Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fenomen "Sex & the City" ~ Laz ili istina  (Pročitano 7030 puta)
19. Jun 2010, 15:13:53
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
UTJECAJ KULTNE SERIJE
Kakav je seks gledateljica serije 'Seks i grad'?
 

Datum objave:
01.06.2010 09:00

Autor: tportal.hr


Serija 'Seks i grad' utjecala je na žene, a to je potvrdilo i najnovije istraživanje. Mnoge od njih prepoznale su se u ljubavnim situacijama Carrie Bradshaw, glavne junakinje moderne bajke
Imaju li gledateljice serije 'Seks i grad' više seksualnih odnosa, bolji seks, više avanturističkog seksa? Hoće li one češće švrljati okolo? Britanci su proveli istraživanje u kojem je na ta pitanja odgovaralo 945 žena - 466 ih je pratilo seriju, a 479 nije. Što je istraživanje otkrilo?

Gledateljice 'Seksa i grada' žele dobar seks (i to baš onda kada ga požele)
Prosječna obožavateljica lika Carrie Bradshaw znatno je nezasitnija od žene koja ne prati seriju - 14 posto ispitanica koje su izgubile djevičanstvo, a gledaju 'Seks i grad', iniciraju seks, dok to čini samo osam posto ispitanica koje ne prate seriju. Dakle, više je žena poput Samanthe nego Charlotte.

Gledateljice 'Seksa i grada' žele dobar seks (ali čini se da ga ne dobivaju)
Na pitanje koliko su zadovoljne svojim seksualnim životom, 24 posto gledateljica kaže da 'uopće nisu zadovoljne' ili da su 'nezadovoljne', dok tako odgovara 22 posto onih ispitanica koje ne gledaju seriju. S druge strane, 'zadovoljnima' ili 'vrlo zadovoljnima' se smatra 43 posto onih koje gledaju, a 46 posto onih koje ne gledaju 'Seks i grad'.

Gledateljice 'Seksa i grada' uživaju u seksu (unatoč onome što tvrde malo iznad)
Očito u seksu ima više od samog orgazma, ali čini se da su obožavateljice serije pomalo zahtjevne - 69 posto njih (da, da, 69, slobodno se nasmijte) tvrdi da uvijek ili često doživi vrhunac prilikom seksa, dok to tvrdi 64 posto ispitanica koje ne gledaju 'Seks i grad'. Znači, imaju više orgazama, ali lošiji seks, što bi moglo značiti da postavljaju letvicu dosta visoko. Gledateljice također više razmišljaju o seksu: 68 posto razmišlja o seksu barem jednom svakih nekoliko dana ili češće. Toliko na seks misli 45 posto ispitanica koje ne gledaju 'Seks i grad'.

Gledateljice 'Seksa i grada' su zaista dobre u seksu (i ne boje se to reći)
Zanimljivo, obožavateljice serije su manje zadovoljne svojim seksualnim životom, ali su poprilično uvjerene da to nije njihova krivnja. Čak ih se 42 posto ocjenjuje odličnima ili dobrima u krevetu, dok se takvima smatra samo 34 posto ispitanica koje ne prate 'Seks i grad'. Suprotno, samo osam posto obožavateljica je za sebe reklo da nisu dobre, a to za sebe tvrdi 11 posto ostatka populacije. Čini se da je za sav loš seks u njihovom životu kriv – netko drugi.

Gledateljice 'Seksa i grada' su upoznate s dobrim… brakom (i ne boje se previše koristiti loš vic)
Kao što ste mogli i predvidjeti, među gledateljicama 'Seksa i grada' puno je manje udanih nego u ostaloj populaciji – 38 posto nasuprot 58 posto ostalih ispitanica. Iako bi bilo lijepo misliti da sve neudane love Facu, trebali bismo vas podsjetiti da su vjerojatno mlađe, a za očekivati je da je manje udanih među mlađim ženama. Također, obožavateljice 'Seksa i grada' tvrde da su vjernije u braku iako su češće nevjerne u izvanbračnim vezama. Čini nam se da je to samo posljedica nedostatka vremena ili prilike.

Izvor: Tportal
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Ovo me podseti na Peti i Selmu iz "Simsonovih" kada gledaju "Seks i grad" i kazu "ovo je kao nas zivot"  Smile

Gledao sam seriju onako usputno i evo da posle ne kazete da je pljujem, mogu reci da je pozitivna sa strane "oslobadjanja" zena u smislu seksualnosti ali da su situacije koje se dogadjaju u seriji "preterane" i nemaju previse utemeljenja u stvarnosti ( u redu to je serija ali ipak  Smile )
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbDVSV5 3.8.0.
Pre par godina, kada se to u Srbiji pocelo emitovati, secam se da sam bio nateran da odgledam jednu epizodu te "serije" Smile Naravno, pored toga sto sam osetio do tada nevidjenu dozu smora (znate ono, kad vas neko natera da sedite 45 minuta i buljite u ekran), osetio sam i peckanje po kozi od izliva gluposti preko TV ekrana  Smile

Ne znam, ali ne mogu da shvatim ljude koji kazu da je to duhovito, realno itd. 3 ili 4 babe izigravaju dobre ribe, karaju se sa 15 igraca u 30 minuta, jedu, piju i spavaju...i... to bi bilo to  Smile Latino serija na severnoamericki nacin.

Dajte ljudima sexa (makar i onaj necenzurisan, do 00:00  Smile ), spletkarenja, lazi i prevara i svi hepi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Serija je dobra za odredjeni uzrast... npr. do 25 godina..
Meni je bila zanimljiva u tom periodu... ali onda sam shvatila kolike su tuke te zene...
To nema nigde... zaista...

Jeste, sve je to iskarikirano.. preterano... korisceni su stereotipi... ali malo kome to pada na pamet... Uglavnom se prikazano posmatra kao istina i kao uzor...

Kada bih sada gledala seriju ili filmove, bilo bi me sramota takvog ponasanja...
A kakvo je to ponasanje - um devojcice u telu zene... Smiley

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


veliki je plezir upoznati vas

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 304
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.70
Scenarista je kriv za sve!
Bacite ga medju lavove.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Nokia 


Procitah da je za haljine, cipele i nakit ulozeno 10 mil dolara, svaka cast stavrno su im toalete vrhunske, nakit originalan, a o cipelama necu ni da pricam  Smile Smile

Govorim o filmu Sex i grad 2  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Sony 
glupost je utrositi tolike pare , a da ova serija ista vise znaci gledaocima u ovom slucaju gledateljkama iskreno sumnjam , serija ko serija.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 
Meni je ta serija zanimljiva bas iz tog razloga sto je toliko nerealna  Smile Tj. shvatam da postoje zene koje mogu da zive takvim zivotom i zive ga, ali to meni iz ove perspektive deluje toliko nemoguce i toliko nerealno da o tome i ne razmisljam na taj neki nacin. Prosto mi je serija skroz fiktivna i ne gledam je toliko ozbiljno da bi uticala na neki moj zivot, a iskreno se nadam da je tako i za vecinu zena...


Gledao sam seriju onako usputno i evo da posle ne kazete da je pljujem, mogu reci da je pozitivna sa strane "oslobadjanja" zena u smislu seksualnosti

Kako oslobadja, tako sto u seriji prikazuju 4 likuse koje u glavi imaju potpunu promaju i koje bi popusile kome god stignu zato sto su eto...Vrlo slobodne u sexu?  Smile
Ako to sto one rade znaci biti oslobodjen...Neka hvala  Smile
« Poslednja izmena: 21. Jun 2010, 17:37:38 od osma_putnica »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Obožavam seriju, kao što već mnogo puta rekoh, zbog mali milion racionalnih i iracionalnih razloga. Uopšte nisam tip koji gleda ženske filmove, serije itd. (čak suprotno), ali ova serija je izizetak (i kompenzacija za sve ostale koje ne gledam  Smile ).

Prvi film mi se ne sviđa, ali mi to ni najmanje nije pokvarilo sliku o seriji, a drugi film nisam gledala, čekam neki pristojan snimak da skinem sa neta, pošto u Srpskoj Atini ne postoji bioskop.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Nokia 



Obavezno gledaj, odusevices se i umreces od smeha, ja nsiam prestajala da se cerakam ceo film i iz bioskopa sam izasla jako vesela i sa kezom  Smile
Malo su promenili poentu, sada sve navodi na to da je ipak na prvom mestu porodica i bliskost, a posao na zadnjem, to mi se svidja ....pored Samantinog new decka  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.