Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vesti ~ Zanimljivosti  (Pročitano 41389 puta)
10. Maj 2010, 15:49:00
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Čačanin krenuo peške u Južnu Afriku

Čačanin Saša Jović krenuo je 5. aprila pešice na Svetsko fudbalsko prvenstvo, koje će od 11. juna do 11. jula biti održano u Južnoafričkoj Republici.

"Pripreme su trajale više od godinu dana, znam da će biti naporano i teško", izjavio je Jović pred polazak na put dug 25 hiljda kilometara.

 


Jović je rekao da će do Južne Afrike putovati kopnenim putem preko Bugarske, Turske, Sudana, Egipta, Etiopije i Bocvane i najveći deo puta preći će pešice.





"Odlučio sam se da idem putem kojim se ređe ide", rekao je Jović.

Cilj Saše Jovića je da 13. juna bude na stadionu u Južnoj Africi i bodri reprezentacije Srbije, u prvoj utakmici na SP protiv reprezentacije Gane.

vesti-online.com
« Poslednja izmena: 10. Maj 2010, 15:54:06 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
U Južnoj Africi tuče zbog karata za Mundijal!

Južnoafrička policija je morala da interveniše u sprečavanju nereda, kada su se navijači potukli pokušavajući da dođu do karata za SP

Kako javljaju lokalni mediji, do sukoba navijača i policije došlo u Pretoriji i Sandtonu.

FIFA je saopštila da je u prvom satu prodato 3.776 ulaznica, a da je do sada ukupno prodato 2,2 miliona karata.

Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi igra se od 11. juna do 11. jula.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
FIFA: Nigerija mora da nadoknadi odustajanje od hotela

Svetska fudbalska federacija (FIFA) saopštila je danas da će Nigerija morati da nadoknadi štetu pošto je promenila hotel u kojem će boraviti reprezentacija tokom Svetskog prvenstva u Južnoj Africi

U saopštenju se navodi da je Fudbalski savez odustao od namere da reprezentacija Nigerije boravi u hotelu Hempšir i da će ekipa biti smeštena u hotelu Voterfront.
Nigerija će zbog toga morati da plati nadoknadu hotelu Hempšir, a FIFA nije navela iznos.
Mediji u Nigeriji naveli su da je vlada pristala da plati 125.000 dolara kako bi raskinula ugovor sa hotelom.
Nigerija je prošle nedelje poslala delegaciju u Durban, predvođenu ministrom sporta Ibrahimom Isahom Biom. Po završetku posete delegacija se žalila na lošu bezbednost hotela, buku i na, kako su naveli, "pravu invaziju komaraca".



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
SZO upozorava turiste na oprez u Južnoj Africi

Turisti koji putuju u Južnu Afriku, uključujući ljubitelje fudbala koji dolaze na Svetski kup, treba da se čuvaju ujeda komaraca i da izbegavaju dolaženje u dodir sa sirovim mesom, kako bi izbegli obolevanje od "groznice doline Rift", koja može biti smrtonosna, upozorila je Svetska zdravstvena organizacija (SZO)
Tokom ove godine u Južnoj Africi su među ljudima zabeležena 172 slučaja pomenute virusne bolesti životinja, od kojih 15 sa smrtnim ishodom, preneo je Rojters.
Oboljevanje ljudi od ove vrste groznice je dosad registrovano u pet južnoafričkih provincija. Uglavnom su obolevale osobe koje su dolazile u dodir sa zaraženom stokom, ali bolest se može preneti i sa divljih životinja na čoveka.
Prošlog meseca je potvrđeno da je jedna Nemica po povratku iz Južne Afrike, gde je posetila i jedan rezervat divljači, obolela od groznice doline Rift. Kod još troje turista, koji su se vratili iz ove zemlje, zabeleženi su slični simptomi. Sve četvoro se oporavilo od bolesti.
Virus obično izaziva relativno blage simptome, nalik gripu, ali i kočenje vrata, a ponekad dolazi i do halucinacija, vrtoglavica, pa i kome.
Kod manjeg procenta obolelih razvija se hemoragični oblik bolesti, pri kojem se javlja povraćanje krvi, pojava krvi u stolici ili krvarenje iz nosa, desni ili kroz kožu. Polovina ovih pacijenata umire.
U SZO ne smatraju da treba ograničiti putovanja u Južnu Afriku, ali preporučuju da turisti, naročito ako obilaze farme ili rezervate divljači, izbegavaju dodir s životinjskim tkivom ili krvlju ili pijenje nepasterizovanog ili nekuvanog mleka.
Turisti takođe treba da koriste mreže protiv komaraca i sredstva za odbijanje ovih insekata, jer bolest može da se prenese i njihovim ubodom.
Protiv groznice doline Rift je napravljena i vakcina za ljude, ali još uvek nije dobila licencu pa nije ušla u komercijalnu proizvodnju, napominju u SZO.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Organizatori Mundijala pod pritiskom zbog budžeta

Organizacioni odbor Svetskog prvenstva u fudbalu objavio je danas da mu je budžet "tesan" i priznao da je pod velikim pritiskom da se ne upusti u dodatne troškove
Greg Frederiks, glavni pomoćnik izvršnog direktora odbora Danija Džordana, rekao je da su "pod velikim pritiskom po pitanju budžeta".
"Nismo još prekoračili budžet, ali je jako tesno", rekao je Frederiks.
Funkcioner je ove detalje otkrio kada je danas podnosio izveštaj vladinoj komisiji.
"Mislili smo da ćemo u jednom trenutnku ostati bez novca, ali nas je kurs spasao", rekao je Frederiks.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Južnoafrikanci dele 132.000 dolara za svaki gol

Za svaki pogodak koji postignu na završnom turniru prvenstva sveta, reprezentativci Južne Afrike podeliće milion randa (oko 132.000 dolara), saopštio je danas zvaničnik nacionalne fudbalske federacije Lesli Sedibe

"Kao domaćini Svetskog kupa, želimo maksimalno da motivišemo naše fudbalere i da ih inspirišemo da daju apsolutni maksimum", rekao je Sedibe.
Prema njegovim rečima, nagrada za postignute golove nema veze sa premijama koje će igrači dobiti za igranje na Mondijalu.
"Kolike će biti premije, tek ćemo odlučiti, ali to svakako neće biti blanko ček. Narednih dana razgovaraćemo sa šestočlanom delegacijom fudbalera, koju predvodi kapiten Aron Mokoena, a odluka će biti doneta najkasnije do kraja maja", rekao je Sedibe.
Proteklih godina reprezentativci Južne Afrike često su bili nezadovoljni premijama, pa su nekoliko puta pretili štrajkom.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Organizatori Mundijala se nadaju da će izbeći štrajkove

Organzitori Svetskog fudbalskog prvenstva u Južnoj Africi apelovali su danas na sindikate da ne organizuju štrajkove tokom tog takmičenja

"Nadamo se da će, do početka Mundijala, sezona štrajkova biti završena", rekao je Greg Frederiks, savetnik predsednika Organizacionog komiteta.
Ranije danas portparol Kongresa sindikata Južne Afrike (COSATU) Patrik Krejven kazao je da radnicima niko ne može da uskrati pravo na štrajk čak i tokom Mundijala.
Ipak, on je rekao da se nada da do toga neće doći.
Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi biće održano od 11. juna do 11. jula.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Petarda eksplodirala pored Palerma!

Prijateljski meč Argentine i Haitija, koji je odigran u Buenos Airesu, završen je pobedom "gaučosa" od 4:0, a Martin Palermo bi mogao dugo da ga pamti
Napadač Maradoninog tima je trčkarao terenom kada je jaka petarda eksplodirala na metar od njega. Po reakciji, izgleda da ga je i "oprljila". Srećom, prošao je bez posekotina i povrede.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Besplatne usluge i popusti u Južnoj Africi

Članovi Auto-moto saveza Srbije koji će pratiti svetsko prvenstvo u fudbalu u Južnoj Africi, od 11. juna do 11. jula, moći će da ostvare besplatne usluge i popuste, ukoliko se registruju putem sajta www.aa.co.za/459/2010-fifa-world-cup, saopštio je danas AMS S
Za sve članove AMS S-a obezbeđena je rezervacija hotelskog smeštaja, iznajmljivanje automobila, rezervacija aviokarata za lokalne destinacije u Južnoj Africi putem posebnog "onlajn programa", hitna medicinska pomoć i patrolna služba.
Obezbeđena je i popravka na licu mesta ukoliko se kvar desi na području za koje članovi AMS S-a smatraju da nije sigurno.
Automobilski klub Južne Afrike (AASA) će obezbediti naoružanog čuvara koji će sačekati dok patrolno vozilo ne stigne u pomoć.
Članovi AMS S-a moći će da računaju i na šlepovanje na relaciji od 40 kilometara, hitno dolivanje goriva, popravke, zamenu guma, besplatne mape i druge usluge.
U okviru međunarodnog programa "Pokaži svoju karticu i uštedi , članovi AMS S-a koji se budu registrovali preko Internet sajta AASA moći će da ostvare pravo i na značajne popuste u oblastima zabave i slobodnog vremena: za restorane, odeću, vožnju balonom, splavarenje, ronjenje u kavezu sa ajkulama i drugo.
Članovi AMS S-a mogu da se obrate AASA putem adrese aasaŽaasa.co..za i sajta www.aa.co.za ili na telefone 083 843 22 (083 THE AA) ili 0861 000 234 u slučaju pružanja pomoći na putu, hitne intervencije i ostalih neophodnih informacija, navedeno je u saopštenju.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Policija priželjkuje neuspeh Amera na SP

General južnoafričke policije Beki Čele izrazio je danas nadu da će reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država ispasti u prvoj fazi takmičenja na prvenstvu sveta, kako bi se izbegla poseta predsednika SAD Baraka Obame Južnoj Africi
Govoreći u parlamentu o bezbednosnim problemima u organizaciji Svetskog kupa, Čele je saopštio da bi Obama najverovatnije doputovao u Južnu Afriku, ukoliko američku fudaleri prođu u drugu fazu takmičenja.

- Sve naše molitve sada su usmerene na to da Amerikanci ne stignu do druge faze, da budu eliminisani u prvoj i mirno odu kući - rekao je Čele, uz obrazloženje da bi obezbeđivanje Obame bio izuzetno težak zadatak, s obzirom da će sve raspolozive snage već biti agažovane na održavanje reda.

- Za sada imamo najavu da će u Južnu Afriku za vreme šampionata doputovati šefovi 43 države, ali za obezbeđenje Obame morali bismo da angažujemo bar isti broj ljudi kao za sve te predsednike - rekao je Čele.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.