Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Umrla jer bolnice ne primaju anoreksičare  (Pročitano 7082 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

S.P.Q.R.

Zodijak
Pol
Poruke 1608
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 531.2
Brate to je bolest...Bolest !!!
Ona ne moze racionalno da postupa po pitanju njene kilaze,da je tako lako anoreksija ne bi postojala...
I ovo sto si rekao
Па зар не пише у тексту да је један од симптома да болесник не жели да се лечи?
da.
zato sto su suvise tupavi da shvate sta ih ceka ako se ne lece,pre nego sto pocnu da se savijaju od bolova usled dehidratacije,otkazivanja organa,ili ostalih posledica.
neces da se lecis?pa,dobro,lepo.ne moras!
ne znam kako neko moze biti toliko tupav,i toliko opsednut kojekakvim tripovima... Smile
je totalna glupost
Ne izgladnjuje ona samu sebe namerno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Brate to je bolest...Bolest !!!
Ona ne moze racionalno da postupa po pitanju njene kilaze,da je tako lako anoreksija ne bi postojala...
I ovo sto si rekao
Па зар не пише у тексту да је један од симптома да болесник не жели да се лечи?
da.
zato sto su suvise tupavi da shvate sta ih ceka ako se ne lece,pre nego sto pocnu da se savijaju od bolova usled dehidratacije,otkazivanja organa,ili ostalih posledica.
neces da se lecis?pa,dobro,lepo.ne moras!
ne znam kako neko moze biti toliko tupav,i toliko opsednut kojekakvim tripovima... Smile
je totalna glupost
Ne izgladnjuje ona samu sebe namerno  Smile
ti opet teras svoj bezobrazluk?
nista od argumenata,nista od normalne komunikacije,samo blebetanje i dobacivanje...?
oladi malo,ili mi se ne obracaj.
Brate to je bolest...Bolest !!!
Ona ne moze racionalno da postupa po pitanju njene kilaze,da je tako lako anoreksija ne bi postojala...
da predjem preko toga da je svakom zivom bicu na ovom svetu najjaci i glavni instinkt za prezivljavanje.
da predjem preko toga da je svakom zivom bicu na ovom svetu drugi glavni instinkt instinkt za hranom i energijom.
da predjem preko toga da moras da budes zesci idiot da bi sebe tako unakazio,i opet tripovao da treba jos da mrsavis.
opet,to sto ne moze racionalno da postupa po tom pitanju,ne znaci da ne moze da upotrebi mozak i da prihvati lecenje.
a ja kolko znam,a pouzdano znam,ona je odbijala medicinsku pomoc.

a da ne pocinjem sad o tome da 80% anoreksicara postane to uglavnom iz psiholoskih razloga,zbog nezadovoljstva svojim izgledom.svega 20% obolelih obole od drugih razloga,kao sto su neuroloski ili psihijatrijski problemi(mislim na prave probleme,na mentalne bolesti koje se same pojave kod pacijenta i koje se lece u mentalnim ustanovama,ne na ove "debela sam" zajebancije)
Brate to je bolest...Bolest !!!
Ona ne moze racionalno da postupa po pitanju njene kilaze,da je tako lako anoreksija ne bi postojala...
I ovo sto si rekao

je totalna glupost
argumentovano zboris,kao i uvek.  Smile
Ne izgladnjuje ona samu sebe namerno  Smile
Smile Smile
ne,samo sto tripuje da je debela...  Smile Smile Smile Smile
velika je to razlika...  Smile Smile

daj,bre,mani me...  Smile
« Poslednja izmena: 24. Maj 2010, 23:29:04 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Ja sam mislio da su anoreksične osobe to postale izborom (stalno nesigurne u svoj izgled, ubeđujući sebe da su previše debele), a ne zato što ne mogu da jedu, već jednostavno neće.
Šta ja znam, možda je njihovom mozgu hrana nešto ekstremno odvratno, pa ja to ne mogu da shvatim.
« Poslednja izmena: 24. Maj 2010, 23:27:25 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
anoreksija je psihicka bolest koja pocinje od jedne odluke i dalje polako vremenom prerasta u stanje iz kojeg je sve teze izaci. Cinjenica je da je ona sama izabrala da bude mrsava ali kada je preraslo u anoreksiju telo vise nema snage da se bori i usvaja ono sto je nekad bilo normalno, samo uz strasne napore i psihoterapiju.

Zalosno je medjutim, da u Drajzerovoj postoje cak i liste cekanja za narkomane i alkoholicare koji su takodje izabrali da budu narkomani i alkoholicari.. pa takodje i lecenje i psihoterapija i svi potrebni uslovi za izlazenje iz fizicke krize kao i neophodna medikacija, dok za anoreksiju, bulimiju i ostale poremecaje apetita ne postoji adekvatan program u Srbiji.

Ovo je ogroman propust zdravstva uglavnom, po mom nekom misljenju jos brutalnije nego kad bi ostavili ranjenika da lezi i iskrvari. Jer anoreksija muci telo godinama, njima treba pruziti ako nista drugo dostojanstvenu smrt bez muka i bolova. Strasno ..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Aha, kao narkomanska zavisnost znači.

Onda su mi ovi ljudi još manje logični
http://en.wikipedia.org/wiki/Pro-ana
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Ja sam mislio da su anoreksične osobe to postale izborom (stalno nesigurne u svoj izgled, ubeđujući sebe da su previše debele), a ne zato što ne mogu da jedu, već jednostavno neće.
Šta ja znam, možda je njihovom mozgu hrana nešto ekstremno odvratno, pa ja to ne mogu da shvatim.
naravno,ima osoba koje postanu anoreksicne zbog neuroloskih,ili psihijatrijskih problema.na primer,kada mozak ne moze da uspostavi dobar balans i metabolizam,ili ako imaju neki drugi neuroloski problem,ili ako su prosle kroz nekakav stres,ili dogadjaj,ili slicno...
ima toga.ali,uglavnom oni cine svega 20%.
80% cine balvani koji sami sebi naprave prvo trip,pa onda bolest.
dakle,oni sami sebi naprave to.prvo pocnu da tripuju da izgledaju ko kit,samo zato sto su im butine malo sire,ili sta vec,a onda posle cak i kada dostignu zeljenu tezinu i oblik(i to uglavnom nezdravim dijetama i blesavim nacinima koji unistavaju stomak),onda im ostane taj trip da treba jos malo,i jos malo,i jos malo...i onda taj trip predje u pravu bolest.
e,sad,ja razumem to sto @idispavaj u svom "visoko-argumentovanom" postu kaze,da oni ne mogu tada racionalno da razmisljaju,ali,znas sta-ako moze narkoman,koga droga unistava,ali ga nece ubiti ako istog sekunda ne potrazi pomoc(ode u bolnicu),koji se bez droge oseca kao da mu neko para stomak zicom,da sam ode i prizna da je narkoman,i prodje svoju terapiju,i izadje cist,i shvati kolka je budala bio i postane zadovoljan zivotom,onda mislim da i jedan anoreksicar,koji izgleda kao kostur i koji zna da sledece nedelje nece biti ziv ako ne promeni nesto(a treba samo par stvari da promeni),moze da pozove hitnu pomoc i zatrazi lecenje i jos bitnije-prihvati to jebeno lecenje!
(ovde pricam ne o ovom slucaju,nego generalno)
jebote,pa cak i povredjene zivotinje,cak i kada se plase ljudi,same dodju do njih u nadi da ce im pomoci,jer znaju da nece preziveti.
kerovi kod veterinara,koji u pocetku laju i reze,i opiru se lecenju,posle nesto vremena shvate da taj stvor pored njih,sto ih je ubo i sto ih gleda,je ucinio nesto,i da je njima sada bolje.
cak i zivotinja to shvati.
ako si ti zaista toliki magarac da ces radije da se savijas od bolova i odbijas lecenje,a znas da ti preti smrt,pa,mislim,onda,o cemu pricamo...

inace,@Ze,pre nego sto pocnes da donosis zakljucke na osnovu jednog smeca od novina,istrazi stvar malo bolje.
ono sto dobri delioci pravde iz Kurira nisu rekli jeste da kada su je primili prvi put,hteli su da je stave na infuziju,sto je ona odbila,te su je zato poslali kod psihijatra.ne znam sta su trebali da rade,da je zavezu za krevet,ubodu u ruku i pumpaju infuziju...?

Aha, kao narkomanska zavisnost znači.

Onda su mi ovi ljudi još manje logični
http://en.wikipedia.org/wiki/Pro-ana
...logicni koliko i ovi...
http://en.wikipedia.org/wiki/Freeganism


mada,dobro,kad razmislim,i nije bas najbolji primer,posto anoreksicari zive u tripovima,znaci-trip ih natera na to,a ovi freegani rade ovo iz ciste obesti,ali,dobro,mislim,svi zajedno se mogu svrstati u Ligu Lujki.
« Poslednja izmena: 24. Maj 2010, 23:54:29 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Pa svi klošari su frigani, mislim, tera ih situacija. Pa i ja se snalazim za dž kad god da mogu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Pa svi klošari su frigani, mislim, tera ih situacija.
ne mislim ja na klosare koji su odabrali da jedu iz kontejnera zato sto nisu imali izbora,vec na razmazene dokone budale,koje zive normalan zivot,i onda odaberu da pocnu da zive kao klosari.i to ne iz nekih psiholoskih problema,nego,eto,postalo im dosadno...oce novi izazov...()
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Apple iPhone SE 2020
hkj... u najmanju ruku, previse si ostar u osudi ove nesrecnice...
Poremecaji ishrane u oba smera su ozbiljni ne samo fizicki, vec i psihicki poremecaji...
Stvar je u tome sto ih nase medicinsko osoblje uopste ne shvata ozbiljno...
Prema tome, jos jedan "pljuc" na srpsko zdravstvo je totalno opravdan...

A izjaviti da zena koja ima 25kg... to je na nivou predskolskog deteta ... nije zivotno ugrozena... je takva svinjarija da nemam reci...
Plus... ovaj izgovor da je odbila medicinsku pomoc...
Pa, halo... njena majka je imala starateljstvo nad njom upravo zbog toga... sto nju nisu primili...


A sve ovo ide u kos sa cinjenicom da nase bolnice nece da prime bez debelog podmazivanja ni one koji su u terminalnoj fazi kancera ili bilo koje druge bolesti koja ce da se zavrsi smrcu...
Znam, jer su meni dragi ljudi prolazili kroz tu agoniju... eto... ima mozda jedna bolnica...i to privatna... u Beogradu koja prima takve pacijente....

Pa Magi iz EKV je umrla u prihvatilistu za stare i beskucnike.... Smile
« Poslednja izmena: 25. Maj 2010, 00:39:08 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
hkj... u najmanju ruku, previse si ostar u osudi ove nesrecnice...
meni je zao sto je umrla,pogotovu sto vidim da je bila talenat,ali,mislim,sebi uraditi ono...
Poremecaji ishrane u oba smera su ozbiljni ne samo fizicki, vec i psihicki poremecaji...
tacno.ali,kao sto rekoh-ako moze narkoman da kaze "Dosta!" i prekine da muci sebe,i trpi osecaj paranja tela bodljikavom zicom,i ode na lecenje,moze i jedan anoreksicar da uradi isto.
uostalom,rekoh-cak i zivotinja zna kada joj je zivot ugrozen i kada treba da potrazi pomoc ili da umre.
A izjaviti da zena koja ima 25kg... to je na nivou predskolskog deteta ... nije zivotno ugrozena... je takva svinjarija da nemam reci...
ja to nisam rekao.
Citat
Plus... ovaj izgovor da je odbila medicinsku pomoc...
... se ne slaze sa Kurirovom pricom,znam. Smiley
« Poslednja izmena: 25. Maj 2010, 00:44:13 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.147 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.