Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Klijentski posao ili dobra volja ?  (Pročitano 18107 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
LG Nexus 4
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Hvala Smiley

a da li je ok recimo kao sto ljudi stave cena je bez pdv-a ... naznaciti ispod cene da je cena bez recimo poreza ... i onda ako je neko zainteresovan za sklapanje ugovora a ne cisto kes ... da se obracuna tih 40-45% recimo ... za toliko je veca cena ... izvoli plati ako zelis ugovor ... i onda sam ja dobio isto ... a sa zakonske strane sam potpuno siguran ...

btw znam da nije praksa ... a da li mogu na neki nacin teretiti ukoliko imas sajt (ipak svako moze uzeti domen i hosting ... znaci dopusteno je) ... ti na njemu mozes imati sta zelis ... content je tvoj znaci nista nisi ukrao ... opet si siguran ... e sad imas mesto za baner i stavio si to u neku "Marketing" recimo stranicu ... da li oni mogu  to uzeti kao nelegalno i kao sto rekoh na neki nacin teretiti ... kao sto jure ove po bulevaru, pirate po ulicama, nelegalne trafike ... u sustini ... prica je ista ...  Smile

btw ovaj ugovor o delu mi skroz ok izgleda i najpristupacnije za pocetak a da se bude siguran ... a onda ako se prosiri preci na agenciju ... koliko vidim koliko sam citao troskovi su slicni (za agenciju sam negden lazadio da odlazi do 60%) ... s tim sto ovde nema nikakvih ulaganja u startu  Smile

pravnik nisam ali mislim da moras da stavis da li je sa pdv ili ne i ako nije dole stopu poreza, koliko to na webu vazi i ima znacaja ne znam

na tvom sajtu u sadasnjem obiku i posecenosti niko ti nece praviti nikakav problem bilo sta radio  Smile

agencija je najbolja jer tu postoji sto i jedan nacin da se izmulja nesto a da bude legalno

Dva pitanja:

1) Mozes li nesto vise o "ugovoru o autorskom delu"

2) Koliko sam shvatio ti klijentu ne dopustas pristup FTP-u? Iako ogromna vecina i ne zeli da mu pristupi, zasto bi mu branio? Da ne bi mogao sam da menja svoju prezentaciju? hmm...
Ili je poenta da mu das parametre tek kada u podpunosti zavrsi placanje  (mada to ne pise u ugovoru)?
Jel klijent kada namiri troskove postaje vlasnik prezentacije? Da li mu dostavis sajt na DVD-u ako zatrazi?

2. Nema pristup FTP dok je projekat u izradi. Kada se zavrsi projekat osim ukoliko se nismo dogovorili za neku dalju saradnju, vracam sve parametre dobija sav code prezentacije na cdu ili dvdu. Taj code postaje njegovo vlasnistvo. Ukoliko dodje do raskid ugovora pise ti sta se u tom slucaju radi. Takodje sto se tog dela tice izbegavam da ako klijent nema server da mu ja nabavljam zakupljujem i slicno... u principu vecina danas ima vec zakupljen server pa ti dodje sa predlogom
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
@tagu:

Citat
dodao bih samo da se u normalnim zemljama i usmeni dogovor  vrednuje kao i pismeni i da ima vaznost na sudu
Vrednuje se ono sto mozes da dokazes, a gotovo nikad kada je tvoja rec protiv necije, i nema drugih ucesnika to ne moze da se dokaze...
U tim istim normalnim zemljama cesto se trazi da se svaka strana svakog primerka ugovora parafira, tako da oni, osim u teoriji, u vezi ovoga svega nisu ni malo opusteni.

Citat
i da ne mora da bude pecat iako je sa jedne strane firma...
Nisam siguran da je ugovor izmedju fizickog i pravnog lica validan bez pecata tog pravnog lica i potpisa ovlastenog lica. Nisam se sa time susretao, ali sam prilicno siguran da takav ugovor ne bi imao smisla u slucaju da dodje do problema i suda.

@Fman:

Mozes ti da kazes tako, ali to je sasvim dovoljan razlog da neko odbije da saradjuje sa tobom - prosto, kosta ga vise nego sto bi ga kostalo da angazuje neku firmu, a ta razlika je znacajna.
Ako se dogovarate u kesu, nema ugovora, nema nicega, sve je cisto i iznos je jasan...
Ako poslujete zvanicno, postoje odgovornosti obe strane, postoje i dodatni troskovi, koji nisu mali.

Sto se oglasavanja tice... po zakonu ti si duzan da imas deklaraciju o oglasavanju za svakog oglasivaca, koja izgleda otprilike ovako:
http://www.elektrosajam.com/Deklaracija%20o%20oglasavanju.pdf

Ako radis sa agencijama, to je na njima i oni to obezbedjuju, ako radis sam, na tebi je.

Nece niko da te juri i hvata tek onako, bar za sada... u ostalom, ti na sajtu ne moras da navedes nacine placanja i slicno.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson K750 on Linux
@tagu:

Citat
dodao bih samo da se u normalnim zemljama i usmeni dogovor  vrednuje kao i pismeni i da ima vaznost na sudu
Vrednuje se ono sto mozes da dokazes, a gotovo nikad kada je tvoja rec protiv necije, i nema drugih ucesnika to ne moze da se dokaze...
U tim istim normalnim zemljama cesto se trazi da se svaka strana svakog primerka ugovora parafira, tako da oni, osim u teoriji, u vezi ovoga svega nisu ni malo opusteni.

Citat
i da ne mora da bude pecat iako je sa jedne strane firma...
Nisam siguran da je ugovor izmedju fizickog i pravnog lica validan bez pecata tog pravnog lica i potpisa ovlastenog lica. Nisam se sa time susretao, ali sam prilicno siguran da takav ugovor ne bi imao smisla u slucaju da dodje do problema i suda.


da pojasnim
 
vrednuje se kao pismeni= dakle i klijent i izvrsilac postupaju kao da su potpisali ugovor
ima vrednost na sudu= tezinu ima ono sto mozes da dokazes tu se slazemo ali uopste ne mora da bude prisutna treca strana... zato sluze vestaci, sudije.. primer bi bio  usmeno se dogovorim da nekim o izradi prezentacije on mi plati pola ja mu zavrsim sve on me zavrne za drugu polovinu. dokaz je tu moj uradjen projekat. Moj primer je banalan, ali postoji niz drugih slucajeva koji nisu iz sfere IT koji bi mogli da posluze kao primer. Naravno u normalnim zemljama...

sto se drugog dela tice samo stavis ovaj ugovor vazi bez pecata i preko toga paraf...                       
« Poslednja izmena: 02. Jun 2010, 14:36:11 od tagu »
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Tvoj primer je banalan jer na taj nacin svako moze da ide i peca okolo tvrdeci da je imao dogovor.

Druga je stvar kada iza tog dogovora stoji zvanicna prepiska, putem maila ili na neki drugi nacin, ali sam usmeni dogovor, ne znaci ama bas nista, kao ni projekat koji si ti radio, ako uz to nema nesto da podupre pricu...

Sto se tice toga "ovaj ugovor vazi bez pecat" prilcino sam siguran da to nema nikakvu pravnu vrednost, posto i za banalnije stvari kao sto su fakture bez pecata prave problem (osim ako je u pitanju medjunarodni promet). Prosto, zakonom je regulisano koje firme mogu izdavati racune bez pecata i potpisa (telefon, struja, komunalije...).
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Tvoj primer je banalan jer na taj nacin svako moze da ide i peca okolo tvrdeci da je imao dogovor.

Druga je stvar kada iza tog dogovora stoji zvanicna prepiska, putem maila ili na neki drugi nacin, ali sam usmeni dogovor, ne znaci ama bas nista, kao ni projekat koji si ti radio, ako uz to nema nesto da podupre pricu...

Sto se tice toga "ovaj ugovor vazi bez pecat" prilcino sam siguran da to nema nikakvu pravnu vrednost, posto i za banalnije stvari kao sto su fakture bez pecata prave problem (osim ako je u pitanju medjunarodni promet). Prosto, zakonom je regulisano koje firme mogu izdavati racune bez pecata i potpisa (telefon, struja, komunalije...).

ne moze svako da ide da peca okolo jer se vode podaci o svakom pojedincu. Tako da ako si npr imao problem u septembru i onda im sa istom ili slicnom pricom dodjes u decembru recice ti vazi... Normalno iza svakog dogovora mora da postoji neki tvoj rad, jer bi iluzorno bilo ocekivati da ti trazis od nekoga kes a nisi nista uradio?

ako kao sto kazes samo telefon,struja,komunalije mogu da stavljaju to ugovor vazi bez pecata, kako objasnjavas da npr u prodavnicama tehnike pri izdavanju garancije koja je takodje neka vrsta ugovora stoji to?
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Hajde sad i ti ne budi smesan... pa niko normalan nije toliki idiot da proba nekoliko puta da izvede identicnu prevaru...
Nije stvar da mora da postoji tvoj rad, vec da mora da postoji nesto sto tvoj rad dovodi u vezu sa nekim eventualnim dogovorom, u suprotnom ti si mogao sesti i raditi samoinicijativno i pokusati da iznudis neki novac Smiley
Ti mozes da se dogovoris usmeno, ali bez nekog konkretnog pisanog traga koji vas povezuje, od toga nema nista...
I opet kazem, u tim normalnim zemljama, za svaku sitnicu potpisuje se ugovor, a pre ikakve price, potpisuje se za svaki slucaj NDA, tako da su oni mnogo paranoicniji nego sto deluje.

Naveo sam to kao primer, to nisu jedine stvari. U prodavnici dobijas racun bez potpisa i pecata jer je fiskalni i to mu daje vaznost. Ako ti treba gotovinski, moraju ti ga izdati sa potpisom i pecatom.
U prodavnicama tehnike dobijas fiskalni racun za robu koju platis, i garanciju u kojoj ti je jedna od klauzola to da garancija vazi samo ako je uz nju fiskalni racun. Dakle, cak iako nije potpisana i overena, ili popunjena (a morala bi biti), uz nju ide validan dokument koji svedoci o tome sta je kupljeno, kada je kupljeno, gde je kupljeno i koliko je placeno.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Sta je tu smesno?Ako je prevara dobra uradicu 100 puta istu stvar ako mi to donosi korist,naravno pod uslovom da prevareni ne zna da je nasamaren.
Dovoljan je telefonski razgovor npr a siguran sam da ima jos 100nacina da dokazes da je klijent tebe kontaktirao, pre nego sto si poceo sa radom,pritom ne mislim na snimanje nego samo na listing...
Sto se pecata tice voleo bih da se neki pravnik javi da razresi dilemu ali 99% sam siguran da je ako je sa jedne strane firma a sa druge fizicko lice,dovoljan samo potpis ovlascenog iz firme , iako to nema nikakvog znacaja jer je bolje za firmu da lupi pecat kad ga vec ima Smiley
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Smesno je kako ti zamisljas da to moze tek tako da funkcionise... Narocito u tim divnim zemljama gde je potpuno normalno da se svi razgovori snimaju na nivou firme, a zatim i na nivou Telekoma Smiley
Tako nesto nije ni malo jednostavno izvesti, a zatim i dokazati...
Naravno, postoje ljudi koji zive od prevara (iako to ovde nije tema i ne bi trebala biti tema) ali je to jako mali broj ljudi od kojih ogroman procenat na kraju ipak snosi posledice.
Na stranu sto postoje i jasne procedure u svakoj firmi kada su neke tako delikatne stvari u pitanju, i mimo tih procedura ni direktor ne moze da zakljuci nikakav posao, a kamoli nekakav radnik.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson K750 on Linux
O prevarama ja nisam ni poceo da pricam.
Moja poenta price je bila da
usmeni dogovor i pruzena ruka ima isti znacaj kao i ugovor u normalnim zemljama.Dakle najjednostavnije za nesto sto bi ovde izvisio i sa ugovorom (ili bi cekao 100god na presudu) negde mozes da naplatis (preko suda) i sa samo usmenim dogovorom.Naravno podrazumeva se da ti budes ostecena strana,a ne da pokusavas bilo kakve igre,jednostavno mozes da uzmes ostatak novca iako imas usmeni dogovor.
I jos sam napisao da se usmeni dogovor vrednuje kao i pismeni,tj jednako postuje,a dodao bih i da je narod posteniji a pruzena ruka i rec vise znaci

upravu si smesno je...
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.