Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:46:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Auto na vodu  (Pročitano 37165 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Nokia N97 Mini
Hvala svima. Sada jedno pitanje ovako nebitno za ovu temu. Koji se gas oslobadja kada se sumeca tableta ubaci u vodu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Koliko ja znam,ugljen-dioksid,CO2... Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Nokia N97 Mini
A da li bi se od tog ugljen-dioksida mogao napraviti suvi led
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 225
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Ma kakvo crno nuklearno gorivo.Covek kaze da se kao mali igrao elektrolizom vode i natrijum-hlorida,a ne zna da mesanjem vodonika i kisaonika moze sebe da digne u vazduh na jen-dva!

O tome ti ja pricam...To je kljucna stvar.A hoce da pravi auto na vodu.Pa to bi Ford,Bmw,Mercedes,Tojota,ko god prvi napravio,a ne dao nekom obicnom coveku iz srbije,da uz pomoc ljudi na forumu napravi auto na vodu.To bas tako ide.To je stvarno pic**n dim!Kad moram tako da kazem! Smile

Okay, point taken. Auto na vodu je, po mom mišljenju, glupost. Ali, dao sam mu sasvim realističnu alternativu, a to je auto na iskorišćeno jestivo ulje koje se inače baca. To provereno radi.

Hvala svima. Sada jedno pitanje ovako nebitno za ovu temu. Koji se gas oslobadja kada se sumeca tableta ubaci u vodu?

Tačno kao što čovek reče, ugljen-dioksid. Ma ne deluješ mi ti ozbiljno sa tim prepravljanjem automobila, čas pričaš o tome, čas o gorivnim ćelijama, čas o šumećim tabletama!? Ili taj tvoj rođak... Ako stvarno hoćeš da uštediš, nađi literaturu o konvertovanju da ti dizelaš radi na ulje, konverzija je prosta a rezultat je odličan. Ali ako nisi ozbiljan, nemoj da mi ostali 'arčimo energiju da ti objašnjavamo...

Edit: suvi led je ugljen-dioksid koji je jako ohlađen pa preveden u čvrsto stanje. Za to ti treba da ga ohladiš na −78,5 °C pri atmosferskom pritisku, a to ne možeš kod kuće i to nije jeftino. U razvijenim zemljama, suvi led se pravi na veliko, prodaje vrlo jeftino i prenosi u prenosnim frižiderima kakve imaš i kod nas da kupiš...
« Poslednja izmena: 27. Jun 2010, 14:19:16 od Coolidge »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
Ljudi, ja mislim da ovaj nas drugar zeli da napravi neki motor i natakne ga na bicikl i sl. Neka onda razmislja o nekom elektromotoru na akuomulator, to mu je jednostavnije i normalnije. Nek se mane gasova.Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 225
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Ljudi, ja mislim da ovaj nas drugar zeli da napravi neki motor i natakne ga na bicikl i sl. Neka onda razmislja o nekom elektromotoru na akuomulator, to mu je jednostavnije i normalnije. Nek se mane gasova.Smile Smile
Čekajte, ako je tako, pa neka kupi moped, to mu je najjeftinije i najjednostavnije, a i malo troši.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Sony xperia
Ma ima i elektricni mopedi. A i cerka me davi za njih. A ja pa idiot jos joj i rekao da ima. Nego, iskreno, kakvih sve ima po ulici i ne kupuje mi se. Doduse i kada se setim sebe ... geni su cudo, sta znam kada ce koji da se aktivira.  Smile
« Poslednja izmena: 27. Jun 2010, 14:27:33 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Citat
Ali, dao sam mu sasvim realističnu alternativu, a to je auto na iskorišćeno jestivo ulje koje se inače baca. To provereno radi.

Da.Znam za to,cak sam i ja to pominjao negde na ovom forumu,ali me ljudi ubedise.Nije problem da ide,i ide auto najestivo ulje.Ali bi morao sve da peces na ulje,ceo zivot,pa cak i lebac,i pasulj,sve na ulju,da bi iskupio koji litar,da bi pokrenuo makinu.A za koju godinu bi umro od holesterola i kojekakvih cuda,tako da ,auto na zejtin,i nije bas pametna stvar.

Sem ako nemas uljaru,pa ti ostaje otpad,ili neki visak...

Sad bez zezanja,kazu da moras dusu da ostavis da bi procedio jestivo ulje,da bi bilo upotrebljivo u autu!


Citat
−78,5 °C

To ces u kucu da "nadjes" nikad!To rade laboratorije,i to ne bilo kakve.

U Srbiji toga nema.Mislim da mi to uvozimo za nase potrebe.Nisam siguran!


Citat
konverzija je prosta

Gledao sam u onoj emisiji MythBusters na Discovery-ju,test auta na dizel i na jestivo ulje.I kao oni su zakljucili da auto na jestivo ulje predje vise nego na dizel(ista kolicina).Ali gde naci toliko ulje.... Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 225
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Citat
Ali, dao sam mu sasvim realističnu alternativu, a to je auto na iskorišćeno jestivo ulje koje se inače baca. To provereno radi.

Da.Znam za to,cak sam i ja to pominjao negde na ovom forumu,ali me ljudi ubedise.Nije problem da ide,i ide auto najestivo ulje.Ali bi morao sve da peces na ulje,ceo zivot,pa cak i lebac,i pasulj,sve na ulju,da bi iskupio koji litar,da bi pokrenuo makinu.A za koju godinu bi umro od holesterola i kojekakvih cuda,tako da ,auto na zejtin,i nije bas pametna stvar.

Sem ako nemas uljaru,pa ti ostaje otpad,ili neki visak...

Sad bez zezanja,kazu da moras dusu da ostavis da bi procedio jestivo ulje,da bi bilo upotrebljivo u autu!
Da, ovo su sada bolja i smislenija pitanja. Kao prvo, ne morate se oslanjati samo na svoj iskorišćeni zejtin; ako živite u iole gušće naseljenoj okolini, samo zamolite komšije da to sačuvaju u dobro zatvorenim bocama i da Vam daju kad sakupe. Kod nas se to troši mnogo više nego na Zapadu, jer se tamo mnogo više vodi računa o tom holesterolu, trigliceridima i sl. tako da nije problem da se sakupi. Naravno, osim ako niste taksista pa da stalno vozite Smile   Nadam se da ste u relativno dobrim odnosima sa komšijama, to je već stvar socijalne inteligencije...  Smile

Što se tiče ceđenja, dovoljno je grubo ceđenje kroz pamučnu krpu (koju posle možete mašinski oprati), a samo Vam treba vakuum-pumpa da bi se proces ubrzao. Dakle, u levak za ceđenje stavite krpu i pričvrstite je štipaljkama za ivice, provučete levak kroz gumeni čep da zadihtujete, a sud u koji stavljate levak za ceđenje povežete na vakuum-pumpu koju ili nabavite iz Amerike za nekoliko dolara (montira se na česmu, klasična, laboratorijska), ili nešto improvizujete sami sa kompenzacionim sudom i jeftinim kineskim usisivačem. Ovde kompenzacioni sud više služi da spreči da Vam tečnost stigne do usisivača nego da kompenzuje pritisak.. Poenta je da smanjite pritisak u donjem sudu, vukući vazduh iz cevčice pri vrhu suda, pa će ulje brzo da se profiltrira. Potražite "vacuum filtration" na Google-u ili još bolje Youtube-u (ili: http://en.wikipedia.org/wiki/B%C3%BCchner_funnel , http://www.dartmouth.edu/~chemlab/techniques/vfiltration.html ) da vidite kako to rade hemičari, pa će Vam se već javiti ideja kako da to isto izvedete pomoću onoga što imate pri ruci.

Edit: Meni mnogo ulja ostane posle svakog pečenja pomfrita, jer on mora da "pliva" u ulju...

Citat
−78,5 °C
To ces u kucu da "nadjes" nikad!To rade laboratorije,i to ne bilo kakve.

U Srbiji toga nema.Mislim da mi to uvozimo za nase potrebe.Nisam siguran!

Nemojte molim Vas, jeste Srbija duhovno nazadovala, ali to što pravi stučnjaci mahom nisu prisutni u javnosti (kojom dominiraju žuta štampa, farma i veliki brat) i što je na univerzitetima negativna selekcija stigla do krajnjih granica, ne znači da ovde više nikoga nema ko nešto zna. Nije ni tehnologija baš sva "isparila". Pa imali smo mi čitavu industriju u Pančevu i ne samo tamo. Druga je stvar što je deo porušen a deo uništen u ekonomskim "reformama". Ja na poslu imam laboratorijsku napravu koja to može da proizvodi, zasnovanu na sendviču Peltier-ovih elemenata i vakuum-pumpi. Za redove veličine cena lab. opreme, ta čak nije ni toliko skupa. Kladim se da ne znate koliko mnogo ima moderne tehnologije kod nas, npr. aparature za analizu DNK na Medicinskom fakultetu (npr. na sudskoj medicini ili mikrobiologiji) u BG, vrlo moderne hemijske analitike u Gradskom zavodu za javno zdravlje u BG i u srodnim ustanovama... Ni Novi Sad ne stoji tako loše...
« Poslednja izmena: 27. Jun 2010, 15:10:55 od Coolidge »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Citat
aparature za analizu DNK na Medicinskom fakultetu

To sam znao.Moja sestra studira medicinu u Bg...Sad zavrsava 4u godinu.... Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:46:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.