Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa licnim identitetom, komunikacijom, mozgom...nesto od toga  (Pročitano 16841 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
slozicu se sa onima koji su ti rekli da citas,jer ces na taj nacin da obogatis recnik,samim tim bice ti lakse da sastavljas recenice u razgovoru...
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
MacOS X
Browser
Safari 4.0.5
Ispod problema u komunikaciji obično je, a kako su to drugi već primetili, problem sa samopouzdanjem, koji može imati mnogo uzroka.

Moje pitanje je - zašto moraš da se trudiš da bi se nekome dopao? Što ne bi bio od onih koji su ćutljiviji? Ionako nam je previše onih koji vazda nešto laprdaju...

Ne trudim se da se dopadnem sad nekom tamo, nije mi to cilj uopste...cilj mi je da mogu razgovetno i jasno da objasnim i prepricam dogadjaje, da budem zadovoljan sam sa sobom...
A ne volim da budem od onih koji su cutljivi...sad imam tu i problem sa mojim karakterom i licnoscu, cini mi se da nesvesno kupim ponasanja drugih ljudi (nacin na koji govore, neke odredjene njihove gestove) ako me razumete sta hocu da kazem, a ne zelim to da radim, hocu da imam svoje ponasanje i svoju licnost...negde sam procitao neku definiciju o izgradnji identite i tu se nekako prepoznao, da mi na neki nacin nije izgradjena licnost i karakter...

 i jedva skupim hrabrost da odem kod psihologa i ispricam mu svoj problem i on mi da j...i bromazepam i posalje me kuci slomio nogu dabogda ... gde li je kupio diplomu da mi je znati...zato sad necu da idem od psihologa do psihologa (ko sto je neko pomenuo ) i da gledam koji ce da se zainteresuje...zanima me da li neko od vas zna gde mogu da odem i da budem siguran da ce se doktor zainteresovati bar malo da mi pomogne na neki nacin...

na citanje sam se vec bacio...Blago cara Radovana......to mi je bilo pod rukom  Smile napisite, ako vam nije tesko usput, neku zanimljivu literaturu za bogacenje recnika...

Pozdrav i HVALA svima na pomoci...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Čitanje je dobro, ali ti nemaš nikakav problem da napišeš rečenicu. Zato treba da što više govoriš. To je vežba koju sebi moraš da zadaš. Idi u prodavnicu, pozdravi sve prodavačice, kaži svakoj po neku reč. Idi ulicom i pitaj ljude za pravac, za vreme, bez obzira što ti ne treba informacija. Jednostavno svaki dan treniraj razgovor bar dva sata i videčeš kako će ti biti lakše.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 1395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
dosta stresa tj. neka trauma ti je upravo to izazvala. mislim da ti najbolje znas o cemu se radi. ostao si bez samopouzdanja, nesiguran si, mozda ponekad i zamuckujes dok pricas, crvenis, drhtis....i malo po malo, dosao si u stanje anksioznosti (laksi oblik socijalne fobije, da tako kazem).

odlicno znam o cemu pricas jer sam i ja prosla kroz to Smile moj savet ti je da nadjes (za pocetak) nekog specijalistu klinicke psihologije, a zatim odes i kod neuropsihijatra (da proceni da li ti trebaju antidepresivi, a ne sedativi koji samo uspavljuju a ne lece nista).

sto rece bambina, nece ti doktor resiti tvoj problem vec ti sam, pa zato radi na sebi. pored citanja, ucenja, usavrsavanja, preporucujem ti dosta druzenja, razgovora i sto je najvaznije - izbegavaj da preterano kukas, padas u depresiju i budes okruzen crnim mislima i negativnim ljudima! budi okruzen pozitivnim ljudima i lepim stvarima.
ps. npr. muzika, ceskanje zivotinja Smile

e da, imas dosta sajtova koji se bave problemom depresije, anksioznosti... evo ti jedan dobar  sajt
IP sačuvana
social share
U se i u svoje kljuse!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
MacOS X
Browser
Safari 4.0.5
dosta stresa tj. neka trauma ti je upravo to izazvala. mislim da ti najbolje znas o cemu se radi. ostao si bez samopouzdanja, nesiguran si, mozda ponekad i zamuckujes dok pricas, crvenis, drhtis....i malo po malo, dosao si u stanje anksioznosti (laksi oblik socijalne fobije, da tako kazem).

odlicno znam o cemu pricas jer sam i ja prosla kroz to Smile moj savet ti je da nadjes (za pocetak) nekog specijalistu klinicke psihologije, a zatim odes i kod neuropsihijatra (da proceni da li ti trebaju antidepresivi, a ne sedativi koji samo uspavljuju a ne lece nista).

sto rece bambina, nece ti doktor resiti tvoj problem vec ti sam, pa zato radi na sebi. pored citanja, ucenja, usavrsavanja, preporucujem ti dosta druzenja, razgovora i sto je najvaznije - izbegavaj da preterano kukas, padas u depresiju i budes okruzen crnim mislima i negativnim ljudima! budi okruzen pozitivnim ljudima i lepim stvarima.
ps. npr. muzika, ceskanje zivotinja Smile

e da, imas dosta sajtova koji se bave problemom depresije, anksioznosti... evo ti jedan dobar  sajt

Tacno je za stres ovo sto si napsala...i ovo drugo isto zamuckujem, drhtim dok pricam...A reci mi da li si ti resila taj problem na ovaj opisan nacin, i da li si bila kod psihologa...Ne znam kod kog da odem, a da budem siguran da ce se malo zainteresovati...

Mislio sam da jedini ja na svetu imam ovaj problem...sad mi je, na neki nacin, lakse... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Važno je da zapamtiš to da koliku god glupost napraviš ili koliki god problem imaš, neko je to pre tebe več imao isti problem i napravio istu glupost. To su dobre vesti.

Loše vesti su te da isto važi i za pametne stvari i dobre ideje i dela.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
Citat: misha17 link=topic=513617. msg8670356#msg8670356 date=1280966711
Imam veliki problem imam sa sastavljanjem (razumljivih) recenica  u razgovoru.  .  .   Smile mnogo je pocelo da mi smeta u poslednje vreme.  .  .  Mislio sam da kako budem stariji to ce se samo ispraviti od sebe, cak mi se cini da kako sam stariji problem je veci, mozda zbog toga sto upoznajem vise ljudi.  .  .  ne znam.  .  .  Izbegavam da pricam u drustvu, da prepricavam neke situacije i price jer to dosta lose radim.  .  .  tako da nesvesno izbegavam i ljude, a nisam neki zatvoreni tip osobe, volim da se druzim i da upoznajem nove ljude, odusevim se kad cujem kako neko lepo prica i sastavlja recenice.  .  mozda nekom smesno deluje ali nije.  .  .  izbegavam i devojke kojima se svidim, jer stvarno mi bude glupo u bilo cijem drustvu jer obicno cutim da ne bi poceo neku pricu koja iako je stvarno zanimljiva ja je interpretiram u mnogo dosadnom obliku.  .  .  ili me niko ne razume pa me gledaju ko debila.  .  .  desi mi se ali vrlo retko da objasnim nesto i da to deluje normalno i sam sebe iznenadim i pomislim da mi se vise nece desiti situacija da zabagujem.  .  .  ali desi se opet.  .  .  

googlao sam malo, nasao sam neke seminare ili sta vec o komunikacijskim vestinama, ali to su sve programi vezani za marketing, posao i tako to.  .  .  do cega li je problem nemam pojma, ako neko strucan zna ili zna nekoga ko bi mogao da zna kako da resim ovaj problem veliki verovatno bi mi promenio zivot.  .  .  na bolje.  .  .  mnogo bolje

isao sam kod psihologa u Krunsku (zavod za z.   zastitu studenata) i izvesni doktor Marko me tako reci nije posteno ni saslusao nego mi je dao Bromazepam  i jos neke kapsule da pijem (i to posle prvog mog odlaska)!!!!! bez ikakve dijagnoze on me baci na lekove.  .  .  tako da ovim putem obavestavam studente koji planiraju da posete ovu ustanovu da je najbolje da zaobidju doticnog Marka jer blage veze nema.  .  .  

P.  S.   ovaj tekst bi zvucao mnogo drugacije da ste me slusali uzivo kako vam objasnjavam.  .  .  tesko da bi me neko razumeo.  .  
 Smile  Smile  Smile  Smile
Hmm. . vidim da je poslednji post bio prilicno davno. . pa sam hteo da te priupitam da li si resio problem mozda? A to me najvise interesuje jer ja imam identican problem, a imam 24 god. . . u stvari ne bas identican, vec je naglasak na onome sto nemam preterano interesantnih tema na umu,vise nego na onome kako to kazem. . ali ima i toga dosta. . . jedini nacin na koji uspevam bar malo da poboljsam situaciju je na zalost alkohol. . . e tada me npr nije blam nicega, tako da kapiram da je to manjak samopouzdanja uglavnom. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia zvrr
Koliko kapiram, hoćeš da kažeš da si dosadna osoba? Smile  E jbg.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 769
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
Ja kad sam pijan uvek mi spadnu pantalone.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Nokia krntija
Citat
tako da kapiram da je to manjak samopouzdanja uglavnom. . .

Blamiraj se češće, al svesno i samoinicijativno, nemoj se napijati. Blamiraj se što više možeš. Obuci majicu naopako i idi kroz grad, otkopčaj šlic, stavi sluške u uši i pevuši pesmu u autobusu ili bilo gde u javnosti, nactaj na faci flomastrerom brkove po licu, ma bilo šta.... samo se blamiraj.

Vremenom će početi da te boli kurac za sve. I eto ti samopouzdanja.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.