Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sudjenje na svetskom prvenstvu (sa posebnim osvrtom na ofsajde i simuliranje)  (Pročitano 17642 puta)
22. Jun 2010, 00:11:18
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 193
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Evo, gledao sam sad pregled Portugal - Severna Koreja, i bas sam se iznervirao. Odmah sam video 2 cista ofsajda koja nisu svirali, i nekoliko "pasivnih" ofsajda. Sad sam uzeo da pregledam tekmu, pa mozda nadjem jos nesto.

Interesuje me da mi neko protumaci pravila povodom pasivnog ofsajda na primeru drugog gola. Nadam se da ce jos raditi link, posto FIFA brise sve klipove..
http://www.youtube.com/watch?v=46X4jmm3mP4

Migel salje dugu loptu, i u tom trenutku je Almeida u ofsajdu, a Meireles se nalazi na metar od njega al nije u ofsajdu. Sudija ne svira, kao Almeida je u pasivnom ofsajdu. Medjutim, Meireles na prvu spusta Almeidi loptu glavom i odmah ga uvodi u akciju?!

E kako to moze? Pise lepo u pravilima da moze da bude u pasivnom ofsajdu samo ako ne utice na akciju. Pa kako ne utice ako je odmah odigrao dupli pas?! Jebiga, mozda sam ja debil, al ne mogu da razumem to. Takvih situacija je na ovom prvenstvu bilo ko zna koliko.

I kako, recimo, da igra Koreja fudbal uopste, kada su uhvatili portugal 10 puta u ofsajd zamku, a sudija nije svirao ni jednom. Umesto da sve te akcije prekine, Portugal je dao 4 gola iz takvih akcija. Pa kako da postavis odbranu onda? Il da se batali skroz ofsajd zamka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Take me home, United Road

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 234
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Meni nije jasno zasto Ronaldo nije dobio zuti za onaj diving... Bacio se bez ikakvog kontakta. Evidentno je hteo da iscenira faul. A koliko je tek prigovarao....
Na drugim mecevima su za mnogo manje deljeni kartoni...
Sto je on povlascena vrsta? Njega je sudija toliko stedeo da ne bi dobio parni zuti i suspenziju protiv Brazila, dok je Kaka izbacen samo tako...
IP sačuvana
social share
"When I heard Muhammad Ali proclaiming to the world that he was the greatest, I used to smile. You see, the greatest of them all was an English footballer named Duncan Edwards." ---- Jimmy Murphy
"The best player I have ever seen, the best footballer I've ever played with for United or England, the only player who ever made me feel inferior." ---- Sir Bobby Charlton
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Jack is Back !!!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2163
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
BlackBerry 8900 Curve
Pa i sudije su ljudi, s' toga i oni nekad pogrese...
IP sačuvana
social share
Without evil there could be no good, so it must be good to be evil sometimes...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 916
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
Nimalo mi se ne svidja kriterijum sudija i nimalo mi se ne svidja ovo SP.Jedva cekam da pocne najbolji fudbal PL.
@munja100 Ni meni nista nije jasno,ali izgleda da sudije uvek pogrese u korist velikih.
« Poslednja izmena: 22. Jun 2010, 11:11:34 od Danispur »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
a sve je tako lepo pocelo...
bas su ga zasrali u poslednjih par utakmica

Veliki moraju da prodju,oni koji su doveli najvise navijaca iz svojih zemalja da borave sto duze u jar-u.
Koliko samo kosta sva ta izgradnja stadiona,celokupna organizacija..zasto se svi bore da bi bili domacini sp-a?
Pa zbog profita,normalno..nesto mora da ostane jar-u a i fufi.
Ovo sto smo do sada videli nije nista u poredjenju sta cemo tek da vidimo od sudija  Smile
Bice joooos smehotresa,urnebesa Smile
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 927
Zastava Topola - Srbija
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC Desire
Ma suđenje se očajno. Na utakmici Gana - Australija ono nije bio penal za Ganu, jer je neka konjina šutnula loptu iz sve snage i pogodila u ruku Australijanca i to u rame ne u ruku. Ove crnje mogu da daju gol samo iz penala  Smile
IP sačuvana
social share
Intel Pentium P6200 (2.13GHz, 3MB, no HT) / nVIDIA GeForce GT540M 1GB GDDR3 Fermi DX11 / 4 GB DDR3 1066 MHz / 320GB 5400rpm SATA II Hitachi / 15.6 " HD LED (1366x768)
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Dobro znaj da uvek tu sam ja...

Zodijak
Pol
Poruke 3997
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Posto je fudbal toliko raspreostranjen i toliko su svi kontinenti i zemlje napredovali sudjenje je poostreno u korist igre...
Pa je tako start na napadaca u kontri manje-vise direktan crveni ili pak zuti,ali karton ne gine...
Takodje je savetovano timovima da ne izbacuju lopu napolje ako se neko od protivnickih igraca valja po terenu,dakle zele da ubrzaju igru da ima sto je moguce manje prekida,jer danas svaka reprezentacija ili tim moze na trcanje,taktiku,startove i "pametne" faulove da igra i odigrava,ovako i ti "pametni" faulovi se ostro sankcionisu...

Ista je stvar i u obrnutom smislu i kao sto napadac ima prednost kao dima loptu tako i odbrambeni igrac ima prednost u kaznenom,pa se kod prekida napadacima ne tolerise guranje,laktanje,povlacenje i uglavnom se to sudi kao kontra faul.Ista je stvar i sa simuliranjem,onoliko koliko su sudije ostre van kaznenog prema odbrambenima,tako su u kaznenom ostri prema napadacima i svaki pad ili simuliranje kaznjavaju...

Mozda deluje malo preostro i previse rigorozno za jedno ovakvo takmicenje,ali zelja i naboj su toliki a napredak svih zemalja je toliki da bi bilo mnogo polomnjenih nogu upravo zbog tog naboja da kriterijum nije ovakav
IP sačuvana
social share
Ceo zivot u svom srcu nosim boje te, grad Beograd, zemlju svoju, Zvezdo volim te !
                                                                         
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 5100
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.70

Interesuje me da mi neko protumaci pravila povodom pasivnog ofsajda na primeru drugog gola. Nadam se da ce jos raditi link, posto FIFA brise sve klipove..
http://www.youtube.com/watch?v=46X4jmm3mP4

Migel salje dugu loptu, i u tom trenutku je Almeida u ofsajdu, a Meireles se nalazi na metar od njega al nije u ofsajdu. Sudija ne svira, kao Almeida je u pasivnom ofsajdu. Medjutim, Meireles na prvu spusta Almeidi loptu glavom i odmah ga uvodi u akciju?!

E kako to moze? Pise lepo u pravilima da moze da bude u pasivnom ofsajdu samo ako ne utice na akciju. Pa kako ne utice ako je odmah odigrao dupli pas?! Jebiga, mozda sam ja debil, al ne mogu da razumem to. Takvih situacija je na ovom prvenstvu bilo ko zna koliko.

Nisam vidio tu situaciju, ali ako je tako kao što ti kažeš onda je trebao da svira ofsajd... Uglavnom, pasivni ofsajd je onaj koji ne utiče na akciju... E sad tu ima ta caka, da li se igrač uključio u toku te akcije dok je bio u pasivnom ofsajdu ili naknadno u nekoj drugoj akciji... Opet, stvar je subjektivne procjene sudije kad završava jedna akcija, a kad počinje druga... Ali ako je ovaj odigrao odmah dupli pas prema igraču koji je prije toga bio u ofsajdu, onda je to ofsajd...
IP sačuvana
social share
you don't need a weatherman to know which way the wind blows
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Kulibali odsvirao svoje

Sudija Koman Kulibali iz Malija, po svoj prilici je odsvirao svoje na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi. On je izostavljen sa liste arbitara za narednu rundu takmičenja zbog grešaka koje je napravio na utakmici između Slovenije i SAD-a.



Kulibaliju se zamera što je bez ikakvog razloga poništio gol Amerikanaca za potpuni preokret, kao i što je neopravdano pokazao žuti karton Findliju, zbog kojeg ovaj neće imati pravo nastupa protiv Alžira.

Izvor: Sportska Centrala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Jack is Back !!!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2163
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
BlackBerry 8900 Curve
Kulibali odsvirao svoje

Sudija Koman Kulibali iz Malija, po svoj prilici je odsvirao svoje na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi. On je izostavljen sa liste arbitara za narednu rundu takmičenja zbog grešaka koje je napravio na utakmici između Slovenije i SAD-a.



Kulibaliju se zamera što je bez ikakvog razloga poništio gol Amerikanaca za potpuni preokret, kao i što je neopravdano pokazao žuti karton Findliju, zbog kojeg ovaj neće imati pravo nastupa protiv Alžira.

Izvor: Sportska Centrala
Cao zdravo Kulibali  Smile
IP sačuvana
social share
Without evil there could be no good, so it must be good to be evil sometimes...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.