Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:37:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Veliki problem sa novim hard diskom  (Pročitano 5754 puta)
01. Jun 2010, 16:25:11
Poznata licnost


Sheikh Don PaXon The Greatest !!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2736
Zastava Ispred kompa!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Naime, uzeo sam novi ata hard disk wd 160 gb caviar blue. Kad sam krenuo da instaliram os win xp na njega dosao sam do dela gde me onaj plavi ekran prilikom instalacije pita da li hocu da formatiram hard i da napravim particiju. Krenuo sam da pravim particiju od 40 gb i to je krenulo da se radi i zatim je stalo i izbacilo neku gresku vezanu za cd valjda o tome kako neki fajl nedostaje. Posle ovog kad god imam novi hard disk i cd sa xp-om nece nikako da butuje disk, i uvek izbaci gresku : NTLDR is missing, press alt + ctrl + del to restart, i na tome stane. Kad stavim stari, drugi hard disk i cd rom hoce i da se podigne sistem i da se butuje os sa cd-a. Kad stavim dva hard diska ( novi i stari ) i cd rom isto nece da butuje i opet izbaci onu gresku.U biosu prepoznaje i novi i stari hard disk i cd rom, ali sta ja imam od toga kad ne mogu da butujem sa cd-a da bi instalirao os. Dakle u oba slucaja kad je spojen novi hard disk meni nece da butuje sa cd-a i izbaci mi tu ntldr gresku. Jel zna neko u cemu moze biti problem i da li ima resenja za ovu glupost?
IP sačuvana
social share
Востани Сербије,
давно си заспала,
у мраку лежала,
сада се пробуди!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.64
Ubaci stari hdd  i skini sve podatke sto ti trebaju,onda formatiraj oba hdda! Smile Onda u biosu podesi sta ces da ti prvo butuje,i vidi da li komp prepoznaje oba hdda kas ukljucena u isto vrijeme.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Sheikh Don PaXon The Greatest !!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2736
Zastava Ispred kompa!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
A gde da skinem sve podatke sa prvog ( starog ) harda? Na sta? Novi hard disk ne znam kako da formatiram. Nece da butuje cd sa xp-om tako da ne mogu da dodjem do procesa formatiranja i pravljenja particije na novom hardu. A ako nakacim stari i novi hard disk opet ne mogu niti da butujem sa cd-a niti da udjem u windows normalno. Ali bios vidi sve i po njemu hard postoji. Nadam se da se razumemo...
IP sačuvana
social share
Востани Сербије,
давно си заспала,
у мраку лежала,
сада се пробуди!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 95
OS
Linux
Browser
Mozilla (lucid)
Probaj prvo kao sto je Lazar rekao, da ga formatiras na drugom racunaru i obavezno proveri u BIOS-u da ti je CD rom prva stvar sa koje ce da butuje(mislim da ti je to problem).

Ako to ne pomogne, da li ti je maticna ploca starija i kakva joj je podrzska za sata HDD ovde?

Starije maticne imaju vecu ili manju podrsku za sata HDDove(ako uopste ih i podrzavaju)
Nekima nece uopste da prepozna sata disk dok ne instaliraju potrebne drajvere.
Nekima prepozna(kao tebi) ali nece da ih pusti da instaliraju Windows na njemu. Da bi prosla instalacija mora da se promeni opcija na maticnoj. Nadji model maticne i googluj ga. Nacices sigurno gde ti se ta opcija nalazi u BIOS-u i na sta trebas da je setujes.
To sam radio samo jednom, ne znam napamet a i "interfejs" biosa se razlikuje od ploce do ploce.

--- Dodatak
Lazar je mislio da prebacis podatke na drugi kompjuter. Ovaj sa kog se logujes?
Mada ne moras da formatiras taj na kom su ti podaci. A ako nemas mogucnosti da formatiras i ovaj drugi(prikacis ga na drugi komp i formatiras). Onda pogledaj ovo ostalo. Opcije u biosu i boot redosled.

Moguce je da je na pocetku istalacije windowsa boot redosled promenjen prvo na hard disk. I onda on krene sa hard diska a tamo se nesto zabagovalo. Proveri da je CD prvi.
« Poslednja izmena: 01. Jun 2010, 16:53:48 od Ivan452 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
Proveri redosled butovanja u BIOS-u, možda se taj novi HDD postavi na prvo mesto kad ga priključiš, a nađi i drugi instalacioni CD ako sa ovoga neće da pročita neki fajl, ako sam dobro razumeo
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.64
Udji u bios i stavi da ti je first boot device cd,i onda treba da krene da butuje sa cda. Smile

edit:neko je bio brzi od mene(2 nova odgovora dok ste kucali)

--- Dodatak
Lazar je mislio da prebacis podatke na drugi kompjuter. Ovaj sa kog se logujes?
Mada ne moras da formatiras taj na kom su ti podaci. A ako nemas mogucnosti da formatiras i ovaj drugi(prikacis ga na drugi komp i formatiras). Onda pogledaj ovo ostalo. Opcije u biosu i boot redosled.

Moguce je da je na pocetku istalacije windowsa boot redosled promenjen prvo na hard disk. I onda on krene sa hard diska a tamo se nesto zabagovalo. Proveri da je CD prvi.
Da to sam mislio Smile
Ma odnesi to u servis da ti ljudi formatiraju ili da flesuju bios ako treba. Smile
« Poslednja izmena: 01. Jun 2010, 16:57:52 od Lazar@ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Sheikh Don PaXon The Greatest !!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2736
Zastava Ispred kompa!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Da, jedino to da probam. Da formatiram,odradim particiju i instaliram xp na mom hardu ali na nekom drugom racunaru. Ali sta ako i ovo ne pomogne? Onda je verovatno problem do samog hard diska.

Cd rom i jesta prvi za butovanje. Hoce on da butuje ali samo kad je nakacen stari hard. Cim se stavi novi hard disk da li sam ili u paketu sa starim nece da butuje ne iz razloga sto ne moze vec zato sto izbaci onu glupavu gresku.

Maticna je Gigabyte K7 triton stara je ali ne bi trebalo da ne podrzava hard. U pitanju je (p)ata hard a ne sata.

Prvi na listi za boot je cd, drugi hard, treci ja mislim da je opet cd. Dakle nije problem u butovanju. Ono radi sasvim normalno ali na starom hardu.

Stavio sam i novi,drugi butabilan cd sa xp-om i opet ista prica.
« Poslednja izmena: 01. Jun 2010, 17:01:13 od PaXon »
IP sačuvana
social share
Востани Сербије,
давно си заспала,
у мраку лежала,
сада се пробуди!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.64
Ok. Smile Formatiraj taj novi hdd na nekom drugom kompu,a to sto ti se pojavljuje je zbog toga sto si bio krenuo da instaliras xp pa ti se instalacija prekinula.Skini novi xp sa neta, ili

koje snage ti je napajanje?Noviji hddovi znaju da budu gladni struje Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 95
OS
Linux
Browser
Mozilla (lucid)
Ako je to ovaj harddisk:
http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=254
onda je sata.

Davno jos kada sam instalirao na laptopu WindowsXP, isto mu se pojavljivao plavi ekran prilikom formatiranja harda. Mislio sam da je do hard diska, medjutim u BIOSu je trebalo da se nesto podesi/ukljuci. Sada ne mogu da se setim te opcije da me ubijes...
Mada...to opet ne objasnjava sto nece uopste da ti butuje sa CDa...

Pokusacu da ti izguglam tu opciju. Ako nadjem postovacu ti.

Ajde daj tacnu(punu) oznaku maticne.
« Poslednja izmena: 01. Jun 2010, 17:06:19 od Ivan452 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.64
Pa sto nekazete da je to sata hdd,nadam se da si ga dobro prikovcao,a onda ide upustvo:  Smile

http://forum.burek.com/kako-instalirati-windows-xp-na-sata-hard-disk-t306518.html
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:37:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.