Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 17:32:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kineska donacija za Vojsku Srbije  (Pročitano 7458 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Pa normalno da je sve raskantano kad se nema para. Pomocu filmskih efekata funkcionise ta Srbija, izvoze se maline i kojesta a uvozi sve i svasta i pravi sve veci minus, a pare jedva pokriju javni sektor i jos ponesto. Ako su Kinezi dali nesto, dobro je. I sta sada, ogrebalo se za par kompova i stampaca i to je to.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Ja stvarno ne znam sta fali kineskim racunarima.Intel procesor,nvidia graficka karta,kingston ram memorija..Kao i svaki drugi racunar.Samo mi nismo dali pare.Umesto da budemo zahvalni do neba,i da im se uvucemo da izvinete u guzicu jos vise,mi se uvlacimo zapadu koji nam nikad nista nije dao.Sem tona bombi,i "skinuo nam teret Kosova".

Ludost! Smile
« Poslednja izmena: 22. Jun 2010, 11:58:32 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Ovde je Bf s jedne strane u pravu - to jeste pokazatelj koliko smo u cabru, s druge strane nista mu ne vredi bilo kakav prica jer se taj poklon ne moze odbiti (zbog razloga koje sam vec naveo pre), a i sve sto ti neko da ako to nemas, dobro dodje. Pitanje je samo sta ono koji sve to vode misle. Da li misle samo kako da zdipe za sebe sto vise bilo cega ili rade za drzavu, odnosno vojsku, odnosno narod, jer u krajnjoj liniji sve, i vojska i drzava, je u sluzbio naroda! Smile

Obzirom na proteklaiskustva, gde su uglavnom svi hapali za sebe (i tako nas doveli dovde dokle smo stigli), sada je normalno da smo skepticni do krajnje mere, jer sada mogu da hapaju i nasi ali mogu i oni drugi, strani, tudji. Nema tu mnogo misterije, odavno se zan da oni koji imaju hoce da imaju jos vise, a to se uglavnom postize lopovlukom i bezobzirnoscu (bilo firme, bilo prevarama, bilo zaduzivanjem siromasnih, bilo ratovima).

Nevolja je sto mi nismo u situaciji da se odupremo tome, jer nismo ni jaki ni bogati. Jedino sto mozemo je da se ne damo manipulaciji bilo koje vrste (mislim na narod), a to i cinimo jer smo u stvari skepticni. Barem ja jesam. Skeptican sam, ali isto tako podrzavam ono sto moze ojacati sve nas. Ne bojim se ja da cemo potpasti pod neciji uticaj - sve mi se cini da je to uvek u Srbiji bilo onoliko trajno koliko je imalo smisla (citaj koliko smo se mogli okoristiti - nasa je stvar koliko od te koristi dodje do naroda - jednom recju, mi svoje bitange treba da bijemo i apsimo, svoje lopige u buvaru da stavljamo, imovinu kradjim stecenu im otmemo, a ne da ih pustamo da odjezde u beli svet).

Jedino cega se bojim da necemo stici svi da malo bolje zivimo jer ce nas domace barabe opljackati kao i uvek. Manje bi nas stranac opljackao od domacih krvopija.

Ukratko ne delim vecinu shvatanja i stavova Bf-a, ali ne mogu da ga krivim za sumnjicavost prema vlastima i ne mogu da tvrdim da je u vojsci super, kao i u zemlji.

Ali bolje je nego sto je donedavno bilo, sto, opet, nije razlog za srecu.

Jedino sto ne razumem to je Bf-ov stalni nihilizam bez trunke nekog konstruktivizma. Situacija je gadna, istina, ali covek se sabere, odbaci nerealno i krene da reseva tacku po tacku. Nema druge. Ne vredi ni zanositi se, ali ne vredi ni nihilizam. I sanjarije i nihilizam su odraz stanja nemoci, koje je realno. Ono sto treba da radimo je da prestanemo reagovati na stanje na ta dva do sada uobicajena nacina. Vec smo dostadili i sebi i Bogu. Potrebna je stalozena akcija, pa makar i minimalna, makar smesna, ali ipak pomak. A tih akcija imamo i bice ih sve vise. Naravno te akcije nisu razlog da se velicaju politicari i da se sve uljuljka opet u laz.

Puno pricam, ali evo bar neke kristalizacije sa moje strane; ajde da se pozabavimo:

sta je prioritet u ovom trenutku za nasu vojsku u celini (bez odvajanja vazduhoplovstva itd), sta je najhitnije, gde najvise gori? Nadjimo prvu stvar koju treba uraditi u ovom trenutku; jesu li to avioni, jesu li to uniforme, puske, sta ja znam????

Ajmo, izvol'te...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Citat
jer se taj poklon ne moze odbiti

Zasto bi mi odbili par hiljada evra?Meni to nikako ne ide u glavu!!


Citat
Ukratko ne delim vecinu shvatanja i stavova Bf-a, ali ne mogu da ga krivim za sumnjicavost prema vlastima i ne mogu da tvrdim da je u vojsci super, kao i u zemlji.

Ko to kaze da ja ne delim misljenje da je u drzavi haos,a vojsku prakticno i da nemamo.Msm,od nje nema nikakve vajde.Nasa borbena gotovost je ravna 0.No necemo o tome.Bg je stvarno izmislio toplu vodi,i vidi ono sto niko na kugli zemaljskoj ne vidi,time sto je rekao da smo da izvinete u govnima.

On je samo revoltiran sto smo dobili racunare.Da su nam dali eskadrilu Tajfuna,kupili i rekli,evo vam Srbi ,hebli vas vise avioni,mi bi rekli:"Vidi ti zuta govna,a nisu nam kupili cizme,i nisu nam kupili racunare,niti jedan S-300,da pruzi podrsku Tajfunima,a nisu nam kupili ni dovoljno raketa,kao ni guma,a gorivo nam je pri kraju.Opet,mogli bi da sagrade 50ak aerodroma tipa Batajnica,da mi lepo rasporedimo te Tajfune,i tako...Nezajazljivosti i neskromnosti nema kraja..."   Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
nemam vishe zivaca da iznova i iznova ponavljam neke stvari . odgovoricu samo na dve karakteristichne greshke .


Ali bolje je nego sto je donedavno bilo, sto, opet, nije razlog za srecu.

uopshte nije bolje . chak naprotiv stanje konstantno ide na gore . to je lako objasniti :

 vecina naoruzanja koje poseduje VS je nasledjena od JNA (narochito teze : avioni , tenkovi ,artiljerija , PVO ) . takodje , vecina opreme VS je nasledjena od JNA (kamioni ,automobili , nameshtaj , pa chak i takve sitnice kakve su cebad , carshavi i jastuci ) . chak shta vishe , i veci deo  zgrade koje poseduje VJ su prastare i opremljene su kanalizacionim i  vodovodnim cevima koje su danas chak i zabranjene kao nehigijenske .

 svaka stvar na svetu ima svoj rok trajanja . odrzavanjem se taj vek moze produziti ,ali ne beskonachno (mada i odrzavanje koshta) . veci deo imovine VS je na kraju zivotnog veka i chak se matematichki moze predvideti kad ce propasti .

  sve ovi kozmetichki potezi (pokloni , kupovina neshto novih uniformi , uvodjenje stotinak novih pushaka , izgradnja jedne modernije baze ...) su korisni koliko i lepljenje flastera coveku kojem je isechena vratna arterija  -
 ako mislite da taj flaster predstavljanja poboljshanje za coveka koji gubi litar krvi u minutu  ...  Smile

Citat
Jedino sto ne razumem to je Bf-ov stalni nihilizam bez trunke nekog konstruktivizma.

nije to nihilizam vec realizam . nasha vojksa ne propada sluchajno   Smile . to je plan koji se sprovodi korak po korak (konac u kojem se kuva zaba  Smile ) ali sa jasnim ciljem . unishtavanje navodnog "vishka naoruzanja"  Smile ,pa onda "zastarelog naoruzanja" , uvodjenje civilnog odsluzenja vojnog roka ,pa onda potpuno ukidanje vojnog roka , zene u vojsci i sl ... sve to su bili koracii ka jednom cilju .

 podsecam samo da je ovde prisutni ramon (inache chlan podmlatka DS  Smile )  na jednoj drugoj temi pustio probni balon u smislu kako mozda nama ipak i ne treba avijacija . naravno , to nije njegova ideja , vec je ona nastala u vrhu njegove stranke i polako se gura preko raznih "struchnjaka"  i "eksperata"  . iz istih krugova stizu i razne ideje o drastichnom smanjenju kopnene vojske (na oko 10 000 ljudi) a sve pod plashtom profesionalizacije i modernizacije .

 na kraju ce se sve svesti na jedno o chemu sam vam odavno porichao : vojska ce se svesti na par hiljada placenika chija ce prvenstvena uloga biti da brane rezim , uz zandarmeriju i policiju (koje zachudo rastu i opremaju se sve bolje  Smile ) . neki od njih ce ici da ratuju u inostranstvo za racun NATO (uglavnom kao topovsko meso) i bice jedan deo koji ce sluziti za medijske svrhe (parade i tako to ) .


  to vam je gospodo sudbina koja je zacrtana za VS i nikakvo stavljanje ruzicastih naochara na ochi nece promeniti situaciju .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
I onda je mrmot uvio čokoladu...  Smile

Ovom Bf-u baš skoči pritisak kad god se u našoj vojsci desi nešto pozitivno, počinjem da sumnjam odakle on zapravo piše ove postove, da nije iz Tirane možda? Ili Zagreba? Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
OK. Sve opcije su moguce. Ne mozemo iskljuciti ni ovu Bf-ovu. Ali, pustimo da vreme pokaze sta ce biti, nepotrebno je da se iscrpljujemo u raspravama. Ja verujem da ce tu ipak biti pozitivnih pomaka. Ajd, vo'zdra. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Vreme radi protiv nas.To je ono ali,sto sam malo zzzeki... Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Vreme, vreme... "svaka bitka protiv vremena unapred je izgubljena" rece neki poznat pisac, ne secam se sada koji.

Samo, od kuknjave i medjusobnog grizenja, nema nista. Zajednistvo nama treba! Smile Zatrovani smo medjusobnim trvenjem, pokvarili smo se kompletno, pojela nas gadna tama...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Citat
"svaka bitka protiv vremena unapred je izgubljena"

Ipak,za neke radi,a za neke(citaj:nas) radi protiv...Nema tu neke velike filozofije... Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 17:32:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.