IN < - McDonald's - >LO
(1/18) > >> :: Odgovori!
Autor: shke crew :
Мекдоналдс је ланац ресторана брзе хране којег су 15. маја 1940. године основала браћа Дик и Мек Мекдоналд отворивши властити ресторан у граду Сан Бернардино у Калифорнији.

Ланац се почео ширити 1954. године када је Реј Крок, одушевљен услугом у ресторану, предложио браћи Макдоналд отварање нових ресторана. Данас је Мекдоналдс највећи светски ланац ресторана брзе хране и у свету постоји више од 30.000 Мекдоналдс ресторана у 122 државе.

Први Мекдоналдс ресторан у Југославији, уједно и у централној Европи, отворен је 24. марта 1988. године у Београду, на Славији.

Данас, компанија има укупно 13 ресторана у Србији — 10 у Београду и по један у Новом Саду, Суботици и Нишу. Својевремено, Мекдоналдс је у експанзији отворио ресторане и у Крагујевцу, Шапцу, Зрењанину, Чачку и Јагодини али су они убрзо затворени.

Мекдоналдс је један од главних циљева антиглобалиста, који га виде као симбол ширења америчког и западњачког капитализма. Његова маскота је кловн који се зове Роналд.


Autor: shke crew :

Autor: LaserXP :
Citat: shke crew 12. Avg 2010, 18:29:45

Данас, компанија има укупно 13 ресторана у Србији — 10 у Београду и по један у Новом Саду, Суботици и Нишу. Својевремено, Мекдоналдс је у експанзији отворио ресторане и у Крагујевцу, Шапцу, Зрењанину, Чачку и Јагодини али су они убрзо затворени.

E moji Beograđani... izgleda da ste '99 bili previše zauzeti branjenjem raspadnutih mostova sa kojih skačete u Savu i Dunav

U MekŠit kad odem uzmem факинг hamburger da se nadrogiram mirisa. Na ostalo ne vredi bacati zdravlje pare.
Autor: dmd57lelo :
U Mc idem jednom mesečno i tad se prejedem. To mi je dovoljno da minem želju i vratim se žitaricama, kuvanoj hrani...
Autor: marko 284 :
Jedino sto vredi u Meku su sejkovi pa cak i to pijem mozda jednom godisnje 

Hranu im ne bih takao ni da mi plate 
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana