Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:05:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojska prodaje 3 helikoptera Mi-8 !  (Pročitano 6835 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
Ми-8 није ругло.  Smile

objektivno gledano , vrlo je ruzan  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Kupio bih ja sva tri ta krsa ili ne krsa, samo da imam para i plac da ih postavim i otvorim motelcic: "Kod 3 helicha"; dovoljno sam lud da bih to uradio, pod datim uslovima. Pitanje je samo kako bi ih ofarbao: dal' roze da asociraju na prasice ili da ih niklujem da svetle u p.m. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ми-8 није ругло.  Smile

objektivno gledano , vrlo je ruzan  Smile
Ти ниси објективан.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
naravno da ce kriminalni rezim da tvrdi da je sve shto se prodaje "krsh" i da "samo truli"  Smile . s druge strane , za djubre koje se kupuje ce se tvrditi da je "najmodernija rech tehnike" (podsecam samo na one jevrejske BPL za koje posle ispade da su loshije od nasheg vrapca  Smile ) .

 nijedan privatnik nece da kupi helikopter kome je izvadjena dusha . uzece neshto shto mogu da koriste bar josh 4-5 godina i tako isplate investiciju i lepo zarade . bilo kako bilo , vojska polako ide na dobosh .  ostace par hiljada ljudi - malo za odbranu rezima , malo za topovsko meso NATO-a i malo za parade . i to je sve .

a reci ti cije su bolje BPL.
od izraela kupuji ameri, englezi, francuyi, kanadjani, rusi... manj ili vise sv.
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N70
@deky81

Aha...Ako kupuju ameri,francuzi,englezi,kanadjani,i ostali sljam,onda je to verovatno svemirska tehnika,koja na zemlji jos nije vidjena.Ima malo u do uvlacenja u guzu.Ameri kupi to govno,a posle Izrael pazari 50 komada F-16 od amera.Tako to ide.Ne kupuje amer od njih to jer voli jevreje,ili nema tehnologiju da napravi bar 3 puta bolju letelicu,nego ocekuje "uzvratnu posetu" Smile
Kod amera nema nista dzabe Smile Smile Smile

@Papalu


Ja te apsolutno podrzavam.I ja bi kupio sva tri,i napravio ko zna sta od njih.Ali nema se! Smile


@bf_109_g_6


Citat
bilo kako bilo , vojska polako ide na dobosh .  ostace par hiljada ljudi - malo za odbranu rezima , malo za topovsko meso NATO-a i malo za parade . i to je sve .

Na veliku zalost,slazem se s ovim komentarom! Smile
« Poslednja izmena: 15. Maj 2010, 16:34:56 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
to da je Mi-8 ruzan jeste objektivna cinjenica (lichi na letecu bundevu  Smile Smile ) . s druge strane je vrlo koristan .



koliko sam uspeo da nezvanichno saznam , helikopteri se nece prodavati kao staro gvozdje (a ni kao ukras za motele  Smile ) , vec ce izgleda biti prodati izvesnim avio-prevoznicima . videcemo kad se tender zavrshi ,ali ochigledno je da ce nastaviti da lete , shto opet posredno dokazujeda nisu u tako loshem stanju kako su ovde neki predstavljali  Smile .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N70
Joooooooooooooooooooooj...Bolje da to nisi napisao.

Znaci,prodajemo helikoptere koji lete,da bi nam ministri uzeli malo love!


 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1
 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Tugo nasa!!!
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera rv:1.8.1)
Баш су бомбонице.



« Poslednja izmena: 15. Maj 2010, 21:10:27 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla Gecko)
@sasa92
 
U vojsci letelice se koriste dok su u resursu i dok je njihovo odrzavanje opravdano. Vec sam ranije na drugoj temi  rekao da to ne znaci da nisu u letnom stanju i naveo primere. Opet, da su u letnom stanju i da im ne treba remont  oni bi preleteli gde treba a ne bili utovarivani i istovarivani.  Saznace se uskoro sta i kako pa cemo komentarisati.

Postoji tacka kad se vise ne isplati ulagati za obim i vrstu koriscenja koje trazi vojska.

Trenutno su remontovana 5 MI-8 i pri kraju remonta su dva MI-17, a u proceduri su i ostali, neki se verovatno ne isplate ili ne mogu remontovati. Mislim i pola onih helica iz 50-ih ispred muzeja se verovatno mogu remontovati, ali cemu to i koliko bi kostalo? Koliko bi kostalo njihovo odrazavanje i koliko bi prosecno godisnje bili u letnom stanju?

Drugo je za privatne potrebe gde postoje drugi zahtevi...
Nekome ko ce povremeno da leti i ne smeta mu da pola vremena avion provede kod mehanicara on ce da ga i kupi.

Naveo sam kao primer i G-2 Starsa (sigurno nisu u resursu). OK su za njih ali bi u vojsci proveli vise vremena na popravkama i pregledima nego u upotrebi...

Nezvanicno sam malopre saznao (postavio pitanje na drugom forumu) da ima helica koji ce mozda biti prodani, koji su u relativno dobrom stanju ali su im svi resursi istekli, mada mogu da se koriste. Sad da li se radi o istim ne zna se, ali ce se verovatno uskoro cuti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35

Naveo sam kao primer i G-2 Starsa (sigurno nisu u resursu). OK su za njih ali bi u vojsci proveli vise vremena na popravkama i pregledima nego u upotrebi...


gluposti ....  Smile  G-2 i J-21 su izbaceni iz upotrebe zato shto je sloba potpisao sporazum o kontroli naoruzanja po kojem je srbija ogranicena na 150 aviona ,a procenjeno je da su ova dva tipa potpuno neperspektivna (bili su lak plen chak i za slabo naoruzane hrvate ) .to se desilo josh 1995. ,a neki od njih josh uvek lete .

shto  se tiche resursa , o tome vodi rachuna i u civilnom i u vojnom vazduhoplovstvu - letelica kojoj su istekli resursi ne moze da leti bez obzira da li je vojna ili civilna . dobro je poznato da svim nashim avionima i helikoterima istichu resursi i da se ne mogu tek tako remontovati   Smile ,ali je takodje jasno da ako transportni helikopter moze da se registruje i da leti kao civilni to isto moze i kao vojni .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:05:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.