Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:44:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li bi bilo moguce.  (Pročitano 20070 puta)
19. Maj 2010, 23:51:55
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 102
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung Omnia II
Kratko i jasno. Kada bih imao mogucnost da lebdim, levitiram, kada bih stao na ekvador, i uzlebdeo, da li bi se nakon 12 sati  nasao na potpuno drugom kraju planete, s' obzirom na to da mene vise nista ne drzi na zemlji, a zemlja se rotira oko svoje ose, meni je nekako logicno da bi to bilo izvodljivo... Sta bi mislite???
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
axaxaxaxa, na čemu si ti.... ?

onda bi bilo moguće i da to isto uradiš helikopterom, pritom, ne moraš da budeš na ekvatoru...

ali nije moguće, gravitacija je neumoljiva...
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 313
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1064
mob
SonyEricsson k-750i
Sjajno pitanje,mislim da bi ostao na istom mjestu,ti stojis a zemlja se krece i dalje,logicno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34612
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
LG Frizider
Evo ja sad poskocio sa zemlje, ako racunamo da se zemlja krece 1600 km/h a moj skok nije trajao duze od 0.3 sekunde, po toj nekoj logici zemlja mi se izmakla cirka 150 metara sto mu dodje relativno tragicno jer em prolecem kroz prozor 5. sprata em sumnjam da cu proci kroz zid obliznje zgrade udaljene manje od 150 metara Smile

Ako dodamo da se zemlja krece i oko sunca 30 000 metara u sekundi, to znaci da sam se "docekao" u visokoj atmosferi i kako god okrenes i pozdravio sa zivotom Smile
« Poslednja izmena: 20. Maj 2010, 01:53:38 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Nema veze sto bi lebdeo, lebdi i helikoptrer, avion takodje nije vezan za zemlju. Ali sve povezano silom inrecije jer se sve zajedno rotira kao i zemlja. Da bi se to desilo ti bi trebao da ides u suprotnom smeru rotacije zemlje istom tom brzinom, odnosno da anuliras tu rotaciju. Geometrijski gledano ( ako pocetno stanje posmatramo kao kuglu sa njenim meridijanima i ekvatorima) ti bi stajao na istom "mestu". Medjutim u kosmosu tako definisano mesto je iluzija, obzirom da on nije jos definisan. Uvek se neko mesto u prostoru definise u odnosu na nesto, a kretanja van gledanog sistema se zanemaruju. U stvari nas um je ogranicen i trazi zanemarivanja kako bi mogao shvatiti delove kosmosa. Vremenom sa povecanjem znanja, nas um uspeva da spoji vise delova u jednu vecu celinu i da je u potpunosti (mozda) sagleda.

To sto si razmisljao me podseca naono: ako sam u liftu koji pada, sta ako trenutak pre udara skocim i tako izbegnem udar Smile Smile

Mi smo deo mnogih sistema koji se krecu unutar drugih sistema i kao takvi pod uticajem smo inercije. To su ogromne energije i da bi se savladale potrebno je istu uloziti. Naravno ovo govorim uopsteno, tako da nije egzaktno u svakom smislu ali samo predocavam koncept. Hocu da kazem kosmos je u kretanju, postoji mnostvo energije i svaka promena trazi energiju. Dakle, ne mozes tek tako samo da zalebdis, vec treba i da strugnes u kontri istom brzinom, pa ti vidi! Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 102
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung Omnia II
A cekajte, molim, bez ismejavanja, podsmevanja itd. Sta kada bih se uzdigao na visinu gde vlada nulta gravitacija? MIslim, nemam veze sa naukom itd. ali, gledajte, kada se vozite u vozu, te skocite u vozu, sigurno se necete docekati na isto mesto sa koga ste skocili (Provereno) Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 101
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Jedio ako tvoje lebdenje podrazumeva da si se potpuno ogranicio od bilo kakvih sila vezanih za masu-gravitaciju.... u tom slucaju druze zavrsio bi negde u svemiru buduci da se zemlja rotira oko svoje ose i oko sunca u isto vreme... tako da bi tebe zemlja brzinom od oko 30 Km na sat ostavila negde u svemiru duz svoje ose...........
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
A cekajte, molim, bez ismejavanja, podsmevanja itd. Sta kada bih se uzdigao na visinu gde vlada nulta gravitacija? MIslim, nemam veze sa naukom itd. ali, gledajte, kada se vozite u vozu, te skocite u vozu, sigurno se necete docekati na isto mesto sa koga ste skocili (Provereno) Smile

Bas me zanima kako si to proverio Smile Smile Smile  To mogu da razumem jedino na krovu voza, pa da te onda otpor vazduha uspori, ili pak, da si dovoljno dugo odvojen od voza tako da njegovo ubrzanje ne deluje na tebe dovoljno dugo te da se pojavi razlika u brzinama voza i tebe, no obzirom na kratkocu skoka to je zanemarljivo.
E, sada, ako pretpostavimo da ti mozes da lebdis tj. ne dodirujes voz , i da se zanemari otpor vazduha, koji u ovom slucaju i nije nesto bitan, ostaje da se razmatra: da li ti koji lebdis u vozu (koji ide konstantnom brzinom - tj. ne ubrzava) i voz nastavljate kretanje istom brzinom. Uprosteno: kada stojis u vozu ti si sastavni deo "tela" voza i kreces se jednom te istom brzinom. Da li, sada ako se odvojis (znaci nastanu dva tela) ti nastavljas da se kreces istom brzinom kao i voz?
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34612
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
LG Frizider
Citat
ti nastavljas da se kreces istom brzinom kao i voz?

Naravno. Ko zna sta je on proveravao Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
objasnicu to na jednostavnom primeru  Smile



dakle ,avion baci bombu . kad se bomba odvoji od aviona on praktichno ne deluje nikakvom silom na nju  Smile ,ali ona ima odredjenu brzinu koja je slichna brzini aviona . da nema otpora vazduha , ona bi nastavila da se krece istom brzinom. to je jednostavno princip odrzanja momenta impulsa . neko telo ce nastaviti da se krece istom brzinom dok god neka sila ne utiche na njega .

u sluchaju lebdenja , ti bi nastavio da se krecesh tangencijalno u odnosu na tachku u kojoj si bio i polako bi odleteo u svemir  Smile (naravno , opet da nema otpora vazduha) . to je slichno bacachu kladiva koji se zavrti i baci kladivo ,a ono odleti pravo .

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:44:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.