Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oko 95 odsto kadra pogrešno se školuje  (Pročitano 3884 puta)
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.99
mob
Sony 
mnogi ne odlučuju svojom glavom , odlučuju pod uticajem drugih , to može biti problem.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
Bolonju sam samo pomenula kao primer upravo te robotizacije studenata o kojoj sam govorila.

da ali moras reci na sta tacno mislis, jer je bolonja sirok pojam koji se upotrebljava za razlicite stvari. sta je to konkretno sto robotizuje studente kada je u pitanju bolonja?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Bambina, i kod mene na faxu prakse ima malo i mnogi moji drugari isto rade kroz volonterski rad. Ja sam na svom faksu video dovoljno stvari kroz praksu da znam sta je moj posao je nisam imao toliko pa sad nadoknadjujem kroz neku svoju organizaciju i radim sa decom po radionicama otvorenog tipa i kao volonter po projektima jer sada imam vise vremena nego kada sam pohadjao predavanja.

Za progres treba obe strane ali ovde se prica o pogresnom skolovanju pa sam se okrenuo ka skoli i njenoj organizaciji. Naravno da covek treba da bude samosvestan i da ne ceka da mu samo od skole zavisi praksa  Smile
Nisam ja na tebe ni mislila, nego na sve oni koji misle da ići na fakultet znači bubati, a samoinicijative i motivacije ni od korova.

Nije mi samo jasno to kako se sad odjednom, eto, došlo do toga da organizacija škole ne valja, a valjala je sve ove godine. Ne kažem da ne treba neke stvari pod hitno menjati, ali reći da se ''95% kadra pogrešno školuje'' je vrlo ambiciozno, gotovo gebelsovski ambiciozno.

Bolonju sam samo pomenula kao primer upravo te robotizacije studenata o kojoj sam govorila.

da ali moras reci na sta tacno mislis, jer je bolonja sirok pojam koji se upotrebljava za razlicite stvari. sta je to konkretno sto robotizuje studente kada je u pitanju bolonja?
Bolonja u teoriji i Bolonja u srpskoj praksi su dva pojma.
Cilj Bolonje bio bi stvaranje uskospecijalizovanih stručnjaka; cilj naše Bolonje više liči na stvaranje glupih i lenjih studenata, koji kad izađu sa fakulteta ne umeju valjano ni sijalicu da zamene.

Ne kažem da je Bolonja kao ideja loša (jer to je onaj deo o zanatlijama koje nam trebaju), ali ovo što se kod nas naziva Bolonjom je tuga i čemer. Neizmerno sam srećna što me je to preskočilo.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
Citat
Bolonja u teoriji i Bolonja u srpskoj praksi su dva pojma.
Cilj Bolonje bio bi stvaranje uskospecijalizovanih stručnjaka; cilj naše Bolonje više liči na stvaranje glupih i lenjih studenata, koji kad izađu sa fakulteta ne umeju valjano ni sijalicu da zamene.

Ne kažem da je Bolonja kao ideja loša (jer to je onaj deo o zanatlijama koje nam trebaju), ali ovo što se kod nas naziva Bolonjom je tuga i čemer. Neizmerno sam srećna što me je to preskočilo.

ali sta je lose u uzoj specijalizaciji? ili - sta je dobro u skolovanju kadrova koji znaju "sve i svasta" a zapravo nista

ako se uz bolonju radi tokom cele godine, kako to podstice lenjost u odnosu na "kampanjsko" ucenje?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Ako tebi treba Bolonja da bi te motivisala da učiš i radiš, onda sa tvojom motivcijom nešto nije u redu.  Smile

(ne obraćam se tebi, naravno)

Moje je mišljenje da takav način rada ima svoje prednosti, ali je problem što se gradivo smanjuje, što se samo poznavanje nauke svede na neke elementarne stvari. Što ljudi izlaze sa faksa sa mnogo manje znanja nego što je to dopustivo. Tako je na mom fakultetu, odatle najviše i izvodim zaključke.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
Ako tebi treba Bolonja da bi te motivisala da učiš i radiš, onda sa tvojom motivcijom nešto nije u redu.  Smile

(ne obraćam se tebi, naravno)

Moje je mišljenje da takav način rada ima svoje prednosti, ali je problem što se gradivo smanjuje, što se samo poznavanje nauke svede na neke elementarne stvari. Što ljudi izlaze sa faksa sa mnogo manje znanja nego što je to dopustivo. Tako je na mom fakultetu, odatle najviše i izvodim zaključke.

ali nasi srednjskolski udzbenici su bili po starom sistemu... koliko znamo iz biologije o celijama?

sistem ucenja je drugaciji, nacin savladavanja materije, ali ne treba zanemariti ni drustvene prilike - motivi su skopcani sa poslovima u kojima i ne treba neko znanje, pa je onda sve jedno sta cu znati. a takvi su poslovi najplaceniji, znanje se ne ceni

da li je ucenje kvalitetnije ako se ima sex u pauzama?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.99
mob
Sony 
Ako tebi treba Bolonja da bi te motivisala da učiš i radiš, onda sa tvojom motivcijom nešto nije u redu.  Smile

(ne obraćam se tebi, naravno)

Moje je mišljenje da takav način rada ima svoje prednosti, ali je problem što se gradivo smanjuje, što se samo poznavanje nauke svede na neke elementarne stvari. Što ljudi izlaze sa faksa sa mnogo manje znanja nego što je to dopustivo. Tako je na mom fakultetu, odatle najviše i izvodim zaključke.

ali nasi srednjskolski udzbenici su bili po starom sistemu... koliko znamo iz biologije o celijama?

sistem ucenja je drugaciji, nacin savladavanja materije, ali ne treba zanemariti ni drustvene prilike - motivi su skopcani sa poslovima u kojima i ne treba neko znanje, pa je onda sve jedno sta cu znati. a takvi su poslovi najplaceniji, znanje se ne ceni

da li je ucenje kvalitetnije ako se ima sex u pauzama?
neki naši srednjoškolski udžbenici su iz 1957.e godine , samo štampano peto ili šesto izdanje , eto kako nam je sjajno školstvo....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
ali nasi srednjskolski udzbenici su bili po starom sistemu... koliko znamo iz biologije o celijama?

sistem ucenja je drugaciji, nacin savladavanja materije, ali ne treba zanemariti ni drustvene prilike - motivi su skopcani sa poslovima u kojima i ne treba neko znanje, pa je onda sve jedno sta cu znati. a takvi su poslovi najplaceniji, znanje se ne ceni

da li je ucenje kvalitetnije ako se ima sex u pauzama?

Ja iz biologije, kao čedo društveno-jezičikog smera u gimnaziji, znam dosta. Onoliko koliko mi je dovoljno da znam šta je to i kako funkcioniše.

Na pitanje šta će nam znanje ne mogu da dam adekvatan odgovor. Jer, onome ko takvo pitanje uopšte postavi to nije ni moguće objasniti.

Za učenje i seks - preporučujem da probaš i jedno i drugo pa će ti se samo ka'sti.  Smile
« Poslednja izmena: 14. Jul 2010, 00:57:02 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
ali nasi srednjskolski udzbenici su bili po starom sistemu... koliko znamo iz biologije o celijama?

sistem ucenja je drugaciji, nacin savladavanja materije, ali ne treba zanemariti ni drustvene prilike - motivi su skopcani sa poslovima u kojima i ne treba neko znanje, pa je onda sve jedno sta cu znati. a takvi su poslovi najplaceniji, znanje se ne ceni

da li je ucenje kvalitetnije ako se ima sex u pauzama?

Ja iz biologije, kao čedo društveno-jezičikog smera u gimnaziji, znam dosta. Onoliko koliko mi je dovoljno da znam šta je to i kako funkcioniše.

Na pitanje šta će nam znanje ne mogu da dam adekvatan odgovor. Jer, onome ko takvo pitanje uopšte postavi to nije ni moguće objasniti.

Za učenje i seks - preporučujem da probaš i jedno i drugo pa će ti se samo ka'sti.  Smile

ti si ovo svela na licni nivo - i ja znam dosta iz hemije, mada sam kroz skolovanje imao lose profesore i udzbenike. ovde je rec o tome kakve su skole i ucenici generalno i uopste

pitanje oko znanja je u potpunosti na mestu, iako ga nisam postavio. postoje ljudi koji znaju potpuno bespotrebne stvari, pa forsiraju to kao da se radi o najvaznijim zivotnim pitanjima. ne mislim da je svako znanje potrebno

dobro ti si probala i jednu i drugu varijantu, znaci volis da eksperimentises u ucenju sto je u redu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
- O ličnom nivou ni govora. Ako si se negde prepoznao, to je isključivo tvoj problem i tvoja projekcija u moje reči.

- Ne pričamo o ''svakom znanju'' nego o znanju vezanom za struku.  Smile

- Da li ja volim da eksperimentišem ili ne apsolutno nije predmet ove teme, a još je manje tvoja briga. Wink

Inače, ja sam pričala o fakultetima, ne o srednjim školama. Njihov cilj i nije stvaranje visokostručnog kadra. Tako da ne znam iz kog razloga si ih uveo u priču.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.