Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Josipović: Svaka žrtva ratnog zločina zaslužuje poštovanje  (Pročitano 16464 puta)
19. Jun 2010, 13:55:40
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Josipović: Svaka žrtva ratnog zločina zaslužuje poštovanje
Beta | 18. 06. 2010. - 14:01h | Foto: FoNet | Komentara: 1

Predsednik Hrvatske Ivo Josipović izjavio je da načelno podržava obeležavanje spomena na svaku žrtvu ratnog zločina gde god se on dogodio, iako smatra da je najvažnije procesuirati sve ratne zločine na prostoru bivše Jugoslavije, piše danas Jutarnji list.

Komentarišući za taj list ideju o obeležavanju spomena na žrtve iz splitskog vojnog logora Lore, u kojem su mučeni i ubijani srpski ratni zarobljenici i civili, Josipović je izjavio da svaka žrtva zaslužuje poštovanje i počast, pa i spomen obeležje ako postoje takve inicijative i bude donesena odluka.

"Činjenica da je pravosudni postupak za slučaj Lora sproveden, da je dokazano teško i nečovečno postupanje prema civilima i da su optuženi proglašeni krivima za ratni zločin protiv civilnog stanovništva bio je najvažniji čin", istakao je hrvatski predsednik.

Predsednik Građanskog odbora za ljudska prava Zoran Pusić izjavio je da je ohrabren reakcijom predsednika države i da će pokrenuti inicijativu za podizanje spomen obeležja u Lori. On je za Jutarnji list ocenio da bi to bio "veliki civilizacijski iskorak za Hrvatsku i dobra poruka za duhovno zdravlje hrvatske nacije".

Vukovarski branitelj i bivši zatvorenik srpskih logora Predrag Matić ističe da je reč o "delikatnoj stvari", ali da i on kao žrtva ratnog zločina smatra da je "zločin - zločin".

"Hrvatskoj nije na ponos zločin u Lori, jer je to mrlja na našu pravednu borbu za nezavisnost, ali sam ponosan što je Hrvatska imala snage da procesuira taj zločin", rekao je Matić.

Šef Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) iz Splita Dujomir Marasović nije podržao ideju Zorana Pusića, ocenivši da on "jednostranim pristupom produbljuje rane i kvari odnose Hrvata i Srba", dok predsednik splitskog ogranka opozicione Socijaldemokratske partije (SDP) Marin Jurjević smatra tu ideju pozitivnom.

"Ta spomen ploča bi ukazala na jedno teško vreme. Nikoga ne bi smela da vređa niti bi dovodila u pitanje suštinu Domovinskog rata", rekao je Jurjević.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
SonyEricsson 
 Smile
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Smile
Хрвати су наша браћа,наше комшије,наши велики пријатељи и ја им желим све најбоље са додатком да
бих свакога ко помене и слово "Ј" а камо ли да им је*е мајку усташку стрпао у бувару јер све у интересу добросусједских односа.

Успут,оних 250.000 срба што се ко' чергари вуку по Србији,односно Републици Српској бих бацио у Саву како се мир комшија хрвата не би реметио са чангризањем о тобожњем етничком чишћењу,покрштавању
те питома јавност у Хрватској узнемиравала са фуцкинг Госпићем,Масленицом или Оточцем. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Sheikh Don PaXon The Greatest !!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2736
Zastava Ispred kompa!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Ma mi Srbi smo i zasluzili da se ponasaju prema nama kao prema neljudima. Mi smo izgleda bas pobozni. Znate onu: Ko tebi udari samar ti mu okreni i drugi obraz ili onu Ko tebe kamenom ti njega hlebom. Samo se pitam da li ce nam se ikada to isplatiti???
IP sačuvana
social share
Востани Сербије,
давно си заспала,
у мраку лежала,
сада се пробуди!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Ma mi Srbi smo i zasluzili da se ponasaju prema nama kao prema neljudima. Mi smo izgleda bas pobozni. Znate onu: Ko tebi udari samar ti mu okreni i drugi obraz ili onu Ko tebe kamenom ti njega hlebom. Samo se pitam da li ce nam se ikada to isplatiti???
Богами код мене је другачије.Ко мене каменом ја му се наје*ем мртве ако могу матере а уколико не могу има ко може.
Христово је за однос према људима а не према крвницима који би ми убили дјецу уколико им допустим.
(По џетјуу 1-1.). Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3185
OS
Linux
Browser
Mozilla
E,a sta cemo sa neduznim zrtvama iz I sv.rata,pa sa zrtvama iz II sv.rata,pri tom ne mislim na genocid pocinjen u Jasenovcu,pa zrtvama iz Jasenovca,pa onda sa etnicki ociscenom Hrvatskom i 250.000 proteranih Srba sa svojih vekovnih ognjista?Pa,sta cemo sa hrvatskim historicarima,koji flangrantno iznose ne istine o dogadjajima od Hrista Gospoda,pa na ovamo?Svaka neduzna zrtva ljudske gluposti,ludila,mrznje mora biti navedena svojim imenom i prezimenom,kao i imenom i prezimenom njenog krvnika!Tako,pre nego sto se poklonimo zrtvama iz perioda 1991-1995god.moramo imenom i prezimenom nazvati i sve kozarske,grmecke,kordunaske,semberijske,posavske,hercegovacke zrtve i njihove krvnike,koji su sa njima punili jame hercegovacke,bacali ih u Savu,lozili peci u jasenovackim ciglanama !!! Kad to uradimo,onda treba da se poklonimo svim ostalim zrtvama,koje su stradale u periodu od 1991-1999 godine,kao i da osudimo sve krvnike,koji su krivi za tolike nevine zrtve.
Gospodine Josipovicu,prvo treba da pocistite ispred svojih vrata,pa tek onda da gledate sve druge pragove.Mi Srbi,moramo da prebrojavamo nase zrtve,da prenosimo nasoj deci,ko su nasi krvnici.Jer videli smo,kako smo prosli u dva navrata,kada smo zanemarivali sve sto su nam cinili krvnici iz I i II sv.rata,a koje smo prihvatili u zajednicku drzava i to dva puta.Dok su nasi poubijani trulili,po ¨zajednickoj ¨drzavi,njihovi krvnici su se spremali,da ostvare svoj ¨tisuculjetnji san¨.
Tako Josipovicu,prvo pocisti kod sebe,prozovi sve krvnike iz redova svog naroda,pokloni se svim nevinim zrtvama,koje su krvnici iz tvog naroda ubili.E,onda idemo dalje. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
SonyEricsson 
Citat
Predsednik Hrvatske Ivo Josipović izjavio je da načelno podržava obeležavanje spomena na svaku žrtvu ratnog zločina gde god se on dogodio, iako smatra da je najvažnije procesuirati sve ratne zločine na prostoru bivše Jugoslavije, piše danas Jutarnji list.

Komentarišući za taj list ideju o obeležavanju spomena na žrtve iz splitskog vojnog logora Lore, u kojem su mučeni i ubijani srpski ratni zarobljenici i civili, Josipović je izjavio da svaka žrtva zaslužuje poštovanje i počast, pa i spomen obeležje ako postoje takve inicijative i bude donesena odluka.

I to je nešto. Da li bi bilo bolje da je rekao:"Ma kakva Lora i žrtve?!"
I šta može Josipović sa žrtvama prvog i drugog svetskog rata? Samo može jedno izvinjenje.
Nije on Hrvatska.
Vama je krivo što ne podižu ni jednu spomen tablu i isto je krivo kad podižu...

Recite, šta on treba da uradi?
« Poslednja izmena: 20. Jun 2010, 00:16:15 od digiman »
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Sheikh Don PaXon The Greatest !!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2736
Zastava Ispred kompa!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Treba da se ponasaju normalno i tolerantno kako se mi ponasamo a ne da se foliraju. Za pocetak kad nas pozivaju da dodjemo na more kod njih da nam ne razbijaju auto ili nos. Da mogu da narucim kafu a da me neko ne ispravi i kaze kavu. Da priznaju da nisu Srbi izazvali rat. Da dozvole ulazak spskog kapitala u Hrvatsku. Da nas ne prozivaju i da nam se ne smeju na vestima + jos mnogo stvari.
IP sačuvana
social share
Востани Сербије,
давно си заспала,
у мраку лежала,
сада се пробуди!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
SonyEricsson 
Citat
Treba da se ponasaju normalno i tolerantno kako se mi ponasamo a ne da se foliraju.
Hoćeš da kažeš da smo mi normalni?  Smile

Citat
Za pocetak kad nas pozivaju da dodjemo na more kod njih da nam ne razbijaju auto ili nos. Da mogu da narucim kafu a da me neko ne ispravi i kaze kavu.
Ja sam bio u Puli prošle i pretprošle godine sa SO i SRB tablicama i mogu vam reći da su bili ljubazniji nego  ljudi u Soko Banji. (čak sam dobio i besplatno parkiranje..treba znati da jedon od najvećih problema Pule je parkiranje).
I niko se nije bunio zbog jezika...ali to nema veze sa žrtvama o čemu je reč u topiku.

Citat
Da priznaju da nisu Srbi izazvali rat.
Diskutabilno...slučaj jajeta i kokoške.

Citat
Da dozvole ulazak spskog kapitala u Hrvatsku.
U tome si u pravu, ali to uopšte nema veze sa žrtvama.

Citat
Da nas ne prozivaju i da nam se ne smeju na vestima
Štaćeš...ciničan narod  Smile ...i opet nema veze sa žrtvama
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3185
OS
Linux
Browser
Mozilla
Digi@ ti im dodjes,kao neki advokat ili borac za obespravljene Hrvate,na relaciji srpsko-hrvatski odnosi?Pa sta sto si dobio besplatan parking?Mislim da ti mozda i nisi nikad bio u Soko banji,mozda?
I decko bio si u Istri,koja je najpitomiji deo Hrvatske po pitanju emocija prema Srbima i svemu sto je srpsko.Eto,prosle godine je jedan beogradjanin ostao bez auta,zapalili mu ga negde kod Dubrovnika.
I prestanimo biti  nojevi!Nije Ivo kriv za zrtve I i II sv.rata,kao sto nije kriv za egzodus Srba 1995 god.
kao sto nije kriv ni za paljenje tog automobila.Ali!!!Od price se ne zivi vec od dela.Pa kad hrvatsko rukovodstvo,stvarno odluci da poradi na toleranciji prema svemu sto  je srpsko i kad se to bude primetilo u svakodnevnici,e onda sve sto gospar Ivo bude rekao imace smisla.Moraju da se pomire sa cinjenicom,da su samo u jasenovcu ubili oko 750.000 Srba,u Oluji proterali 250.000 Srba i to u razmaku od 45 godina!!!!! 1.000.000 srpskih zrtava,a mi glave u pesak:¨dobio sam dzabe parking u Puli?¨ Blago tebi. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.