Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: O ljubavi i sreci muskarca i zene, razmisljanje misticno  (Pročitano 8920 puta)
Clan u razvoju


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 28
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Proslo je dosta vremena od vodjenja ove rasprave,ali moram da i ja bacim koji coment.    :idea:

Citat
I ko napokon spozna, doci ce do rezultata da je ljubav pojava koja je beskrajna.   Da je ljubav jedina pojava koja nas veze sa Kreatorom.   I da je ljubav jedino moguca izmedju muskarca i zene koji su "svesni" Kreatora kroz ljubav, nadu, veru.   I da je tada moguca i sreca.   Uocimo da je takva sreca potpuno nematerijalna i potpuno duhovna (jer je takva sreca jedino i moguca).   I tada, kada se spoznaju ove stvari, ima smisla pricati o "svetoj tajni" i slicnim "izjavama".  
Potpuno se slazem.   Muz i zena u braku nisu vise dvije"polovice".   Tajna njihove povezanosti i cjeline sastoji se u tome sto postaju jedno.  Ljubav je samoodricanje.   Tko se nerado, teško ili nikako ne želi odreći neke svoje loše zamisli, hobija, navike, osobne želje ili pogrešnog mišljenja — taj ne ljubi!Onaj tko doista ljubi, ne zahtijeva da bude sretan, već nastoji da drugog učini sretnim.  
Ljubav bez osjećaja.   Jedna od najvećih laži našeg vreme­na je tvrdnja da osjećaji daju informacije izvan stvarnosti.   Tko u to povjeruje, doći će u svojim međuljudskim odnosima do slijepe ulice.   Prava ljubav, koja ce trajati u svemu sto nam zivot sprema mora biti duhovna, dusevna i tjelesna.  Ciljj ljubavi je da jedno drugo upotpunjuju na duhovnom, dusevnom i tjelesnim podrucju.  Jednostavno rečeno, ljubav u braku sjedinjuje sva spo­menuta područja, jer je produhovljena, pod kontrolom razu­ma, volje i srca.   Za razliku od životinja, samo čovjek može produhovljenom spolnošću vladati svojom voljom.  
I takva ljubav postaje uzviseno i sveto nacelo, koje se potpunoo razlikuje od ljubavi zasnovane na nagonu i koja iznenada umire kad se nadje pred ozbiljnim ispitom.  Ona nije jaka i neobuzdana strast.   Naprotiv, ona je po prirodi mirna i duboka.   Ona se ne zaustavlja na vanjstini, vec je privlace unutarnje osobine.  Ona je puna mudrosti i rasudjivanja, i njezina je odanost stvarna i trajna.  Hm, mozda silazim sa teme.  .  .  ali jednostavno ruke pisu.   :? Mnogo ljudi zivi u zabludi da su nasli ljubav svog zivota, mozda da se zapitaju: sta da bas ta osoba izgleda malo neskladnije, ili mozda da nisu imali seksualne odnose do onog trenutka kad su se vezali u bracnu zajednicu?!Da li bi ta osoba i dalje bila ljubav njihova zivota?  :-k
Ja kad je nadjem zapitacu se.  Ako budem skontala da je to samo varka poslana mom mozgu zbog toga sto sam sa tim covjekom imala sexualne odnose i razmjenivala njeznosti pa sam tu "ljubav" samim tim smjestila i u srce.  .  .  nema nista od nastavka epizode " prava ljubav ".   Smile

Drugo zensko na ovu temu.   Zanimljivo.   :chuckel:

IP sačuvana
social share
Iz malog tijela i velike duse brze izrastu krila nego kad je obrnuto!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.53
mob
Samsung Galaxy SII
Tacno, ova Munka k'o da i nije zensko  Smile

Salu na stranu,

1) Dobrodosla na forum  Smile
2) Prvi post i dosta kvalitetan (prvo - pa musko  Smile )
3) Vidim da si se lepo snasla sa forumom. Cak si ovu temu stavila kao omiljenu  Smile

Vidim da si se lepo nastimovala na tok mojih misli, te samo dodala ono sto je izmedju redova Smiley A dokaz tvog stimanja je "jer ruke same pisu". To je taj osecaj.

Zaista, nemam sta da dodam.  Smile

PS budi u toku, pisem review jedne knjige, nadam se da ce ti se svideti. Pozz

« Poslednja izmena: 16. Okt 2010, 00:10:41 od ThePhilosopher »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Bosch ima centrifugu
Bejah vishe zenskih specimen-a na ovim temama ali obicnu pobegu kad ih smore jedne te iste dogmatske ideje - muskarci vole dogmu - cak i mi koji se protiv nje borimo - dogmatskim smatramo sopstvenu borbu protiv dogme. To nas cini spokojnim - uvodi red u haos jer daje struturu necemu sto po sebi nema strukturu - ljubav, emocija, Bog,, kreacija.

Samim tim emotivno-nedogmatski pristum ovoj problematici uvek pomaze da se vidi svet iz drugog ugla.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 28
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Greska. Nije nikome upuceno, vec sam pogrjesila sto sam ovdje postavila ovu sad trenutno pisanu poruku pa ne znam kako da je izbrisem pa sam isla u izmjeni pa je ovo sad proizvod moje izmjene. Izvinjavam se ...ne snalazim s e bas ovdje, nova sam na forumu. Smile
« Poslednja izmena: 16. Okt 2010, 16:01:32 od gusjenica »
IP sačuvana
social share
Iz malog tijela i velike duse brze izrastu krila nego kad je obrnuto!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 28
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Upuceno Philosophu
1. Ovaj...hvala velika.I na cvijetu i na lijepim rijecima.  Smile
2. Da.  .  svidjelo mi se tvoje razmisljanje.  .  .  takvih je ljudi stvarno malo i mislim da oni sa ovakvim ili slicnim razmisljanjem treba da se nadopunjuju i razmjenjuju ono sto je stvarno vrijedno upotrebljavanja moci govora i misljenja kod covjeka.To jest ovakve rijeci i misli.  Mnogi ljudi ta dva dara od Boga nam dana ne koriste na ovako lijepe stvari.
3.Omiljenja.  .  .  jer je iskrena i duboka.
Veselim se nastavku ove teme i tvom review-u. Smile
« Poslednja izmena: 16. Okt 2010, 16:37:21 od gusjenica »
IP sačuvana
social share
Iz malog tijela i velike duse brze izrastu krila nego kad je obrnuto!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.