Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:20:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izrael poseduje atomsko oružje  (Pročitano 6846 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
Izrael nikada nije pretio da ce unistiti Iran u tome je najveca razlika.

ni iran nije nikad pretio da ce unishtiti izrael (radi se o propagandi i namernom loshem prevodjenju ) . s druge strane , jevrejske nuklearne rakete su usmerene ka teheranu . ako to nije pretnja , ja ne znam shta je  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Samo nek' se rola samo nek' se mrvi  
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.55
Izrael nikada nije pretio da ce unistiti Iran u tome je najveca razlika.

ni iran nije nikad pretio da ce unishtiti izrael (radi se o propagandi i namernom loshem prevodjenju ) . s druge strane , jevrejske nuklearne rakete su usmerene ka teheranu . ako to nije pretnja , ja ne znam shta je  Smile

Mozes li da mi pronadjes tacan prevod?
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35

Mozes li da mi pronadjes tacan prevod?


"Wiped off the map" or "Vanish from the pages of time" translation

Many news sources repeated the Islamic Republic of Iran Broadcasting statement as though Ahmadinejad had demanded that "Israel must be wiped off the map",[5][6] an English idiom which means to "cause a place to stop existing",[7] or to "obliterate totally",[8] or "destroy completely".[9] News sources currently continue to repeat this claim. [10]

Ahmadinejad's phrase was " بايد از صفحه روزگار محو شود " according to the text published on the President's Office's website, and was a quote of Ayatollah Khomeini.[11]

The translation presented by IRNA has been challenged by Arash Norouzi, who says the statement "wiped off the map" was never made and that Ahmadinejad did not refer to the nation or land mass of Israel, but to the "regime occupying Jerusalem". In his own words:

    So what did Ahmadinejad actually say? To quote his exact words in Persian: "Imam ghoft een rezhim-e ishghalgar-e qods bayad az safheh-ye ruzgar mahv shavad."

    That passage will mean nothing to most people, but one word might ring a bell: rezhim-e. It is the word "Regime", pronounced just like the English word with an extra "eh" sound at the end. Ahmadinejad did not refer to Israel the country or Israel the land mass, but the Israeli regime. This is a vastly significant distinction, as one cannot wipe a regime off the map. Ahmadinejad does not even refer to Israel by name, he instead uses the specific phrase "rezhim-e ishghalgar-e qods" (regime occupying Jerusalem).

    So this raises the question.. what exactly did he want "wiped from the map"? The answer is: nothing. That's because the word "map" was never used. The Persian word for map, "nagsheh", is not contained anywhere in his original Persian quote, or, for that matter, anywhere in his entire speech. Nor was the western phrase "wipe out" ever said. Yet we are led to believe that Iran's President threatened to "wipe Israel off the map", despite never having uttered the words "map", "wipe out" or even "Israel"

    The full quote translated directly to English: "The Imam said this regime occupying Jerusalem must vanish from the page of time".

    Word by word translation: Imam (Khomeini) ghoft (said) een (this) rezhim-e (regime) ishghalgar-e (occupying) qods (Jerusalem) bayad (must) az safheh-ye ruzgar (from page of time) mahv shavad (vanish from)..[12][13]


izvor: http://en.wikipedia.org/wiki/Mahmoud_Ahmadinejad_and_Israel
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Stvarno su grozni ovi izraelci, hoće da spreče irance da ih unište, ccc, pa stvarno nisu fer. I zašto gađaju položaje Hezbolaha koji raketiraju Izrael, pa zar ne znaju da tamo ima i iranskih vojnika, mogli bi nekog od njih da povrede, a to je već napad na Iran Smile Smile Smile
Zamislite da likovi iz Irana dođu u posed nuklearnog oružja, uz njihovu filozofiju tipa žene su krive za zemljotrese, uskoro bi počeli sveti nuklearni rat, mi bi verovatno prvi došli na udar pošto su nam žene najlepše, a umeju i da se obuku izazovno, to sigurno prouzrokuje i zemljotrese i cunamije, znam da na mene tako deluje Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N70
Citat
mi bi verovatno prvi došli na udar pošto su nam žene najlepše, a umeju i da se obuku izazovno, to sigurno prouzrokuje i zemljotrese i cunamije, znam da na mene tako deluje

Sto jes,jes... Smile Smile Smile

 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N70
Sarkozi razgovarao sa Netanjahuom


PARIZ - Francuski predsednik Nikola Sarkozi ponovo je u razgovoru sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom, izrazio nadu da će "vrlo brzo" u Savetu bezbednosti UN biti usvojena "veoma oštra" rezolucija kojom bi se uvele sankcije Iranu.

"Predsednik je u razgovoru sa izraelskim premijerom koji je treći put gost u Jelisejskoj palati, ponovio da je prioritet usvajanje što je moguće oštrije rezolucije u Savetu bezbednosti UN", navodi se u saopštenju iz predsedničke palate.

"Nadamo se da će vrlo brzo biti usvojen predlog rezolucije koji je trenutno aktuelan", rekao je Sarkozi.

"Tvrdoglavost Irana" koji nastavlja sa svojim nuklearnim programom, "ubedila je čak i zemlje koje do sada nisu želele da se izjašnjavaju", kao što su Rusija i Kina, da podrže usvajanje rezolucije sa novim sankcijama, rekao je francuski šef države u razgovoru sa Netanjahuom.

Kada je reč o izraelsko-palestinskom mirovnom procesu, Sarkozi je "ohrabrio izraelskog premijera da preduzme odlučne inicijative" u cilju napretka tog procesa.

"To je bio prijateljski susret", rekao je novinarima Netanjahu po završetku radnog ručka sa francuskim šefom države.

"Od početka mandata (Sarkozija) jasno je da je predsednik uveren u neophodnost da se Iran spreči da dođe nuklearnog oružja", a svetske sile među kojima su SAD i Francuska, znaju da je atomsko oružje opasnost za mir u svetu, a ne samo za Bliski istok ili samo za moju zemlju", rekao je Netanjahu.


Izvor
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
hoće da spreče irance da ih unište

jadni ugrozeni jevreji  Smiley 1 , oni siroti nikog ne napadaju , nikad nisu izazvali nijedan rat ... dok iranci zare i pale po svetu ...  Smile
« Poslednja izmena: 29. Maj 2010, 06:30:01 od bf_109_g_6 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Potpuno si u pravu, mi smo najbolji primer, iranska garda je učestvovala u ratu u Bosni protiv nas, a mi im se nikada nismo zamerili, krivi smo im samo zato što nismo muslimani Smile

Doduše i sve te lepe žene koje šetaju ulicama srpskih gradova oskudno obučene su sigurno doprinele nekom zemljotresu u Iranu, pa su nas možda zato napali  Smile
« Poslednja izmena: 29. Maj 2010, 16:03:49 od ramon23 »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
iranska garda je učestvovala u ratu u Bosni protiv nas,

ne lupaj gluposti , iranci su shiti i ne bi ratovali pored sunitskih muslimana . zna se ko je organizovao naoruzavanje bosanskih muslimana i prevoz mudzahedina ( olbrajt , holbruk , vilijem koen i.t.d... )  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:20:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.