Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Klijentski posao ili dobra volja ?  (Pročitano 18040 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
LG Nexus 4
tnx jos jednom puno Smiley  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
HTC Sensation XL
Bas ste se raspricali fino, dosta sam pametnog cuo...
Osim da je u normalnim zemljama validan usmeni dogovor isto koliko i pismeni.  Smile
Npr ja sad radim  spaniji odem na okruzni sud i kazem ja sam se dogovorio sa tom i tom firmom (a nisam se  ni sa kim dogovarao ista), slijedi da sam ostecen, sud veli:ok ostecen si, sad ce ta firma da ti plati...

Previse utopisticki zvuci...
Ako sam mogao ja zar ne mislis da bi se neki prevarant vec dosijetio ovoga,...
Bas nikako ne razumem tu tvoju izjavu.
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Stvar je u tome da su prevaranti to i radili tako sto prvo naprave valjane okolnosti pa onda tuze...
Zato i kazem, pred svaki, cesto i neformalni sastanak pravi se NDA koji potpisuju sve strane a koji sadrzi toliko stavki da se coveku slosi...
O nekim ozbiljnijim dogovorima da ne pricamo kakve sve procedure se prolaze...
Kazem, cesto nije dovoljno ni potpisati ugovor, vec se trazi parafiranje svake stranice, svakog primerka...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Bas ste se raspricali fino, dosta sam pametnog cuo...
Osim da je u normalnim zemljama validan usmeni dogovor isto koliko i pismeni.  Smile
Npr ja sad radim  spaniji odem na okruzni sud i kazem ja sam se dogovorio sa tom i tom firmom (a nisam se  ni sa kim dogovarao ista), slijedi da sam ostecen, sud veli:ok ostecen si, sad ce ta firma da ti plati...

Previse utopisticki zvuci...
Ako sam mogao ja zar ne mislis da bi se neki prevarant vec dosijetio ovoga,...
Bas nikako ne razumem tu tvoju izjavu.

ne razumem koji deo ti nije jasan

Moja poenta price je bila da
usmeni dogovor i pruzena ruka ima isti znacaj kao i ugovor u normalnim zemljama.Dakle najjednostavnije za nesto sto bi ovde izvisio i sa ugovorom (ili bi cekao 100god na presudu) negde mozes da naplatis (preko suda) i sa samo usmenim dogovorom.Naravno podrazumeva se da ti budes ostecena strana,a ne da pokusavas bilo kakve igre,jednostavno mozes da uzmes ostatak novca iako imas usmeni dogovor.
I jos sam napisao da se usmeni dogovor vrednuje kao i pismeni,tj jednako postuje,a dodao bih i da je narod posteniji a pruzena ruka i rec vise znaci




nemam nameru nikom nista da dokazujem...

sto bi rekao DV: Verujem samo u autoritet znanja,a on se tesko stice jer je najduzi put do njega.Srbija je puna losih djaka zato nam tako i ide....


...obrazujte se


« Poslednja izmena: 03. Jun 2010, 16:07:01 od tagu »
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Sustina je da se u svakom pravu, krivica - dokazuje.

Jedino sto se podrazumeva se da krivicu tj. odgovornost druge strane mozes da dokazes.

Postojanje telefonskog poziva u listingu ili nesto slicno - smesno je i navoditi kao nekakav dokaz, narocito u danasnje vreme kada za maltene sve postoji neki "pisani" trag, bilo analogno, bilo digitalno.

Naravno da usmeni dogovor u varijanti kada postoji cela prica oko njega ima tezinu kao i pisani, ali to podrazumeva da postoji istorija komunikacije, razmene podataka, i ostale stvari koje nedvosmisleno pokazuju da je rad posledica dogovora obe strane, gde jedna strana nije ispostovana.

Pritom, usmeni dogovor je u redu za rad, ali nije u redu za finansije - ako postoji placanje mora postojati osnov koji je pokriven nekim papirom.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.