Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:44:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako se udebljati???  (Pročitano 27612 puta)
22. Sep 2005, 18:37:03
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 103
Evo mozda je smijesno al zanima me ima li neko da da neki savjet sto se tice debljanja?Mrsav sam i zelim da se udebljam?Sta jesti?Koliko puta??Ako neko zna hvala na pomoci
POZDRAV
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 73
Zastava
...
« Poslednja izmena: 23. Sep 2005, 11:47:20 od drgrozozo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
I to ti kaze jedan kostur Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Hoću i ja 4-5 kg - da budem savršena  Smile

drgrozozo, je u pravu. Moraš malo vežbati,da bi povećao mišićnu masu i uz to jesti malo više. Najbolje da se posavetuješ sa nutricionistom, on će ti već dati neku dijetu za gojenje  Smile
« Poslednja izmena: 22. Sep 2005, 21:19:35 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Slazem se sa Makishon,najbolje ce ti pomoci Nutricionista,ja sam za pocetak pronasla nesto sa Hrvatskog sajta,procitaj ,ali ipak poseti nutrija da ti da najbolje savete,cuvaj zdravlje Smile

"Zdrava" težina je različita za svaku osobu ,jer ovisi o nasljeđu koje odredjuje oblik i građu tijela,o fizičkoj aktivnosti i vrsti hrane koja se uzima. Koja je uloga hrane?Da bismo se mogli baviti bilo kojim poslom,našem je organizmu potrebna energija,a za njeno dobijanje potrebno je gorivo.Isto kao i automobil i mi s vremenom na vrijeme(3,pa i više puta dnevno) moramo napuniti naše rezervoare "gorivom",a to je hrana.I kao što naš auto loše radi i na kraju stane kada duže vrijeme koristi loše gorivo,slično se dešava i u ljudskom organizmu.Jedinica za mjerenje energetske vrijednosti hrane je kalorija i ona nam govori koliko je pojedina namirnica "jaka",koliku količinu dnevnih potreba našeg organizma može zadovoljiti.A dnevna potreba je zapravo dnevna količina energije koja nam je potrebna za obavljanje svakodnevnih poslova-otprilike kao potrošnja našeg automobila na 100km.I kao što postoje različiti modeli automobila koji za istu razdaljinu troše manje ili više goriva,tako i mi, ovisno o dobi,spolu ili aktivnosti trošimo različite količine energije.
 Dobro uravnotežena prehrana trebala bi se sastojati od 7 osnovnih kategorija namirnica -
 1.kruh,cerealije,škrob
 2.voće i povrće
 3.meso i zamjenski proteini
 4.mliječni proizvodi
 5.masti i ulja
 6.šećer
 7.napitci
 Kako izračunati energetsku vrijednost hrane koju trebamo unijeti u organizam?Prije svega,trebamo odrediti vrijednost bazalnog metabolizma(metabolizam ili izmjena tvari je skup kemijskih procesa u toku kojih se važni kemijski sastojci razgradjuju ili izgradjuju;osnovni potrošak energije u stanju mirovanja zove se bazalni metabolizam).Njegovu vrijednost možemo odrediti na nekoliko načina,no najčešće to činimo uz pomoć Body fat analyzera ili pomoću posebne formule:
 ŽENE:655,1 + (9,56xT) + (1,85xV) - (4,68xD)
 MUŠKI:66,47 + (13,75xT) + (5,0xV) -(6,76xD)
 V=visina u cm
 T=težina u kg
 D=starost u godinama
 Da bi tjedno dobili na kilaži oko 0,5 kg.dnevni unos kalorija treba povećati za 500kcal.Dijeta treba biti dobro izbalansirana,što znači da u njoj trebaju biti zastupljene sve vrste namirnica.Uz 3 veća dnevna obroka,dodati i nekoliko međuobroka.
 Primjer dijete:
 A.BJELANČEVINE:
 1.mlijeko-do 1 litre na dan,bilo u vidu napitka ili u hrani
 2.sirevi-sve vrste,naročito između obroka
 3.meso,,riba,perad-2 do 3 puta dnevno(po obroku oko 60-90gr)pripremljenih na sve načine
 B.MASTI:
 2-3 žličice dnevno u vidu maslaca,vrhnja,majoneze ili ulja
 C.UGLJIKOHIDRATI:
 1.kruh-4-8 kriški,ali onog s punim zrnom ili obogaćeni bijeli
 2.voće i voćni sokovi-4-6 obroka sviježeg ili u vidu kompota
 3.povrće:
 a)sviježe-male porcije 1-2 puta dnevno,s preljevima
 b)kuhano-1-2 porcije zelenog,bijelog ili crvenog
 c)škrob-1-2 porcije u obliku krumpira,riže,uz dodatak sosova,preljeva ili maslaca
 d)juhe-krem juhe po želji
 e)sladoled,kolači,puding-ne više od 1 obroka dnevno
 f)napitci-kava ili čaj u umjerenim količinama,voćni sokovi,mliječni napitci
 Iako se poremećaj prehrane i pretjerana mršavost najčešće povezuju sa ženama ili djevojkama u pubertetu,istraživanja su pokazala da čak 10% muškaraca ima slične probleme. Dnevno bi trebalo unijeti 500-1000 dodatnih kalorija za porast težine oko 1kg tjedno.Ali,priroda ponekad pobrka čistu matematičku računicu.U jednom istraživanju u trajanju od 100 dana unosa extra 1000kcal,dobiveni su zaista različiti rezultati-raspon dobivene kilaže u tom periodu kretao se od 5 - 14kg.Otkuda tako velika odstupanja?Najvjerojatnije su neki od ispitanika genetski predisponirani da postanu gojazni,dok su drugi u neprestanom pokretu,pa čak i dok sjede ili se odmaraju u krevetu(to su oni kaj nemaju mira-pa to ti nekako uobliči)
 Nekoliko savjeta:
 1.svakodnevno treba konzumirati 3 čvrsta obroka+ 1-3 manja međuobroka;ne preskakati obroke
 2.izabrati kalorijski bogatiju hranu
 3.piti puno tekućine-umjesto samo vodu,dodati voćne sokove i mlijeko
 4.tjelovježba-važno je vježbati da bi se razvili mišići,a ne se udebljati na račun masnog tkiva;vježba stimulira apetit i potrebu za tekućinom



ovo je orijentaciona dijeta za dobivanje na težini:
 DEBLJANJE
 
 1.DAN
 D-bijela kava,salama od purećeg mesa 50g,2 kriške crnog kruha,1 jabuka
 - voćni jogurt 200mk
 R-tanjur krem juhe,teleći odrezak pirjan na malo maslaca I vode,kuhana riža 100g,salata od rajčice 200g,voćni sok
 -1 grozd crvenog grožđa
 V-pirjana svinjska jetrica 100g,pirjani grašak I mrkva 200g,valjušci 100g,voćni sok
 -šalica mlijeka
 
 2.DAN
 D-šalica mlijeka,sir po izboru 50g,2 kriške graham kruha,1 jabuka
 -1 banana
 R-riblja juha 1 tanjur,pečena riba 200g,kuhana cvjetača 200g,kuhani krumpir 150g,voćni sok
 -nemasna kuhana šunka 50g,1 kriška crnog kruha
 V-tjestenina 200g+2jaja-zapčeno,,zdjelica zelene salate,čaša bezalkoholne pive
 -šalica mlijeka
 
 3.DAN
 D-zdjelica žitarica sa suhim voćem,2,5 dl mlijeka
 -voćna salata(banana,naranča,jabuka)
 R-juha od piletine s griz noklicama,pohani pileći file 200g,100g pirjane riže,zdjelica mješane salate
 -ne masni jogurt,kriška kukuruznog kruha
 V-kuhana krupica na mlijeku uz dodatak žlice meda ili posipana čokoladom-300ml
 
 4.DAN
 D-2 meko kuhana jaja,2 kriške crnog kruha,šalica mlijeka
 -jabuka
 R-juha od rajčice,2 faširana odreska,pire krumpir s obranim mlijekom po želji,mješana salata
 -zdjelica kompota od šljiva
 V-mala pizza
 -šalica mlijeka
 
 5.DAN
 D-šalica bijele kave,kriška raženog kruha sa sirnim namazom,1 jabuka
 -2 naranče
 R-varivo od kelja-po želji,1 par hrenovki,kriška crnog kruha
 -pudingod vanilije preliven gustim voćnim sokom
 V-pirjana pileća jetrica s lukom 100g,kukuruzni žganci 100g,zdjelica salate od crvenog zelja
 -1 jogurt
 
 6.DAN
 D-kakao 1 šalica,1 komad čokoladne torte
 _salata od mješanog voća po želji
 R-pečena pastrva,kuhano povrće(brokula,cvjetača,mrkva) 300g,100 g kuhanog krumpira
 -kefir,1 pecivo
 V-kuhana tjestenina s umakom od mljevene soje I rajčice,zelena salata po želji
 -šalica mlijeka
 
 7.DAN
 D-šalica mlijeka,2 kriške integralnog kruha,žličica margarina+2 žlice pekmeza
 -naranča,jabuka
 R-tanjur pileće juhe s rezancima,pečena piletina 200g,mlinci blago zamašćeni 100g,zdjelica mješane salate
 -voćni sok
 V-3 okruglice s marelicama ili šljivama,šalica kompota
 -jogurt
 
 
    
 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Pa gde ovo iskopa?  Smile Ja izguglah sve uzduž i popreko i ništa. Svaka čast,i tnx. Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
I meni se guza usijala od google-nja,nekako ga iskopa na povrsinu,hehe Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
 Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 103
Svaka cast, hvala nasavjetu!!Ako jos neko nesto zna neka slobodno napise.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Meni se cini da je sam naslov teme pogresno postavljen. Umesto "Kako se udebljati?" treba da pise "Kako povecati tezinu?"  Smile
Ne, bez zezanja, ne cepidlacim, ali zaista mislim da je pristup problemu pogresan. Kapiram ja da si mrsav, ali resenje problema (barem ne "zdravo" resenje) nije da se prezderavas visokokaloricnim namirnicama.
Ako ne zelis da pantalone i majice "vise" na tebi, onda bi najbolje bilo da tu 'prazninu' popunis misicnom masom, a ne rezervama masti, tj lipida.
Moj ti je savet, idi u teretanu, i radi mnoooogooo serija sa 2-3 ponavljanja, ali sa velikim teretom. Znaci, akcenat stavi na anaerobne vezbe, tj vezbe koje ne sagorevaju (kao sto su vezbe sa ogromnim brojem ponavljanja, ali malim teretom), vec grade misicnu masu. Naravno, ne zaboravi da radis sve misicne grupe,a  ne samo ruke i ramena (typical male).  Povecaj unos proteina (od njih se grade misici), i za relativno kratko vreme ces videti pozitivne rezultate.   Smile

IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:44:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.