Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:24:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 15 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Batina je iz Raja izasla ?  (Pročitano 38575 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0
mob
Samsung S7
Ne vidim ni jedan razlog da se dete bije.Ako se odmalena vaspitava na pravi nacin ..kazna je dovoljna.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Provalila sam šifru :)

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 3302
Zastava Kitee
OS
Windows 7
Browser
Maxthon 3.0
mob
Samsung s5230
totalno se slazem
IP sačuvana
social share


I walk forever...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 15.0.874.106
Jedan preslatki dečkonja od skoro 2 godine (sada) je sedeo sa nama velikima za stolom. To je bilo pre jedno 6 meseci, znači tad je dete imalo godinu i po dana. I sedi tati u krilu i hoće da se igra sa nožem. Sklone ga malo dalje, da ne može da ga dohvati, on pokazuje ka njemu i vrišti. Ignorišu ga, ali on vrišti sve jače, hoće nož pa hoće. I tata uzme nož i kaže mu: ''Ne možeš da dobiješ nož zato što je oštar i možeš da se posečeš'', a onda okrene nož na tupu stranu i kao krene da ga trlja po malcovoj ruci (kao da ga seče, po goloj koži), što je malom bilo neprijatno i sklonio je ruku. Više nije ni dotakao nož, iako je stajao u blizini. Ma nije ga ni pogledao.

To je za mene bio genijalan pristup u vaspitanju deteta. Dakle, pokažeš mu ZAŠTO ne može to što ne može. Objasniš prvo rečima (o, da... deca od godinu, godinu i po sve razumeju, kad ih gledaš pravo u lice i pričaš. Možda ne razumeju ŠTA im tačno govoriš, ali razumeju ton i tvoju mimiku. To mi je jedno od najfascinantnijih otkrića u životu).

Ovaj tata je mogao da izmalti malog i kaže - pa kako da mu objasnim da može da se poseče ako se igra nožem? Umesto toga, on mu je stvarno i objasnio. Detetu od 1.5 godina starosti. Bez ijedne grubosti, bez vike, bez suza i histerije.

Verujem da je lakše istući dete nego se potruditi pa mu na kreativan i inteligentan način demonstriraš zašto nešto ne treba njega da se tiče.

Verujem i da je lakše opaliti šamar detetu nego da obuzdaš bes koji osećaš i onda tek razmisliš hladne glave da li si stvarno baš morao da ponižavaš dete šamarima zbog onoga što TI osećaš, ne dete. Pripisuješ, dakle, detetu SVOJE emocije... a zbog njih kažnjavaš NJEGA.

Verujem i u to da je biti dobar roditelj teška, dugotrajna (takoreći beskrajna) obaveza i da je jako malo ljudi u stanju to da bude. Zato i imamo ljude kakve danas imamo u većini: glupe, lenje, bezobrazne. Koji će danas-sutra opet da rađaju i podižu glupu, lenju i bezobraznu decu. I onda kao svet otišao u kurac sam od sebe, a mi smo bili divni.

Sve to razlikuje dobrog od lošeg roditelja. Čak i ta ćuška jer ''nije moglo da mu se drugačije objasni''. O da, moglo je... to što ti ne znaš ili te ne zanima ne znači da je nemoguće, neizvodljivo....
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Ko  moze da tuce dete od 2 godine? Ili manje , ili do pete godine? Smile

A sto se cenjenog gospodina u nasoj kuci od 8.5 godina tice : danas kad ga nisam sastavila sa crnom zemljom...necu nikada...

Tako da meni draga Escapist u tvojoj prici nesto smrdi. Ja znam tacno kako i zasto kaznjavam dete. A kad udaram. Nisam ga skoro udarila jer stvarno nije bilo incidenata. Ali danas ....kad je poceo da histerise i drami za sneg, da pola zgrade cuje ...skoro da mu glavu nisam odvrnula. Zaustavila me moja mama, inace....uzela bi varjacu koju sam kupila specijano za te prilike i ostavila otiske na nogama i guzici ...
Nista se ne desava slucajno ni bez veze....u 99% slucajeva.
AKo si onaj 1% prijavi roditelje pedagogu, oni ce dalje zvati sovijalnu sluzbu.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61

AKo si onaj 1% prijavi roditelje pedagogu, oni ce dalje zvati sovijalnu sluzbu.
Da, samo sto je malo diskutabilno resenje...

Brak i kada muz tuce zenu je jedno, ali nisam pristalica resenja da se zove socijalna sluzba situacijama gde roditelj poneki put istuce dete osim ako je situacija bas alarmantna. Pravi dosta problema i roditeljima i deci a ne napave neko resenje po decu. Bolje i dosta strog roditelj nego da ga uopste i nema i da dete ide po domovima. Mada moze da zaplasi roditelje malo pa da vise paze ubuduce...
« Poslednja izmena: 03. Feb 2012, 21:10:37 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 

AKo si onaj 1% prijavi roditelje pedagogu, oni ce dalje zvati sovijalnu sluzbu.
Da, samo sto je malo diskutabilno resenje...

Brak i kada muz tuce zenu je jedno, ali nisam pristalica resenja da se zove socijalna sluzba situacijama gde roditelj poneki put istuce dete osim ako je situacija bas alarmantna. Pravi dosta problema i roditeljima i deci a ne napave neko resenje po decu. Bolje i dosta strog roditelj nego da ga uopste i nema i da dete ide po domovima. Mada moze da zaplasi roditelje malo pa da vise paze ubuduce...

Ne kazem da nece biti problem , i ona i roditelji ce neko vreme imati veeelike probleme. A ako je stvarno tako kako ona prica - treba da se reaguje,
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Samsung SGH-E590
Neku decu mozes vaspitati samo sa pricom i kaznama, ali neku moras zastrasiti batinama. Kada kazem batine ja ne mislim na povredjivanje dece vec je samo bitno da se uplase, a za to su dovoljna dva osrednja udarca po guzici...
Vaspitanje na foru davanja nagrade detetu ako prestane da radi nesto sto netreba je za mene debilno i rezultat moze da bude samo razmazeno dete. Dete mora da se nauci da postuje odluke svojih roditelja, a ako ne moze razumno, onda zastrasivanjem.
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61


Ne kazem da nece biti problem , i ona i roditelji ce neko vreme imati veeelike probleme. A ako je stvarno tako kako ona prica - treba da se reaguje,
Pa kazem, diskutabilno je. Meni iz ove price deluju kao stroziji tip roditelja a da im se ona suprotstavlja dosta pa oni reaguju dosta burno(sto nikako nije u redu). Zato i rekoh da mozda proba da promeni pristup pa da bude "umiljato jagnje".

Ali da, ovo sto je ona opisala jeste nesto na sta treba da se reaguje...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 51
Zastava Mlecni put
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Imam troje dece blizance od 3 godine i devojčicu od 3 meseca. Ja blizance makljam redovno, probao sam na sve načine, ne vredi, razgovarao sam sa njima, kažnjavao ih tako što im ne kupujem igračke ili ne dam da gledaju crtani, za izlive besa jedino pomažu batine i to ne velike, čisto malo po guzi. Kada dobiju batine, onda pričamo po dva sata i uvek sami zaključe da su bespotrebno dobili batine, i u stanju posle 5 minuta da ponove istu stvar. Recimo ako diraju šteker, tri puta ih opomenem i onda tras, ako se penju na terasi na ogradu, odmah batine, stvari gde im je život ugrožen odmah dobijaju batine, ako mi nešto razbiju u kući, to me uopšte ne interesuje, sve im dozvoljavam se da se biju međusobno i da diraju stvari koje im ugrožavaju život.
E sada kada uveče legnem, ako sam ih udario u toku dana, loše se osećam, nekada ne mogu dugo da zaspim, nekada mi pođu suze... Razgovarao sam da dosta prijatelja, svi redovno tuku decu, bez toga se jednostavno ne može, većina od njih se i ne kaje.
IP sačuvana
social share
Zvezda Srbija nikad yugoslavia...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Nokia zvrr
Za loše ponašanje djece krivi su, gle čuda, roditelji. Mada opet, pitanje je šta se podrazumijeva pod lošim ponašanjem djeteta u dobi od 3 godine npr. Kako će dijete da nauči o svijetu oko sebe ako ne istražuje, ako ne dira stvari i sl? Zato treba neko da ga poduči, da mirno i strpljivo razgovara s njim. Dobrog roditelja upravo krasi ta osobina: strpljivost. Bez toga-mrka kapa. Treba imati u vidu da dijete nije robot pa da u trenutku ispuni svaku naredbu svojeg oca, majke. @Miki, izlivi bijesa tvoje djece su ustvari kopirano ponašanje tebe i tvoje supruge, ništa drugo. Radi dobrobiti tvoje djece mogu da ti poželim više razumnosti u ophođenju s djecom, više strpljivosti, staloženosti a i takođe da tvoje vajne prijatelje i tebe svakodnevno tuče ovaj ili njemu sličan lik:



Radi reciprociteta. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 15 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:24:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.