Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Knjiga: Da li postoje stvari koje ne postoje?  (Pročitano 12948 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Da li postoje stvari koje ne postoje?


eyepheelYU, brate, priznaj da si je ti napisao  Smile
Ne, i kao sto sam rekao to pitanje je oksimoron - "postojanje nepostojeceg",  objasnio sam da u nama postoji osecaj prisutnosti ili prisutnost osecaja da postoji nesto sto nije u materiji i to se naziva duh ili rec.
Znamo da postoje reci koje su frekvencija i koje u nama pokrecu/kontrolisu energiju.
« Poslednja izmena: 20. Maj 2010, 12:04:37 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Sony xperia
Radjeni su eksperimenti, u kojima je pokazano da zivimo koristeci 3 sec buducnosti. Svakog momenta smo podsvesno sa "pogledom" u oko 3 sec u buducnosti.
Sta je sa senzualnijim koji mogu vise dopreti, svesno ili nesvesno ... pitanje je.

A o dokazima pisanim .. hm, ne zapisuje se sve. Sami u svom secanju imate dokaze za tako nesto. Svi se secate da su vam se desavale stvari, tipa, napravite haos po stanu, znate da ce vam roditelji doci u neko vreme. Medjutim, najednom vas nesto vuce da sredite haos. Neposredno zatim, roditelji se pojave na vratima mnogo ranije pre nego su trebali doci. Bez ikakvih naznaka da bi se tako nesto moglo desiti. Sta vas je vuklo ?
Culi ste puno puta da od dece, do nekih 3-5 -e godine, ne vredi sakrivati slatkise. Nepogresivo ih pronalaze. Naravno tu moze uticati i nesvesno i culo mirisa. Ali da li uvek ?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Knjigu sam odavno procitao i za svaku je preporuku. Svaka cast autoru na plemenitim ciljevima. Retki su danas ljudi poput njega. Sto se tice pitanja u naslovu teme: Ne postoje dok se ne otkrije da postoje. It's simple as that.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Sto se tice pitanja u naslovu teme: Ne postoje dok se ne otkrije da postoje. It's simple as that.
Niko sem coveka na ovoj Planeti ne zna da nesto postoji. Po tvojoj tvrdnji nista pre stvaranja coveka koji nesto zna - nije postojalo.
Sa jedne strane je postojanje necega a sa druge strane je necije shvatanje postojanja.
Primer ; Vrste zivota na ovoj Planeti su postojale pre nego sto je covek uspeo da otkrije da one postoje.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Znao sam da ces se uhvatiti za to. Moja greska. Za coveka tj. za ljude stvari postoje tek kada se otkriju da postoje a sve do procesa otkrivanja, stvari ili postoje ili ne postoje. Iliti mi ne znamo da postoje sve dok ne potvrdimo njihovo postojanje. E sad da sam bog verovatno bih imao veci spektar znanja a da sam bakterija imao bih manji ( mislim na kolicinu znanja  Smile ) ali ovo prethodno pravilo vazi i za njih tako ova cela prica je u stvari jednostavna  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Znao sam da ces se uhvatiti za to. Moja greska. Za coveka tj. za ljude stvari postoje tek kada se otkriju da postoje a sve do procesa otkrivanja, stvari ili postoje ili ne postoje. Iliti mi ne znamo da postoje sve dok ne potvrdimo njihovo postojanje. E sad da sam bog verovatno bih imao veci spektar znanja a da sam bakterija imao bih manji ( mislim na kolicinu znanja  Smile ) ali ovo prethodno pravilo vazi i za njih tako ova cela prica je u stvari jednostavna  Smile
Tako je. Vazno je da ti shvatas kako funkcionise stvranost kada se radi o postojanju/nepostojanju.
Nisi ti ni prvi put pogresio ukoliko je covek jedino bice koje ima svest, ali je verovatnoca tog scenarija ( da se zivot koji je dosao na Zemlju na drugim Planetama potpuno ugasio ) prilicno mala.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.