćemo "grupu strejt muškaraca koji pokušavaju da naprave igre za gej zajednicu, kao što su pokusšvali da prave igre i za žene." To je problem, dodaje ona, zato što "Mislim da većina strejt developera, a uključujem i sebe ovde, ne zna šta gej muškarci ili žene žele u video igrama."

Naravno da uključivanje većeg broja gej developera neće rešiti sve probleme industrije video igara. "Mi takođe treba da prestanemo sa ubacivanjem elemenata u igre koji odbijaju gej igrače," dodaje Brathwaite. Na primer "koliko ste igara odigrali gde možete da preuzmete muški lik, i gde je cilj da spasete princezu?"

LGBT likovi i priče ne bi trebalo da budu sastavni deo svake igre, dodaje ona, ali u "određenim okolnosima to ne samo da obogaćuje igru, već je čini interesantnijom, i pruža uživanje svakome."

http://www.gay-serbia.com/da-li-video-igrice-postaju-sve-vise-gej-3923/



Slucajno sam naletio na tekst, pa kada vec ima veze sa igrama da ga postavim.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
 Smiley 1 Smiley 1

Pa znas kako, u "Arcanumu" mozes da hebes i ovcu ako zazelis  Smile Kao sto tekst kaze, dodaju opcije da bi igre bile pristupacnije svakom. Uvek imas opciju da biras sta ces da radis pa meni ne smeta toliko. Ako ti je bas do toga u igri, odes nadjes nesto zensko pa odradis "posao"  Smile

Citat
Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony
Fora je to sto jedino naslov ima veze sa "gay" populacijom  Smile Cist marketing

Inace, i u Fable:The lost chapters imas takvu opciju ali u malo promenjenom obliku  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
SonyEricsson K610i
Toliko toga može da se radi u igrama što je nemoguće u stvarnosti, tako da sam potpuno ravnodušan sa implementacijom gay sadržaja u igrama. Osim toga, uvek sam voleo da u nekoj igri da radim što više ne obaveznih radnji i bude što otvorenija.  Smile

Citat
"Bilo je potrebno više vremena, ali su developeri konačno ukapirali da postoje i žene gejmeri, koje žele da kontrolišu ženske likove u igrama

Ne bih se u potpunosti složio, pošto je spašavanje sveta i ubijanje negativaca je daleko slasnije kada imaš seksi heroinu koju vodiš (naročito u third-person pogledu).  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Sendo 
Ja nemam nishta protiv gay manjine, chak mislim da je to ok. Shto se tiche igara i gaynessa u Fallout 2 si mogao da se vacarish sa sinom nekog farmera, a to je bilo 1998. Msm da gay koncept ne narushava igru dokle god je sama igra sa dobrim gameplayem i dokle god ti drzi paznju. The Ballad of Gay Tony je sasvim dobar primer.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 29267
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
koliko se secam, mogao si i u Dragon Age-u da se vacaris sa onim assasinom.. sve je to ok, dokle god nisi prisiljen da u igri radis nesto sto ne zelis, ako su ti sve opcije date, lepo izaberes ono sto hoces i vozi..
IP sačuvana
social share
You can't get unfamous. You can get infamous but you can't get unfamous.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Get Whredy to DIE!I was born whredy motherfucker!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2192
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
LG KU990 VIEWTY
Ja obozavam pedere, ne stvarno, obozavam ih ostaje vise devojaka za mene Smiley Inace Magic sta si ti radio na gay-serbia xD hahahahhaahaha
IP sačuvana
social share




"Only Valve can make people wish they were banned."
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3881
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
^^ Smile
I meni cudno sta je radio tamo, postao si sumnjiv Magic Mastere.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
guglao trazeci sadrzaje i vijesti o igrama, pa naletio i na ovaj tekst koji mi se ucinio neobicnim...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Get Whredy to DIE!I was born whredy motherfucker!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2192
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
LG KU990 VIEWTY
Pa sta si guglao? Gay igrice ? xD hhahahhaa
IP sačuvana
social share




"Only Valve can make people wish they were banned."
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3881
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Mojne sad da se izvlacis.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.