Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lapsusi sportskih komentatora  (Pročitano 5004 puta)
26. Nov 2003, 00:55:10
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Zvonko Mihajlovski:
1. I završen je još jedan pokretni praznik fudbalskih slika.
2. Čudan način dodavanja - jako i nikome!
3. Najdoski je odlično skočio, ali nažalost samo preko prečke.
4. Zadovoljio je trenera i zato sada igra.
5. Ovaj momak ima 60 kg plus 10 tona znanja!
6. Dok je lopta u vazduhu da Vam saopštim spisak timova.
7. (Norwich City - Bayer.) Krilo nikad ne pada daleko od beka.
8. Prepun stadion Partizana, 50.000 ljudi. Zamislite, 100.000 dlanova!
9. (Hokej) Okrenuo ga je na kocki leda koja bi stala u čašu viskija.
10. Brazilska odbrana - planinski venci Siera Madre!
11. Koncert zvižduka za igrače, čisto da se malo muzički obrazuju!
12. Lopta je proletela paralelno sa Ibarskom Magistralom!
13. To je bila veća opasnost za avione tipa Avaks nego po gol Pandurovića.
14. Dragan Ćirić, igrač duge kose ali velikih mogućnosti!
15. (lopta se natakla na šiljak na ogradi i pukla) I lopta je sada pukla kao staklena kugla od porcelana.
16. Navijači ne prestaju da navijaju iako pada kiša!
17. Statistika je kao bikini: otkriva sve, a ne pokazuje ništa…
18. (Priča o Maradoni, o karijeri, titulama itd) A onda je kudravi gaućos krenuo krivudavim putem kokainskih noći!
19. Završen je još jedan derbi večitih rivala, fudbalska predstava van granica prostora i vremena!
20. Ni loše vreme, ni svi minusi gospodina Celzijusa nisu mogli da pokvare ovu fudbalksku predstavu!
21. (Zvezda-Napredak,'94.) Posle četvrtog pogotka crveno-belih iluzije Kruševljana su se pretvorile u ruševine Kartagine!
22. Albert Nađ- perpetum mobile prve vrste Partizana!
23. Zbog ovakvih udaraca Roberta Karlosa, osnovaće se društvo za zaštitu lopte!
24. Sjajno se ubacuje u fazu odbrane!
25. U Čikagu se igra kriminalni fudbal zato ima puno policajaca oko stadiona!
26. Borusija iz Minhena!!!
27. Bilo je tu kontakta i ful kontakta
28. Strogi sudija iz Danske, poštuje fudbalska pravila kao deset Božijih zapovesti!
29. Ljubomir Vorkapic je jak, robustan igrač, kao da se ispod tog dresa krije buldožer!
30. (SP. Korea i Japan) ... je toliko brz da mu konstantno preti opasnost od radara, i kazne zbog prekoračenja brzine!
31. …igra se po žici virtuoznosti…
32. Još uvek niko nije obradovao semafor, tamo je i dalje 0:0!
33. Evo trenera Meksika, iako njegova ekipa gubi sa 2:0 on ništa ne preduzima. Brod tone, a kormilar spava!
34. Veoma pokretljivi igrači Česke, crveni dresovi šaraju zelenim tepihom!
35. Borusija iz Minhena!!!
36. Evo sudija obučenih u žuto, mnogo žutog pred početak utakmice.
37. Često u ovom meču sudija nije delio pravdu, već množio nepravdu!
38. Kakav udarac, pocepao je vazduh na vodonik i kiseonik
39. Pehari će dolaziti i odlaziti jer je to večni zakon života i sporta
40. Prelazni pehar koji ostaje zauvek

Vladanko Stojaković:
1. Da, da... dođi 'vamo bato, to se ne sme. Žuta karta!
2. I odlična intervencija Ljukovčana. Da vidimo zašto se sada Nemci raduju, pa da, to je gol!?
3. Polster, Polster, grhmhm, grhmrhm. (posle dvadesetak sekundi) I da vidimo zašto su se igrači Kelna kao po komandi povukli na svoju polovinu, da, to je gol, 1:0.
4. Dobro Vam veče dragi gledaoci, javljamo se iz Londona sa stadiona Park prinčeva.
5. (Prenos engleskog prvenstva) "Mekmanamanaman." (McManaman)
6. Kamerun mora da izvuče barem bod pred utakmicu sa Švajcarskom da bi osigurali prolaz... (pauza 10 sekundi) ...oprostite dragi gledaoci, Kamerun nije u istoj grupi sa Švajcarskom...
7. Na stadionu se okupilo oko 30 hiljada dinara.
8. I to je lagana lopta za golmana Stojanovića... (posle minut) Ne, izgleda da je ipak bio pogodak.
9. (Utakmica reprezentacije) U počasnoj loži su i mnogi ugledni gosti i državnici na čelu sa Dražom Mihajlovićem! (umesto Markovićem)

Milojko Pantić:
1. (trčanje na 400 m) U stazi četiri je glavni favorit Majkl Džekson. Pardon, Majkl Džordan. Nedeljko Kovinjalo se tu ubacuje i kaze: "Da, kolega Pantić želi da kaže da je Majkl Džonson u Americi popularan kao njih dvojica."
2. U stazi sedam je Sandej Bada iz Nigerije. Dakle, Nedeljko Bada, staza sedam.
3. (Partizan – C. Zvezda) Partizan izlazi na teren u sledećem sastavu (čita sastav)… …A sada evo naših!
4. Evo nas na stadionu pod Bistricom.
5. (Jugoslavija - Česka, 1997) Aut za Holandiju.
6. YU-Iran (France 1998): "Naši nikako ne mogu da probiju njihovu odbranu, jer im je šesnaesterac prepun Peruanaca." (sudija je iz Perua).
7. (Ista utakmica): Danas nije viđen lep fudbal jer su se Peruanci uglavnom branili.
8. (Yu-Nigerija, Beograd) Prodato je 30000 gledalaca...pardon ulaznica!
9. (Krupan kadar na protivničkog igrača) Ovo je čovek koji je napao našeg Dejana - sa leđa…
10. U našoj reprezentaciji trenutno na terenu igraju dva Dejana, Dejan Stanković i Goran Đorović...

Srđan Knežević:
1. Poštovani gledaoci, izvinjavam se zbog ovog prekida. Upravo su nam organizatori Olimpijade zabranili da pušimo u reporterskim kabinama. Evo i kolege Španci se bune, nisam samo ja...
2. Pa pogledajte dragi gledaoci ovo telo. Boginskaja je najvisočija od svih gimnastičarki i vidi se na njenoj izduženoj figuri. Jednom rečju - ŽENA!...
3. Pogledajte samo kako je građen ovaj mladić. Svaka majka bi ga poželela u svome domu, a tek ti predratni švalerski brčići...
4. (Rukomet) Cela Jugoslavija je sada sigurno na rukama!

Miloš Topalović:
1. Sledećih par minuta ovog snimka protiču u znaku Georgi Hadžija i ove kretenske reklame za kečap.
2. Obratite pažnju, na stadionu u Istanbulu samo policijski psi nemaju brkove!?
3. Čokoladni tandem stopera iz Bremena izbačen je iz igre jednim potezom metuzalema Rudija Bomera?!
4. Lopta je prešla zamišljenu gol liniju.

Nedeljko Kovinjalo:
1. Evo naše maratonke Biljane Jeftić (treba Olja Jeftić – Biljana je pevačica)
2. (Goteborg 95, 10000m) Ko je to sa brojem dvadeset pet hiljada sto sedamnaest?
3. (Goteborg 95, maraton) Ova takmičarka je imala dobar rezultat na Njujorškom aerodromu, a takođe učestvovala je i na Beogradskom aerodromu.
4. (Goteborg 95, koplje) Stiv Bekli je visok - i tačno 87 metara!

Mladen Delić:
1. (Utakmica Argentina-Holandija, pred kraj utakmice pri rezultatu 1:1): Ako se utakmica završi 1-1, igraće se produžeci, pa ako i onda ostane nerešeno, nova utakmica će se igrati u sredu... ja imam avionsku kartu za ponedeljak... da li će oni meni dozvoliti da promenim kartu... Kako ću ja da se vratim?
2. Jokanović do Stojkovića, Stojković do Stojkovića...

Milorad Đurković:
1. (nakon što je Dejo uputio loptu u prazno) Pa gde je taj Massaro?
2. Našeg Deju stalno čuvaju po tri igrača, a često im se pridodaje i četvrti...
3. (plivanje) Sada Popov vodi za gotovo celu dužinu bazena i Amerikanac će uspeti da osvoji zlato samo ako Popov počne da se davi...
4. (Nemačka - Engleska) Da je Gaškojn imao moj broj cipela, sigurno bi ta lopta završila u mreži.

Galić:
1. (Izveštavao iz Riječkog studija) Loptu ima Zajec zeko, Dinamovo med i mleko…
2. (Rijeka - Partizan) Evo ga Predrag Spasić. Moja malenkost inače podseća na njega, ali ne po fudbalskoj klasi već po broju na glavi vlasi!

Ilija Kovačić:
1. Evo Bishopa, ili sveštenika.
2. Na levoj strani je Kar, čije prezime se može prevesti kao Auto-o (čovek se zove Carr)
3. (Everton - Liverpul) Ferguson dodaje do Bola.
4. (Ista utakmica u trenutku kad je Ball dobio loptu.) Lopta za loptu.

Gojko Andrijašević:
1. (za Salke 04 igra Marko Kurz) "Lopta do Kurca."

Boris Mutić:
1. (Italija 1990, Eng - Kamerun) Gol je postigao Plat, Dejvid Plet.
2. Mičel! 2-1. Zavrijedio je da mu se kaže cijelo ime. Dva gola za Španjolsku postigao je Hoze Miguel Gonzales Martin Del Kampo Mičel!

[red]Popovski:
1.(Jugoslavija-Rumunija 4:4) Šušić je igrač koji bi trebao malo više da dribla i da koristi svoju tehniku i kontrolu lopte. Evo ga, upravo to i radi... Šučić, Šušić, Šušić i ......... ma ne sam Safete, ne sam. Kakva sebičnost mladog i neiskusnog Šušića!!!

Božo Šušec:
1. U prepunoj dvorani Dražena Petrovića, okupilo se oko 500 000 vatrenih navijača!

Sreto Šćepanović (Pokojni sarajevski reporter):
1. Našeg boksera Svetomira Belića, dragi gledaoci, prepoznaćete po belim gaćicama na kojima piše RIMA, a njegovog protivnika Motungua iz Kenije po crnim gaćicama. (posle kraće pauze…) Izvinjavam se gledaocima, ne piše RIMA nego PUMA… (Čitao je ćirilicom, prenos je održan još dok je bila crno-bela televizija, I bio je meč između našeg belaca i crnca)

Mirko Kamenjašević:
1. Biogradlić se stuštio preko lijevog krila, dribla dvojicu, trojicu, uspio se osloboditi, dodaje loptu do Pejakovića ovaj odigrava dupli pas sa Savićem, Savić mu vraća, Pejaković sam pred golmanom, dribla i golmana evo ga konačno puca i Go, Goooo... KURAC, prečka! (Kamenjaševiću je nakon ovog bisera izrečena zabrana prenosa sportskih događaja u trajanju od 3 meseca)

Duško Korać:
1. Još jednom ćemo čuti Američku firmu!
2. Ovo je Keli Erikson, sićušna Šveđanka, skakačica u vis, a ovo je njena majka, mama Marija, koja prati svuda svoju ćerkicu i ne ispušta je iz vida. A čovek koga upravo vidite je snažni momak, Džon Godina, bacač kladiva. Njemu nisu potrebni ni mama ni tata da ga prate po takmičenjima...
3. Sudija je uzeo prokulin kapi za oči i sada mnogo bolje vidi.
4. Ona je bila pobednica Amsterdamskog aerodroma!
5. Joše Mari Perec priča sa majkom preko telefona i majka je pita -"Šta radis?", a ona kaže -"Pijem Koka-Kolu". Atlanta je, dakle, grad koka-kole ali mi ovde pijemo samo Pepsi!
6. Pogledajte simpatičnu Norvežanku kako je dobila boju, lepo se osunčala ovde u Atini.
7. Baj baj Meri, suze ne pomažu…
8. Evo aviona sa našim zlatnim košarkašima, rula pistom beogradskog aerodroma.
9. Bilo je 9:9 a sada je 13:9 i već je bronhi situacija, lakše se diše.
10. Danilo Dača Ikodinović prima čestitke i poljupce od svojih saigraca. I ja bi mu ih uputio
samo da sam malo bliže.
11. Ovo je tridesetčetvorogodišnji Švajcarac Pol Akola kome je ovo 17. sezona u svetskom kupu. Ja zaista ne znam zašto se on više bavi ovim sportom. Evo vidite i po prolazima jako, jako slaba vožnja. Ja verujem da srce hoće ali noge više neće... I na čilju Pol Akola za 2,5 sekunde sporiji od Majera. Srce hoće noge neće, krštenica žuti!
12. Dok su bile reklame niste ništa propustili, nastavila je onako kako je i krenula - očajno.
13. Vidite kako su naši organi reda rečiti. (kada je intervjuisao policajca)

Slobodan Šarenac:
1. (nakon par dobrih poteza i koša Markovića) "Neki bi sad rekli Mare, care sad je startuj…" (iz filma MUNJE)
2. U igru se vraća Čanak iako ima pet penala.

Vlada Olić:
1. (1998. Utah vs. Chicago) Skoti Pipen je imao protiv sebe dva dobra odbrambena beka, ali je video da su to dva mala belca pa je zakucao preko njih.
2. Toni Kukoč ide 1 na 1... I najzad mu je ušlo!
3. Za razliku od Fila Džeksona, trenera Čikaga, Slon, trener Jute, vrši česte izmene." (Trener Jute se zove Jerry Sloan).
4. Trojka Pipena... I time-out traži Slon, trener Jute.

Vladimir Anžulović:
1. Je li to Betega? Je Betega, je Betega.

Milka Babović (veslanje):
1. Čamac je tako, tako, tako... tako lako prevozno sredstvo...

Jordan Ivanović:
1. Što bi reko naš narod - deja vu!

Karadžic (RTVCG):
I sada ćemo sa automobilizma preći na konjizam.

Dobrosav Gajić:
1. Zoran Savić je imao malu porodičnu neprijatnost ovih dana. Naime umrla mu je majka.
2. I četvrti poen Savića. Litvanija sada vodi sedam - tri...
3. 1996:yu-sad Američki košarkaši su visoki 2 i više metara!
4. On je najmlađi igrač na prvenstvu čije trenutke upravo privodimo kraju...

Nepoznati komentatori:
1. A danas je na našem najvećem stadionu Marihua... pardon, Marakani...
2. Stižu oko 13:30, narodski rečeno oko pola dva...
3. Ovo je takmičar iz San Marina, male ostrvske državice usred Atlantskog Okeana.
4. (Reditelj zumira Ronaldovu minđušu): "Sreća što je Ronaldo fudbaler, inače, da je bokser, kakav bi to zalogaj bio za Tajsona" (u doba kad je Tajson odgrizao uvo Holifildu)
5. (Komentator trke formule 1 na BK TV posle udesa Šumahera i Kultarda) Vidimo Šumahera koji ide da se razračuna sa Kultardom. Po njegovim nervoznim pokretima vidimo da je nervozan kao papričica.
6. Evo nas na Džoint stadionu (u pitanju je Giant stadion)
7. (davna međunarodna fudbalska utakmica u kojoj je jedan od timova primio 9 golova) To je bio pravi zemljotres od 9 stepeni fudbalske skale.
8. Vladimir Petrović Pižon, Dragan Stojković Piksi, to su fudbaleri za mitologiju i nostalgiju!
9. Trenutna temperatura na stadionu je minus dva stepena ispod nule
10. (Jugoslavija - Španija) Imaće naši gledaoci snažnu podršku sa tribina
11. (Zvezda - Helsinki, '97.) Finci danas nisu bili fini, ali je Crvena Zvezda bila bolja
12. Dejan Stanković je umetnik i ništa više, a biti umetnik i ništa više u njegovom poslu znači - biti sve.
13. (Njukasl - Barselona) Faustino Asprilja je rođen i odrastao u vrletima istočnih Kordiljera.
14. (Partizan - Groningen, KPK 80-i-neke) On je pravi golgeter. Njegov posao je gol. Njegov hobi je gol. Verovatno i kada spava sanja gol.
15. Na fudbalskom stadionu Marakana, prisutno je 50.000 grla…

Zahvaljujem se profesoru Abartu na dozvoli za prekucavanje teksta iz njegove knjige "Knjiga Bisera"...

(02. May 2007, 21:45:21)
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
Ova tema vec postoji

http://www.burek.com/phpbb2/viewtopic.php?t=4433&highlight=

mada ima i neki lapsusi koji nisu obuhvaceni !
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Znam da ima, ali videla sma da nema sve pa me mrzelo da pregledam redom sta ima sta nema tako da sam stavila opet.... ali nije na odmet da se procita jos jednom Smile
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
Dok sam ja modernator ovog foruma takve stvari se nece tolerisati jel jasno ????
ma salim se Smiley , nije frka , samo sam rekao , bez ljutnje SmileySmileySmiley
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ziveli moderatori  Smile
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1717
Citat: SAnja

Mladen Delić:
1. (Utakmica Argentina-Holandija, pred kraj utakmice pri rezultatu 1:1): Ako se utakmica završi 1-1, igraće se produžeci, pa ako i onda ostane nerešeno, nova utakmica će se igrati u sredu... ja imam avionsku kartu za ponedeljak... da li će oni meni dozvoliti da promenim kartu... Kako ću ja da se vratim?


Ovo je zestoko!! Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Licni tekst :)

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 821
mob
Nokia 6630
-Evo igraca Partizana a evo i nasih
-Pjanovic, Pjanovic goooool, qrac gol stativa
-Kisa pada na terenu i pored aut linije
IP sačuvana
social share
Veruj u ljubav i kad ti zadaje bol!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
Citat: kvisko08
-Evo igraca Partizana a evo i nasih
-Pjanovic, Pjanovic goooool, qrac gol stativa
-Kisa pada na terenu i pored aut linije


Ono u vezi Pjanovica nije tacno , tu poznatu recenicu je izjavio jedan hrvatski komentator ..... na tekmi mislim Hajduka ....
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
To je iz bivse juge jos, secao sam se i imena... i niej bilo nista, samo cisto... gol gol gol, kurac gol...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.