Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Umirući profesor ostavio poruku svojim sinovima  (Pročitano 3798 puta)
28. Jul 2010, 11:17:01
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Umirući profesor napisao zadnju lekciju svojoj djeci
Profesor Randy Pausch (47), koji umire od raka, zadnjom lekcijom za svoju djecu dirnuo je milijune ljudi i zasigurno zauvijek promijenio njihove živote


Čovjek se pita na kraju života je li ga dobro potrošio. I ja najviše žalim za onim što nisam učinio u životu, a ne za stvarima u kojima sam možda pogriješio, ispričao je u Oprinoj emisiji američki profesor Randy Pausch (47) iz Pittsburgha, koji umire od raka gušterače. Profesor Pausch pobijedio je rak prije godinu dana, a onda se bolest u kolovozu 2007. vratila i liječnici su mu predvidjeli od tri do šest mjeseci života. Sasvim slučajno tijekom studenog na sveučilištu Carnegie Mellon na kojem predaje održavala se akademska tradicija u kojoj stariji profesori drže svoju zadnju lekciju kao zadnju šansu da podijele svoju mudrost. Predavanje profesora Pauscha je šokiralo studente.
- Ne mogu učiniti ništa. Znam da ću umrijeti, ali ne odabirem da me bilo tko sažalijeva. Ovo nije predavanje o smrti nego o životu. Želim pričati o dječjim snovima. Mojim i vašima te vam pokazati da je sve moguće - pričao je prof. Randy, kojem je glas zadrhtao kad je objašnjavao kome je posvetio svoju zadnju lekciju.
- Napisao sam lekciju za troje ljudi. I kad odrastu, oni će je gledati - kazao je Randy dok se na projektoru pokazala slika njegovih sinova Dylana (6) i Logana (3) te kćeri Chloe (1). Nakon predavanja snimku njegove "Zadnje lekcije" pogledali su milijuni ljudi i pravi je internetski hit. Profesor Randy se i dalje bori s rakom, prije tri dana održao je govor u kongresu, a prije mjesec dana našalio se s liječničkom prognozom slikajući se s novinama.

NEKA DJECA CRTAJU PO ZIDU

I danas se divim svojim roditeljima zato što su mi dopustili da bojim i crtam po zidovima, ispričao je Randy u “Oprah Showu”, napomenuvši kako je beskrajno zahvalan majci i ocu jer su ga naučili da su stvari samo stvari. Njegovi roditelji smatrali su da je dopustiti sinu da izrazi kreativnost puno važnije od jednostavne čistoće zidova.

"Čekao sam 15 godina kako bih mogao raditi posao iz snova"
Randy Pausch o ostvarenju dječjeg sna

"U tvojim godinama otac se borio u 2. svjetskom ratu"
kazala je majka kad sam se žalio na ispite

"Zabavite se, ne odustajte i uvijek tražite dobro u drugima"
stav koji Randy želi prenijeti svojoj djeci

"Nadam se da će se moja žena s vremenom preudati. I nadam se da će me zapamtiti kao čovjeka koji ih je beskrajno volio i učinio sve što je mogao za njih"

"Budite dobri u nečemu jer vas to čini vrijednima u svijetu"
Randy o poslovnim, ali i drugim uspjesima

"Nemojmo nikad zaboraviti da je u životu sve moguće
o postavljanju ciljeva i ostvarenju snova"

"Kad ne dobijete ono što želite, dobili ste iskustvo"
Randyjev stav o neostvarenim željama

"Nikad u životu ne smijemo izgubiti dijete u sebi"

"Žena i djeca mi znače sve na svijetu. Daju mojem životu svrhu, užitak i duboku radost, kakvu nijedan posao ne može, a radio sam stvarno predivne poslove"

Izvor
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Profesor Pausch: Nemojte shvaćati život preozbiljno

Profesor nikad nije odustao od svojih snova, a oni su, tvrdi, dolazili sami do njega. Dodaje da svi koji traže puno od vas su ljudi kojima je stalo


Zidovi koji se ispriječe na putu do nečeg što želite postoje s razlogom. Nisu tu da nas zadrže vani nego da nam daju šansu da pokažemo koliko jako to želimo. Zidovi su tu da zaustave one koji se ne žele dovoljno potruditi, jedna je od životnih lekcija profesora Pauscha, koji se osvrnuo na situacije iz kojih je izvlačio pouke. Kao dječak sanjao je o plutanju u bestežinskom stanju. Već se zaposlio kao profesor informatičkih znanosti kad je čuo za studentsko natjecanje čija je glavna nagrada bila lebdenje u prostoru bez gravitacije.
Njegov tim je pobijedio, ali on nije mogao ići. U pravilniku je pisalo da ne mogu voditi profesora. No Randy je pronašao podatak da može ići predstavnik medija. Dao je otkaz. Nabavio je novinarsku iskaznicu i ispunio san iz djetinjstva. Kasnije se opet zaposlio.

No i trenirajući bejzbol, uz zahtjevnog trenera shvatio je važnu lekciju.
Radite li nešto loše ili pogrešno i nitko se ne potrudi ispraviti to, znači da su odustali od vas. Kritičari su oni koji vas vole, brinu se za nas i pomažu da se razvijemo u cjelovitu ličnost. No profesor Pausch tvrdi kako je vrlo važno i misliti na druge ljude te im reći da vam je žao ako ih povrijedite.
- Važno je govoriti istinu i ispričati se ako ste zabrljali. Živite li na dobar način, sudbina će se pobrinuti za ostalo. Snovi će doći k vama - kazao je Randy Pausch.
 

NE SLUŠAJ MUŠKARCE! GLEDAJ IH!


Ljudi su važniji od stvari. Kad sam kupio novi auto i vozio nećake na izlet, moja sestra ih je upozoravala da ga ne oštete. Da bih im pokazao kako mi novi auto nije važniji od njihove sreće, prolio sam sok po stražnjem sjedalu. Na povratku je bolesni nećak povratio u autu. Da im nisam primjerom pokazao kako su ljudi važniji od stvari, dijete bi se osjećalo krivim zato što ima gripu i
mučno mu je, a to je nedopustivo, kazao je Randy, koji se trenutačno koncentrira na snimanje videa za svoju djecu. S najstarijim sinom, šestogodišnjakom Dylanom, nedavno je išao na izlet u Disneyland, gdje su plivali s dupinima. Za Dylana se nada kako je dovoljno star da može imati jake uspomene na njega. Tvrdi da se pretvara u malog znanstvenika i da je već svjestan da su pitanja važnija od odgovora. Za dvoje mlađe djece pokušao je predavanjem prenijeti svoje misli o njima. U trogodišnjem Loganu vidi tigra, vedra i optimistična duha. Jednogodišnjoj Chloe poručio je: “Nikad nemoj procjenjivati muškarca po onome što govori. Bitno je samo ono što radi. To govori više od riječi”.

NAJVAŽNIJE JE ODLUČITI JESTE LI U ŽIVOTU TIGAR ILI MAGARAC


Bitno je vrlo rano u životu odlučiti jeste li optimistični Tigar ili pesimistični Magarac iz crtića 'Winnie The Pooh’. Vedri i puni energije, optimisti se s osmijehom na licu probijaju kroz život, objasnio je profesor, koji unatoč crnoj prognozi ne skida osmijeh s lica. Kao primjer je istaknuo svoju želju da radi u Disneylandu. Više puta je slao prijave, ali su ga odbijali.Kad se posvetio poslu na fakultetu i radu na virtualnoj stvarnosti te postigao uspjehe na tom području, stigao je poziv od Disneylanda.
- Budite dobri u nečemu jer vas to čini vrijednima, ali ne napuštajte svoje snove - objašnjava Pausch, koji je kao mali sanjao o tome da postane kapetan Kirk iz serije “Zvjezdane staze”. Nakon što je preko posla upoznao Williama Shatnera, koji glumi kapetana Kirka, dogovorio je malu ulogu u novom filmu “Zvjezdane staze”, koji se upravo snima.

Izvor
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 2970
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.99
ovo je bilo na oprah show pre jedno dve godine...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3325
Zastava Београд
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung S4 mini
Previse je ovo sto dijeli mudrosti po svijetu, kao da je jedini sa rakom, smatram da ima i  pametnijih.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Боље да боли истина него да утеху пружа лаж

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4000
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.53
ovo je bilo na oprah show pre jedno dve godine...



i ja bih rekla
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Hakuna Matata

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2682
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
ovo je bilo na oprah show pre jedno dve godine...



i ja bih rekla

jeste, gledao sam i ja
IP sačuvana
social share




Always follow the WWW rule:
What did you try? What did you get? What did you expect?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Life is hard, fight it !!!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 82
Zastava U stanu
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
HTC 
       Kako je to cudno kad shvatimo da nam vise nije ostalo vremena na ovom svetu, okrenemo se unazad i sagledamo isti. Onda vidimo sve lose i dobre stvari koje smo ucinili i cinimo ih i dalje. Da li bi nam bilo tesko da to uradimo sa vremena na vreme dok zivimo taj isti zivot ili smo pezauzeti nekim nevaznim stvarima ???
IP sačuvana
social share
I onda je mrmot zavio cokoladu u foliju...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Putuj Evropo,ziveo svinjokolj

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 286
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 2652

     Mislim da tekst ima dusu i da su pojedine recenice jako znacajne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Deus non est

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8798
Zastava Udaljen za debljinu senke
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia onaj zajebani
sta lik je jos ziv i soli pamet???
ovo je staro 100 godina  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.