Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Петнаест година од "Oлује"  (Pročitano 23751 puta)
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.125
mob
Nokia 
Citat
podstanarj - oluja je sasvim na mjestu kao oslobodilacka akcija
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.125
@shke crew
lijepa kletva zanima me dali ćeš je ti ostvariti
@diabolix
u pravu si
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.125
mob
Nokia 
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.125
mob
Nokia 
У Книну уклоњена спомен плоча "Иницијативе младих" са извињењем жртвама "Олује"



Спомен-плоча с извињењем избеглицама „Олује”, коју је на северном излазу из Книна поводом 15. годишњице „Олује” и егзодуса који је том приликом настао поставила Иницијатива младих за људска права, уклоњена је ни 24 сата после постављања.

„Ми још не знамо да ли је плочу уклонила полиција или ју је уклонио неко од грађана Книна”, изјавио је Танјугу координатор Иницијативе младих Марио Мазић, признајући да су напарвили пропуст јер нису тражили дозволу за постављање.

„Ако је плочу уклонила полиција, тражимо да сам је врате, а ако је то неко неовлашћено скинуо по сојој вољи, поднећемо кривичну пријаву против непознатог починиоца”, казао је Мазић, истичући да још чекају одговор из книнске полиције како би дали саопштење.

На спомен-плочи је био текст „5. 8.1995 - 5. 8. 2010. О 15. годишњици акције ХВ-а 'Олуја', уз ову цесту којом су прошле хиљаде избеглица, плочу постављају грађани РХ који нуде жртвама своје извињење у недостатку извињења одговорних. Плоча је постављена уз финансијску подршку Владе РХ”.

Истичући да Иницијатива младих не негира значење операција „Бљесак” или „Олуја” за Хрватску, Мазић истиче да је нужно да се хрватско друштво суочи са злочинима који су почињени у тим акцијама, призна их и за њих се извини.

Наше акције поводом „Бљеска” и „Олује” врло су слабо медијски попраћене, казао је Мазић и истакао да они као организација не могу да утичу на уређивачку концепцију медија, осим на медиј на који би сви могли утицати, на Хрватску радио-телевизију која је јавна установа.

„Ми смо својевремено издали саопштење у коме смо реаговали на крању пристрасност и непрофесионалност обележавања операције 'Бљесак', а слично је и за 'Олују'“, рекао је Мазић.

На питање да ли је на делу уклањање сваке непожељне истине, о чему сведочи уклањања спомен-плоче на месту некадашњег усташког логора Слана на острву Пагу или напада на обележавање устанка у Србу, Мазић истиче да су владајуће структуре направиле својеврсну „самоуслугу историје” у којој нема места за друге презентације оног шта се дешавало деведесетих, али и четрдесетих година.

„Видели сте како је премијерка Јадранка Косор на скупу у Книну наглашавала да се неће дозволити ревизија историје”, казао је Мазић.

(Танјуг)
www.nspm.rs
-----------------
Дивљачки напад на српске повратнике после обележавања "Олује"

Више од 50 демобилисаних хрватских бораца по повратку са централне прославе годишњице војне акције "Олуја" напали су српске повратнике у месту Доња Суваја код Задра, јавили су данас бањалучки електронски медији.

"Вечерњи лист" је пренео да је задарска полиција навела да је до интервенције због нарушавања реда и мира дошло око 12.50 сати у Доњој Суваји код Срба.

Задарска полиција саопштила је данас, поводом вербалног и физичког напада хрватских ветерана на Србе у једном кафићу у селу Доња Суваја, да је до сукоба дошло пошто је Србин Перица Рађеновић, који је седео на тераси кафића са још три особе, подигао три прста, а онда показао и средњи прст. Хрватска полиција такође је навела да у инциденту нико није повређен.

Власник кафића "Монако" Раде Ђукић и заменик начелника општине Грачац Милана Танкосић изјавили су, међутим, да су хрватски ветерани, који су јуче прослављали 15. годишњицу хрватске војно-полицијске акције "Олуја", пролазећи селом према Бротњи где се налази гроб и споменик једном од погинулих хрватских војника, гостима кафића уз вређање показивали средњи прст и остале увредљиве знакове, на шта гости нису реаговали.

Кад су у повратку са прославе, ветерани, при поновном проласку кроз село, поновили вређање, 31-годишњи Србин, који је седео на тераси, показао им је три прста, а онда и средњи прст, после чега су ветерани изашли из возила, улетели на терасу и почели да га јуре, гађајући га столицама, испричали су Ђукић и Танкосић.

Новинари "Вечерњег листа" разговарали су у кафићу "Монако" са неколико Срба повратника, укључујући и 31-годишњег Србина који је, према наводима хрватске полиције, изазвао инцидент.

"Сваке године пролазе покрај нас и одају почаст погинулом, а прошле године су по први пута показивали средњи прст, а када су јуче показали два прста, ја сам њима показао три прста и тада су кренули на мене", рекао је 31-годишњи Перица Рађеновић. Власник кафића "Монако" Раде Ђукић тврди да је педесетак хрватских бранитеља, које је препознао по мајицама, кренуло према кафићу након што је Перица Рађеновић показао три прста.

"Прво је један бацио столицу на Перицу, а када се Перица одбранио, морао је да побегне и кренули су за њим на њиву вичући: 'Убиј Србина'! Тамо га такођер гађали столицом. Викали су да ће нас опет клати, да смо четници и цигани и да нас треба потерати у Србију. Потом су свих пет особа који су били у кафићу бацили са столица, па и једног инвалида", рекао је Ђукић, додајући да је то био говор мржње и изазивање верске и националне нетрпељивости.

Ђукићева супруга Мирјана додала је да је током обележавања устанка у Србе пре око десет дана оштећено тридесетак аутомобила српских регистарских таблица

Како је саопштила задарска полиција, из једног од возила у којима су били хрватски ветерани изашла је једна особа, која се вербално сукобила с 31-годишњаком који је побегао, а потом је из возила изашло још неколико особа, који су гурнули на под два стола. Две особе које су седеле за столом пале су на под, али нико није повређен, тврди полиција.

Портпаролка задарске полиције Сандра Пољак-Јурчић изјавила је за Б92 да је 21 особа ухапшена због инцидента који се догодио у селу Доња Суваја код Срба.

Како се наводи у саопштењу, полицијски службеници утврдили су идентитет 21 особе, а након утврђивања идентитета осталих особа и довршетка криминалистичког истраживања против свих ће бити поднета пријава због кршења Закона о прекршајима против јавног реда и мира, при чему се највеће оптужбе стављају на терет 31-годишњаку.

"Јасно је да ће задарска полиција штитити нападача", рекао је Тањугу Ђукић истичући да не види проблем "ако неко на увреде и показане средње прсте одговори подизањем три или средњег прста", али да је "проблем ако се кривица за насилничко понашање хрватских ветерана свали на Србина".

Ђукић сматра да је полиција требало да прати колону све време. Пре него што је колона дошла у Доњу Сувају, полиција је заостала и појавила се после десетак минута, кад је сукоб трајао, тврди Ђукић који сматра и да је полиција требало да реагује и кад су ветерани пре проласка у Бротњу сели у један од кафића у месту Срб и вређали Србе.

"У овом инциденту нападнути су људи који не живе у Суваји, један младић је из Сплита, а једна жена из Загреба", рекао је Ђукић, који каже да после јучерашњег инцидента људи живе у страху.

(Танјуг)
www.nspm.rs
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 110
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Јој мајко мила , што ја нисам председник па би ја њих до Словеније клао , убијао , силовао баш као они моју браћу Србе.

Мајку им јебем усташку !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
што ја нисам председник

Не бих знао ал хвала богу што ниси. Можеш евентуално председник Хрватске да будеш, уклапаш се у профил младог усташе.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia E
Јој мајко мила , што ја нисам председник па би ја њих до Словеније клао , убијао , силовао баш као они моју браћу Србе.

Мајку им јебем усташку !!!
Kolko godina imas ti kad pises ovakve gluposti?

Sad sam video
Datum rođenja: 11. Nov 1995Smile

Molim moderatore da zabrane maloletnim licima da pisu na ovom delu foruma! Unapred hvala
« Poslednja izmena: 07. Avg 2010, 15:38:45 od Dominick »
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7001
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.50
mob
HTC One M8
Evo,u ovih 32 sekunde je cela istina o Krajini,"Oluji" i ostalim "velikim" hrvatskim akcijama...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Јој мајко мила , што ја нисам председник па би ја њих до Словеније клао , убијао , силовао баш као они моју браћу Србе.

Мајку им јебем усташку !!!
Kolko godina imas ti kad pises ovakve gluposti?

Sad sam video
Datum rođenja: 11. Nov 1995Smile

Molim moderatore da zabrane maloletnim licima da pisu na ovom delu foruma! Unapred hvala
Пустите момка нека се изражава како мисли да треба.
Пандами разним Поцистама треба да постоје а долази вријеме када ће они бити ти који ће преузети "штафету".
Онакво касапљење дјеце и жена не заслужује другачији коментар.Можда је сирово написао али
боље и тако него као латин па у ребра.
« Poslednja izmena: 08. Avg 2010, 09:29:15 od yetyou »
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia E
Pa mrznja radja mrznju, nase potomke trebamo uciti da budu pametniji i pronicljiviji a ne da im jos vise zagrevemo vec usijane glave Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.