Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:39:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najstariji trik u knjizi  (Pročitano 13366 puta)
07. Avg 2010, 16:09:59
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia Luvmya 520
1 Mojsijeva 3:1-4
" Ali zmija beše lukava mimo sve zveri poljske, koje stvori Gospod Bog; pa reče ženi: Je li istina da je Bog kazao da ne jedete sa svakog drveta u vrtu? A žena reče zmiji: Mi jedemo rod sa svakog drveta u vrtu; Samo rod s onog drveta usred vrta, kazao je Bog, ne jedite i ne dirajte u nj, da ne umrete.
A zmija reče ženi: Nećete vi umreti; "

Smrt koja je opisana u ovim stihovima je fizicka smrt ili apsolutni prestanak postojanja, dok je trik kojim se posluzila zmija govoreci "necete vi umreti" ocigledno bila laz ( bez obzira sto je "Adam" navodno ziveo 930 godina, on je ipak zauvek nestao, odnosno - umro ). Po "Adamu", ocu covecanstva svi ljudi su gresni i kao takve ih ocekuje sigurna smrt, cemu svedoci svaka zdravorazumna osoba danas.

U cemu je razlika izmedju te gorenavedene prevare i prevare religija koje onima koje su uspele da prevare govore kako oni "nece umreti", apsolutno prestati da postoje ?


« Poslednja izmena: 07. Avg 2010, 16:51:04 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
U prvom slučaju čovek gubi nešto što je imao, večni život.

U drugom slučaju,  čovek nije na gubitku jer je svejedno smrtan. Verovao ili ne završiće u grobu.

Znači ima razlike, jer je u prvom slučaju čovek oštećen na najgori mogući način po njega, a u drugom ništa ne gubi.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia Luvmya 520
U prvom slučaju čovek gubi nešto što je imao, večni život.

U drugom slučaju,  čovek nije na gubitku jer je svejedno smrtan. Verovao ili ne završiće u grobu.

Znači ima razlike, jer je u prvom slučaju čovek oštećen na najgori mogući način po njega, a u drugom ništa ne gubi.
Covek nije sam sebe stvorio niti je sam sebi stvorio vecni zivot, niti je tada planiran za vecni zivot, niti je stvoren sa sposobnoscu da ne naseda na trikove, nego je planiran za razmnozavanje ( sto nije slucaj sa vecnim zivotom, posto se odabrani za vecan zivot takodje nece razmnozavati ).
"Adam" je zavrsio u grobu iz kojeg se ne vraca, religija je ta koja je izmislila "vracanje iz groba", tako da
je "necete umreti" apsolutna laz bez obzira kome je upucena "Adamu" ili bilo kom verniku bilo koje religije koja
prodaje "licence za vecnost" onima koji su stvoreni da budu prevareni.

"Nista ne gubi" ?!? Sta to znaci da li se neko vratio u vecni zivot iz groba ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Adam da nije jeo nebi umro, imao je izbor. Predočene su mu posledice sam je kriv što nije slušao.

Današnji čovek nema izbor. Ne gubi jer nema (mislim na večni život).

Recimo imam 100€, dođe neko pravari me, i ja ostanem bez njih. Na gubitku sam jer nemam više para.

U drugom slučaju neko mi obeća 100€, ali mi ih ne da. Nemam gubitak jer taj novac nisam ni imao.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia Luvmya 520
Adam da nije jeo nebi umro, imao je izbor. Predočene su mu posledice sam je kriv što nije slušao.

Današnji čovek nema izbor. Ne gubi jer nema (mislim na večni život).

Recimo imam 100€, dođe neko pravari me, i ja ostanem bez njih. Na gubitku sam jer nemam više para.

U drugom slučaju neko mi obeća 100€, ali mi ih ne da. Nemam gubitak jer taj novac nisam ni imao.
Ti verujes da je on imao izbor, ti verujes da bilo koji covek ima bilo kakav izbor, posto ti verujes da je covek sam svoj kreator koji ima nekakvu "slobodnu volju".
Ti si prva osoba koju sam ja cuo da kaze da je "Adam" imao izbor a danasnji covek ga nema, a to samo govori koliko je tvoj stav kontradiktoran.

To poredjenje ostavi za deciji vrtic, posto nije uporedivo sa onim o cemu se na ovoj temi govori, posto se
ne radi o nikakvom obecanju, ni zmija a ni religija nista ne obecava niti zmija ili religija nesto izvrsava sem samog trika.

Na ovoj temi se radi samo o prevari koja glasi "necete vi umreti", a ti posto ne vidis da je to identicna prevara treba da dokazes da za nekog vernika neke religije fizicka smrt nije prestanak zivota i apsolutno nestajanje.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.51
А на чему се заснива тврдња да религије "варају" људе да неће апсолутно престати да постоје? На нечијем схватању некакве књиге или на личној спознаји сопствене смрти?
« Poslednja izmena: 08. Avg 2010, 16:05:06 od bjbojan »
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.51
Ова порука је послата грешком.

« Poslednja izmena: 08. Avg 2010, 16:04:40 od bjbojan »
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia ????
А на чему се заснива тврдња да религије "варају" људе да неће апсолутно престати да постоје? На нечијем схватању некакве књиге или на личној спознаји сопствене смрти?

Ma ovaj opet baljezga nesto nepovezano...

On tvrdi da je "covek ovakav kakav je, zapravo dokaz da je to jedino moguce postojanje coveka", u smislu da dusa nestaje posle smrti, ne postoji vecni zivot i tako dalje... Takodje, smisao njegovog bivstvovanja na ovom forumu je da drzi monologe kako su sve religije prevare i bajke itd...  Smile  Ne trudi se... Smile
« Poslednja izmena: 08. Avg 2010, 18:03:10 od S Baldrick »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Bosch ima centrifugu
mani se bre te biblije - ima mnogo pametnijih i lepsih knjiga napisanih ljudskom rukom
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Ti verujes da je on imao izbor, ti verujes da bilo koji covek ima bilo kakav izbor...

 Smile jbt. naravno da čovek ima izbor ali mislim da tvoj život nema smisla jer si samo "božija lutkica"
moje saučešće  Smile
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:39:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.