Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 07. Maj 2024, 08:42:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ambiciozni roditelji  (Pročitano 13075 puta)
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung Galaxy S Advance
Ume to meshanje roditelja da bude mach sa dve oshtrice...

Ako roditelji puste dete da samo odluci i samo se pronadje u nechemu, to neretko moze da bude kasno... Vecina sportova (na primer) pa i drugih stvari koje se uche (recimo) zahteva pozrtvovanje od malena... Odnosno - neku vrstu razvoja u skladu sa tim sta je izabrano... (svi biraju mlade talente, a i priznacete, mogucnost pamcenja i ucenja polako opada sa godinama)... A i radna navika je chudo...

S druge strane, ako ga usmere na pravi put u pravo vreme... moze dobiti i te kakvu odskocnu dasku sto se toga tice... mada opet, treba ga pogoditi i zainteresovati za ono sto ce njemu da prija i odgovara... a ne da to bude neprozivljeni san roditelja...

Zato i vecina roditelja shetaju decu s jednog sporta na drugi, da vide gde ce se najvise pronaci... (znam za dosta takvih primera)... i to mozda deluje zamorno, ali kad se malo razmisli, i nije tako losa ideja...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
@Slavisaj  Ona sada u Moskvi studira dva fakulteta (to je bila njena želja) i već je čeka posao na jednom čuvenom institutu, ali samo zahvaljujući brizi njenih roditelja ona je očuvala psihičku stabilnost i naučila da živi sama sa sobom i koliko toliko se socijalizuje sa "običnim smrtnicim".Mislim da je to najbolje što su mogli za nju da urade.

Što se sportista i njihovih roditelja tiče, to je druga priča jer je tu uključen ekonomski momenat, koji lako pomuti pamet.
Gotovo svako dete voli da se bavi sportom, ali niko me ne može ubediti da je detetu od 12 godina zadovoljstvo da svakodnevno trenira po više sati i odrekne se svojevoljno svih zadovoljstava koje detinjstvo nosi, pa makar to nekad bilo i samo "blejanje".
Upravo gledam emisiju koju je Bambina spomenula i uopšte ne mogu da shvatim čime je taj čovek zaslužio da bude u njoj.
« Poslednja izmena: 09. Maj 2010, 21:15:01 od Brana.M »
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Preambiciozni roditelji = iskompleksirani roditelji koji se ne osjecaju ostvareno kroz svoj zivot; nista novo naravno, to svi znaju.

Ja sam generalno za to da roditelji budu ambiciozni i da ne pustaju djecu da bleje poslije skole na ulici, narocito u danasnje vrijeme bluda i razvrata. Mene je mama upisala u muzicku skolu iz istog razloga i imala sam vremena za igru otprilike koliko i djokovic u svom djetinjstvu s tim da sam imala slobodne raspuste. Nista mi ne fali, naprotiv, bicu ista i prema svojoj djeci.

Koliko su problem preambiciozni roditelji toliko su problem i ovi inertni koji se ne bave svojom djecom i koji su u fazonu 'ma sve cemo lako'. Poslije kad shvate da je dijete debil onda kaznjavaju njega umjesto da sebe isamaraju.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Gledam emisiju...
Lepo Novak kao dete reče: "Igram se noću," i na pitanje voditelja "Da li je za tebe tenis igra ili obaveza?" odgovara "tenis je za mene obaveza". Smile
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Pa obaveza naravno, da je igra ne bi je ni shvatao ozbiljno.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
OK je ako je shvata kao obavezu, samo što je moj utisak da to preozbiljno shvata, svakako preozbiljno za dete njegovih godina.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
@B@mbin@

Generalno mrzim kad ljudi ispredu citavu svoju pricu na osnovu 30 sekundi razgovora kojeg su uhvatili u prolazu ili da na osnovu korica ili pasusa donose sud o čitavoj knjizi. Da si odgledala emisiju čula bi da je Nole u tu emisiju došao preko svog prvog trenara, jer je žena htjela da malo zainteresuje javnost za vanserijski talentovanog klinca. Čula bi takođe i da je otac Novaka Đokovića, koji se inače zove Srđan, takođe bio neprijatno iznenadjen odgovorom svog sina i da ga je poslije emisije pitao da mu objasni šta njemu znači bavljenje tenisom i šta on, Novak, želi od tenisa. Odgovor je bio "Želim da budem broj 1!"

E sad, ovo može da zvuči neralno sa moje pozicije nekog ko ima 30 godina i dalje nije siguran čime želi da se bavi u životu, iako sam završila fax, radim i spremam se da upišem master, ali ja računam ako postoje ljudi kao ja, a ovakvih je mnogo u mojoj okolini, onda moraju postojati i naši ekstremi, a to su ljudi koji jednostavno od starta znaju šta hoće.

Dužnost svakog dobrog roditelja je da obezbjedi svom djetetu da maksimalno ostvari svoje potencijale. Neko to može da uradi bez medijske pompe, neko ne. Nečiji posao je javan, nečiji nije. Na kraju krajeva nisu sve situacije u životu iste. Uzmi za primjer Pilerove.

Da li njih otac forsira? - da
Da li je sviranje u Knezu forma izrabljavanja? - jeste
Da li je pojavljivanje u programima tipa "Ja imam talenat" čist egzibicionizam? - jeste
Da li im se život promjenio na bolje od kada su se pojavili na TV-u? - jeste
DA li ta djeca sad imaju koliko toliko obezbjeđenu budućnost? - imaju

Ali da li je njihov otac, Ciga, pardon Rom, bez skole, mogao svojoj Romskoj djeci da obezbjedi život vrijedan življenja da nije uradio ono što je uradio. Da ih nije forsirao da uče da sviraju od njihove druge, treće godine, da ih nije tjerao da sviraju u Knezu, da ih nije upisao u muzičku školu - realno srednja muzička je jedina dobra srednja koju su mogli da upišu, da ih nije ubacio u šou? Čisto sumnjam. Možda oni nemaju djetinjstvo, ali barem imaju budućnost.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Nokia 

Slazem se sa Ceskom - umerenost je najvaznija u svemu , tako i u vapsitavanju dece, otprilike je isto  lose biti preambiciozan i inertan roditelj, to su dva kraja istog stapa. U sv slucaju dete i njegova psiha je to koje ispasta.

Sto se tice Noleta ne bih rekla da su ga roditelji sabili i napravili od njega nesto sto nije hteo, mislim da se vise moze reci da je imao savrsenu podrsku iz porodice. Znam par ljudi koji ga poznaju i svi imaju jako lepo misljenje o njemu, tj nista mu mentalno ne fali ....a racun u banci samo raste tako da njegovi roditelji su uspesno odradili svoj deo vaspitanja. Smile

Inace, mene su moji roditelji pustili da radim sta i kako hocu i to od 15 godina i imali su srece da nisam krenula krivim putem ...zavisi i od deteta kako je i kakav mu je mentalni sklop j da li je sam sebi najveci pokretac ili kocnicar...


Citat
Nista mi ne fali,
Smile Smile



IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
@B@mbin@

Generalno mrzim kad ljudi ispredu citavu svoju pricu na osnovu 30 sekundi razgovora kojeg su uhvatili u prolazu ili da na osnovu korica ili pasusa donose sud o čitavoj knjizi. Da si odgledala emisiju čula bi da je Nole u tu emisiju došao preko svog prvog trenara, jer je žena htjela da malo zainteresuje javnost za vanserijski talentovanog klinca. Čula bi takođe i da je otac Novaka Đokovića, koji se inače zove Srđan, takođe bio neprijatno iznenadjen odgovorom svog sina i da ga je poslije emisije pitao da mu objasni šta njemu znači bavljenje tenisom i šta on, Novak, želi od tenisa. Odgovor je bio "Želim da budem broj 1!"
Znaš kako, Patak; od negde sam ja i davno čula da je Noletov otac driblački nastrojen prema svojim sinovima... da je zaista forsirao Noleta, pa sam zato i uspela da odgledam ceo minut emisije. Ta prethodna (dez)informacija je proradila, pa je moguće da sam, i to malo što sam čula i videla, pa automatizmu poistovetila sa prethodnim.

Neka se to ne shvati kao moja zlovolja, nego me je samo podstaklo da otvorim temu i čujem o tome različita mišljenja. I to mi, kao što vidiš, lepo uspeva. Smile

A primera, naravno, ima i za jednu i za drugu stranu. Iako nemam pojma ko su Pilerovi jer zaista ne pratim baš nijedan TV program, verujem da ima i pozitivnih i negativnih primera. Shodno tome, tema se odnosi na sve moguće ishode, ne samo na taj da driblanje dece izrodi njihovo blagostanje (ma šta to značilo).
« Poslednja izmena: 09. Maj 2010, 21:47:36 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
OK je ako je shvata kao obavezu, samo što je moj utisak da to preozbiljno shvata, svakako preozbiljno za dete njegovih godina.

Ok, ja sam iskreno očekivala da će odgovor biti "Igra koju volim", a ne "obaveza".
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 07. Maj 2024, 08:42:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.