Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 11:38:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Problem" slobodne volje  (Pročitano 34481 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46868
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ја када сам рекао "свако" нисам ни мислио на тешке болеснике, људе у коми... Већ на све здраве људе.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia Luvmya 520
Ја када сам рекао "свако" нисам ни мислио на тешке болеснике, људе у коми... Већ на све здраве људе.
Znaci za tebe bolesni ljudi - nisu ljudi cije se postojanje uzima u obzir kada govorimo o ljudima ?

Ti si neko ko odredjuje ko je covek a ko nije ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46868
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ја када сам рекао "свако" нисам ни мислио на тешке болеснике, људе у коми... Већ на све здраве људе.
Znaci za tebe bolesni ljudi - nisu ljudi cije se postojanje uzima u obzir kada govorimo o ljudima ?

Ti si neko ko odredjuje ko je covek a ko nije ?

Не, него сам се у изјави ограничио на свијесне људе самим тим што сам рекао да могу да се посвете "свом мишљењу". Ти си аутоматски схватио да не мислим на болесне људе. Зато нисам то ни написао јер нема потребе.   
« Poslednja izmena: 29. Avg 2010, 12:40:10 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Magic Master
Не, него сам се у изјави ограничио на свијесне људе самим тим што сам рекао да могу да се посвете "свом мишљењу". Ти си аутоматски схватио да не мислим на болесне људе. Зато нисам то ни написао јер нема потребе.   
Ogranicio si se na svesne ljude je svakom zdravorazumnom coveku kristalno jasno da pri tom ne mislis na bolesne ljude.
A ja ti vec po ko zna koji put ponavljam da kada se govori istina o coveku ( recimo "da li ima ili nema 'slobodnu volju' ? " ) u obzir mora uzeti svaki covek ciji primer sacinjava sliku o coveku.
Naprimer nemozemo reci da je covek samo ono sto je najprihvatljivija ili najcesca forma coveka koju
nazivamo "normalan covek" i da onda na osnovu tog i takvog coveka iznosimo istinu o svim ljudima.
Covek nije sam svoj kreator tako da nema mogucnost kreiranja onoga sto on sam kreira, a sloboda nigde u prirodi ne postoji, ona je samo rec koju je samo covek izmislio i koristi je da bi se zabludjivanjem tom recju proizveo trenutno zadovoljstvo koje je bezanje od surove realnosti u kojoj covek nema nikakvu slobodu nego ekstremno ogranicene mogucnosti.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.127
kao prvo  postavlja se pitanje slobodne volje coveka (covecanstava),i tada se dolazi do zakljucka da je sve dozoljeno ali nije sve na koriscenje. Nekome je nesto zabranjeno nekome se to isto daje na volju . Univerzalni put se kosi sa licnim interesima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia Luvmya 520
kao prvo  postavlja se pitanje slobodne volje coveka (covecanstava),i tada se dolazi do zakljucka da je sve dozoljeno ali nije sve na koriscenje. Nekome je nesto zabranjeno nekome se to isto daje na volju . Univerzalni put se kosi sa licnim interesima.
Pozdrav velikom stopalu broj 1, da li bi bio ljubazan da nam navedes jedan sistem koji se aplikuje na covecanstvo u kojem je "sve dozvoljeno" ?

Kako uopste mozemo govoriti o "slobodnoj volji" kada covek nema kontrolu nad snagom svog tela i nad moci svog uma. Covekove mogucnosti su iluzija a ne covekova sloboda, posto covek ne stoji iza onoga sto moze
nego mu je sve dato na poklon.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.127
postovani  eyepheelYu ovo je svet u kome je sve dozvoljeno.a uvezi kontrole uma i tela ovo je svet u kome treba navedeno da stekne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia Luvmya 520
postovani  eyepheelYu ovo je svet u kome je sve dozvoljeno.a uvezi kontrole uma i tela ovo je svet u kome treba navedeno da stekne.
Ne znam gde ti zivis zemljace ali u Novom Sadu ( svet u kojem ja zivim ) nisu dozvoljene mnoge stvari i pritom postoji brutalna naoruzana sila od ljudi koji za lebac zaradjuju tako sto ljudima ne dozvoljavaju da rade to sto nije dozvoljeno.

Kako se to "kontrolise um" ? Kako covek moze da kontrolise nivo svoje inteligencije ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.127
postovani eyepheelIyu ja zivim takodje u vojvodini i nista mi nije zabranjemo dog god postupam po zakopnu (caru carevo)  um i naum nije isto .ono sto zamisli nemora i da sprovedes. izjednacavanje izmedju uma ;misli ,reci i dela dug je put. inteligencija je nemerljiva osobina; to ti govori moja malenmkost koja je cak i pravila testove iste.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
postovani  eyepheelYu ovo je svet u kome je sve dozvoljeno.a uvezi kontrole uma i tela ovo je svet u kome treba navedeno da stekne.
Ne znam gde ti zivis zemljace ali u Novom Sadu ( svet u kojem ja zivim ) nisu dozvoljene mnoge stvari i pritom postoji brutalna naoruzana sila od ljudi koji za lebac zaradjuju tako sto ljudima ne dozvoljavaju da rade to sto nije dozvoljeno.

Kako se to "kontrolise um" ? Kako covek moze da kontrolise nivo svoje inteligencije ?

vidim ja poznat mi nesto tvoj stav  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 11:38:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.