Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 15 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Петнаест година од "Oлује"  (Pročitano 23731 puta)
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
Nokia 
Citat
Hrvatska vlada: Oluja je bila legitimna i pravedna akcija
Naravno da Hrvati misle ovako...
Ja se pitam da li bi mi Srbi slavili kad bi,kojim slucajem,vojnim putem povratili vlast nad Kosovom?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
Ja se pitam da li bi mi Srbi slavili kad bi,kojim slucajem,vojnim putem povratili vlast nad Kosovom?


на основу чега поредиш космет са крајином
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
GALE,
nije važna usporedba,ali bi li slavija da sve albance protjerate u Albaniju?budi pošten pa reci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
Nokia 
Zao mi je sto su Srbi najebali u toj "Oluji" ali mislim da Hrvati imaju pravo da slave sta hoce pa makar to bilo i Etnicko ciscenje,to je njihovo pravo.Ja mislim da bi i mi,zato sam to i uporedio,kada bi vojnim putem povratili KiM to slavili svake godine,i opet to bi bilo nase pravo da slavimo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
Mafija,
konačno netko pošten i iskren.Meni je isto žao većine ljudi je nisu  bili krivi ali države na žalost i nastaju na taj način.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
GALE,
nije važna usporedba,ali bi li slavija da sve albance protjerate u Albaniju?budi pošten pa reci.


ми смо повратили космет али никад нисмо истерали све шиптаре,и кад га будемо поново вратили наравно да ће мо славити,исто важи и за крајину  Smile


AI: Šta to pričaš, Kosorova?!
Komentara 21
3
[Pošalji na mail]

Organizacija za zaštitu ljudskih prava Amnesti internešnel (AI) izrazila je danas zabrinutost da najnovije izjave hrvatske premijerke Jadranke Kosor pokazuju odsustvo političke volje da se istraže i procesuiraju zločini koje su od 1991. do 1995. godine počinili pripadnici hrvatske vojske. U saopštenju, AI je izrazio zabrinutost da takve izjave osnažuju postojeću atmosferu nekažnjivosti za takve zločine.

Ta organizacija sa sedištem u London podseća da se 5. avgusta ove godine u Kninu okupio državni vrh Hrvatske na proslavi godišnjice akcije Oluja, koju je hrvatska vojska od avgusta do novembra 1995. godine izvela u Republici Srpskoj Krajini.

 

Za vreme i posle te akcije, kako podseća AI, iz Krajine je pobeglo oko 200.000 Srba, a zabeležena su brojna kršenja ljudskih prava Srba koji su ostali u tom regionu, ubistva i mučenja.

 

AI navodi da je na proslavi u Kninu premijerka Kosor, čestitajući godišnjicu Oluje, poseban pozdrav uputila generalim Antu Gotovini i Mladenu Markaču, koje je Haški tribunal zbog zločina u Krajini osudio na dugogodišnje zatvorske kazne.

 
Ako Hrvatska na državnom nivou proslavlja udruženi zločinački poduhvat, zašto onda čudi pohvala premijerke ljudima koji su njime komandovali?!

 

"AI je izuzetno zabrinut da bi takve izjave kojima se napada Tribunal i glorifikuju operacija Oluja i osobe koje se smatraju odgovornim za zločine počinjene u toj operaciji, mogle da pošalju političku poruku kojom se potkopava pravda. To bi moglo da obeshrabri pravosudni sistem da istraži i procesuira zločine počinjene u operaciji Oluja", navodi se u saopštenju.

 

Istovremeno, AI izražava zabrinutost i zbog nesrazmerno malog broja istraga u odnosu na broj počinjenih zločina, navodeći da se, prema podacima Državnog tužilaštva Hrvatske, vode samo tri istrage zločina počinjenih u operaciji Oluja.

 

"AI je zabrinut da su vlasti propustile da ispune svoju obavezu da u potpunosti istraže i procesuiraju ratne zločine sankcionisane međunarodnim pravom koji su počinjeni u toj operaciji", navodi se u saopštenju.

 

AI navodi i da je u više navrata pozvao Hrvatsku da pokaže političku volju da se pozabavi nasleđem rata, pošto "odsustvo takve političke volje stvara atmosferu koje ne samo što ometa kažnjavanje nego i sprečava da žrtve zločina i njihove porodice dobiju pravo na istinu, pravdu i obeštećenje".
« Poslednja izmena: 10. Avg 2011, 09:16:30 od Gale10 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
Nemačka štampa: Hrvatska premijerka politički neodgovorna


Nemački dnevnik Frankfurter algemajne cajtung (FAZ) ocenio je da je zamerka predsednika Srbije Borisa Tadića hrvatskoj premijerki Jadranki Kosor da "slavi" ratne zločince izazvala polemiku Beograda i Zagreba.

U tekstu pod naslovom "Tadić se razbesneo zbog hrvatske premijerke" autor navodi da je srpski predsednik Jadranki Kosor pripisao političku neodgovornost zbog posebnog pozdrava koji je uputila hrvatskim ratnim zločincima Anti Gotovini i Mladenu Markaču.

 

List u on lajn izdanju navodi i da je u odgovoru hrvatska premijerka "Operaciju oluja" okarakterisala kao "legitimnu i pravednu", kojom ne samo da je Hrvatska oslobodila svoju teritoriju, nego je i "svojim susedima otvorila put ka demokratiji".
Autor podseća da Hrvatska slavi 5. avgust kao "dan pobede i zahvalnosti otadžbine" i kao "dan veterana".


Navodeći da je 5. avgusta 1995. hrvatska vojska zauzela Knin i proterala 200.000 Srba iz tzv. Krajine, autor ističe da su tokom i nakon operacije "Oluja" počinjeni brojni ratni zločini nad civilnim srpskim stanovništvom, zbog kojih je Gotovina osudjen na 24, a Markač na 18 godina zatvora.


Prilikom ovogodišnje proslave na stadionu u Kninu hrvatska premijerka je zahvalila svim veteranima i poslala "poseban pozdrav Gotovini i Markaču, za šta je dobila glasan aplauz", podseća se u tekstu.


Autor posebno ukazuje na govor koji je na istom skupu održao predsednik Hrvatske Ivo Josipović, koji je pozvao na saučešće sa svim žrvama i "osudio zločine protiv sugradjana srpske nacionalnosti", što je od strane prisutnih hladno primljeno.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 15 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.