Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:35:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Razumeti zivot  (Pročitano 6816 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.125
mob
Apple iPhone SE 2020
Pitala sam jednom na onoj temi - A, sta je to sreca?

Odgovorio je gospodin F... nesto u stilu - "Kada ti je sve potaman...." Smiley

I zaista... svi mi zelimo da budemo srecni, samo nam to nikako ne polazi za rukom....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Pa nije baš tako. Zavisi kako život doživljava svako od nas pojedinačno. Za mene je život jedna velika zabava, ništa ne shvatam suviše ozbiljno. Igram se, istražujem, smejem se samom sebi, smejem se drugima, pretvaram se u sopstvenu parodiju. Umem da uživam u malim stvarima ali i velikim kad mi se ukaže prilika. Imam bogatu maštu, nekad mi se čini da sam proživeo još nekoliko stotina paralelnih života i nikad mi nije dosadno pa nikad nisam ni razumeo kako nekome može da bude kada živimo na veoma interesantnoj, uzbudljivoj planeti.

Volim život mnogo, ali mi nije bitno koliko će da traje jer je vreme jedna velika iluzija. Juče je zauvek izgubljeno, sutra nam nije obećano. Imamo samo danas i to je više nego dovoljno.
« Poslednja izmena: 06. Avg 2010, 22:30:25 od framling »
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
Citat
Juče je zauvek izgubljeno, sutra nam nije obećano. Imamo samo danas i to je više nego dovoljno.


jel ti to parafraziras bibliju ? Smile


btw...srecan je onja covek koji se sitnicama raduje
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Citat
Juče je zauvek izgubljeno, sutra nam nije obećano. Imamo samo danas i to je više nego dovoljno.


jel ti to parafraziras bibliju ? Smile



ne. citiram jednog grčkog filozofa koji je živeo mnogo godina pre nego što je napisana biblija  Smile
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
Citat
Juče je zauvek izgubljeno, sutra nam nije obećano. Imamo samo danas i to je više nego dovoljno.


jel ti to parafraziras bibliju ? Smile



ne. citiram jednog grčkog filozofa koji je živeo mnogo godina pre nego što je napisana biblija  Smile

molim te daj mi njegovo ime .
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Pitala sam jednom na onoj temi - A, sta je to sreca?

Odgovorio je gospodin F... nesto u stilu - "Kada ti je sve potaman...." Smiley

I zaista... svi mi zelimo da budemo srecni, samo nam to nikako ne polazi za rukom....

Meni se više sviđa ona "Sreća nije imati ono što želiš, nego ne želeti ono što nemaš"
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Chrome 4.0.249.89
mob
Nokia 
Učiteljica je dala učeniku pitanje da napiše šta će biti kada odraste u životu?

Učenik je napisao da će biti srećan.

Učiteljica je odgovorila kako nije razumeo pitanje.

Učenik je odgovorio kako učiteljica nije razumela život.
U pravu ste kad kazete da je sreca kad  se covek raduje malim stvarima, da ne zeli ono sto nema, da nam je sve potaman... To su samo delici celine, parcici slike. Covek treba u sebi stvoriti mir, ziveti u miru sa svojom savescu, sto rece SF, biti zadovoljan samim sobom, moci sebe pogledati u oci i reci mirne duse "pomogao sam koliko sam mogao, "dao sam sve od sebe", licnu srecu traziti kroz duhovni mir, jer na kraju ipak ostanemo sami sa svojim mislima, osecanjima, ne dozvoliti sebi da te "zulja neki kamencic u cipeli" kad krenes po putanjama svoje savesti.

Ima puno stvari zbog kojih bi trebali biti srecni a da to mozda i ne znamo Smiley

Po meni, prvo, covek bi trebao biti srecam sto je zdrav. Neke stvari ne primecujemo dok se nama ili nasim bliznjima ne uskrate. "Sitnice" o kojima se i ne razmislja, kao sto su hodanje, hranjenje, pisanje, pricanje, vid...  Tek kad se izgube, vidi se njihova vrenost. Zato budite srecni sto sve to mozete bez icije pomoci Smiley Cuvajte to sto imate, vredi vise od svog blaga sveta.  Poslovica kaze "bolje biti zdrav sluga nego bolestan kralj".

Drugo, zivot shvatiti kao neprekidno ucenje i prilike gde ces pokazati nauceno, truditi se da u onome sto vas okruzuje, sto vam se desava, nadjete i pozitivnu stranu, ici napred bez obzira sta se deslo juce, to "juce" je samo jos jedna lekcija koja ce nam pomoci sutra. Sve je u tebi, kako ces postaviti stvari, sa kog gledista posmatrati stvari.

Kazu stari ljudi da je sreca i u zaboravljanju. Naravno, ne zaboravljanju svega, vec zaboraviti kad ucinis nekome dobro, zaboraviti kad neko tebi ucini lose, ima ko ce o tome voditi racuna.

Univerzalna sreca za sve nas ne postoji, mi smo sami njeni krojaci i "sijemo" je svako po svojoj meri. Za nekog je to milion eura, za nekog zanosna plavusa 90-60-90, za nekog da vidi Himalaje, upozna Breda Pita Smiley . Svako ima razlicitu viziju srece, ja sam misljenja da sreca krece iz nas, da je u nama, samo trebamo naci put do nje.

I da, nasmejte se makar jednom dnevno, kazu da je smeh lek Smiley
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia N97
Pitala sam jednom na onoj temi - A, sta je to sreca?

Odgovorio je gospodin F... nesto u stilu - "Kada ti je sve potaman...." Smiley

I zaista... svi mi zelimo da budemo srecni, samo nam to nikako ne polazi za rukom....

 Smile
« Poslednja izmena: 07. Avg 2010, 11:15:09 od Fahrenheit »
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia N-shurnaest
Pitanje je "Šta ćeš biti..." a ne "Čime ćeš se baviti..." ...

U Serendipity, Jeremy Piven kaze: You know the Greeks didn't write obituaries, they only asked one question after a man died, ‘Did he have passion?’


Love that one!  Smile  dodushe ja sam prochitao ".. the Geeks didn't .."  Smile

Sve stvari nastaju iz neznanja.
Uzrok nashish patnji i nesretjnog zivota su nashe zelje i svakojake pozude koje su ukorenjene duboko u telesnim instinktima i strastima , kad uspesh da ih uklonish upozajesh pravu prirodu sebe i nirvanu.
Postajesh probudjeni.

Zen Budizam rules.  Smile


« Poslednja izmena: 07. Avg 2010, 13:00:33 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.60
mob
Apple iPhone 6s
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:35:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.