Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uopsteno o Svetskom prvenstvu & Index tema grupa i reprezentacija  (Pročitano 2736 puta)
07. Maj 2010, 15:29:03
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Гомила нелогичних потеза... Због љубави! Д.С. 1989

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16786
Zastava Књажевац
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Samsung Wave II
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2010 - Južna Afrika
2010 FIFA World Cup South Africa
FIFA Sokker-Wêreldbekertoernooi in 2010


Zvanični logo prvenstva

Domaćin:    Južna Afrika
Šampioni:    (titula)
Ukupno mečeva:    64


Svetsko prvenstvo u fudbalu 2010. (služebni naziv: 2010 FIFA World Cup South Africa) će biti 19. svetsko fudbalsko prvenstvo koje će se održati između 11. juna i 11. jula 2010. u Južnoafričkoj Republici. Završni turnir u Južnoj Africi biće kulminacija kvalifikacionog procesa koji je počeo avgusta 2007. i uključivao je 204 od ukupno 208 FIFA nacionalnih timova. Ovo će biti prvi put da domaćin turnira bude jedna Afrička zemlja. Italija brani titulu osvojenu 2006. godine, a učešće na završnom turniru je obezbedila 10. oktobra 2009. Žreb za grupnu fazu Svetskog prvenstva je održan 4. decembra 2009. u Kejptaunu.


Grupe


Grupa A - [link]

Južna Afrika - [link]
Meksiko - [link]
Urugvaj - [link]
Francuska - [link]

Grupa B - [link]

Argentina - [link]
Nigerija - [link]
Južna Koreja - [link]
Grčka - [link]

Grupa C - [link]

Engleska - [link]
SAD - [link]
Alžir - [link]
Slovenija - [link]

Grupa D - [link]

Nemačka - [link]
Australija - [link]
Srbija - [link]
Gana - [link]

Grupa E - [link]

Holandija - [link]
Danska - [link]
Japan - [link]
Kamerun - [link]

Grupa F - [link]

Italija - [link]
Paragvaj - [link]
Novi Zeland - [link]
Slovačka - [link]

Grupa G - [link]

Brazil - [link]
Severna Koreja - [link]
Obala Slonovače - [link]
Portugal - [link]

Grupa H - [link]

Španija - [link]
Švajcarska - [link]
Honduras - [link]
Čile - [link]
« Poslednja izmena: 20. Maj 2010, 13:08:41 od trstra »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Zvanicna maskota






Zvanična maskota Svetskog prvenstva u Južnoj Africi 2010. je leopard Zakumi. Sa zelenom kosom i zlatnom bojom kože podseća na nacionalne boje domaćina. Njegovo ime potiče od reči "ZA" što predstavlja ISO kod za Južnu Afriku i "kumi" što na više dijalekata znači tinejdžer
« Poslednja izmena: 13. Maj 2010, 10:03:03 od Tranda90 »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Све боје Мундијала


Представљени су дресови у којима ће на Мундијалу у Јужној Африци наступати најбоље светске репрезентације. Једино Северна Кореја није представила дрес.

Основна обележја фудбалера су дресови, а поједине репрезентације добијале су надимке по боји своје опреме. Боје се нису мењале деценијама, али мењали су се играчи који су наступали у њима.




Све боје Мундијала


Представљени су дресови у којима ће на Мундијалу у Јужној Африци наступати најбоље светске репрезентације. Једино Северна Кореја није представила дрес.

Основна обележја фудбалера су дресови, а поједине репрезентације добијале су надимке по боји своје опреме. Боје се нису мењале деценијама, али мењали су се играчи који су наступали у њима.


Жути дрес "кариока", плави Италијана, холандски наранџасти и плави аргентински, свакако су најпознатији. На светском првенству у Јужној Африци,надамо се да ће и црвени дрес "орлова" ући у легенду.


Дресови за Јужну Африку

Јужна Африка 




Мексико


 

Уругвај




Француска 




Аргентина


 

Нигерија 




Грчка


 

Јужна Кореја 




Енглеска 




САД


 

Словенија 




Алжир




Немачка




Србија




Аустралија




Гана




Холандија


 

Данска 




Јапан




Камерун


 

Италија 




Парагвај




Нови Зеланд


 

Словачка


 

Бразил 




Обала Слоноваче




Португал


 

Шпанија 




Швајцарска


 

Чиле 




Хондурас


 



Izvor: RTS

« Poslednja izmena: 13. Maj 2010, 10:07:49 od Tranda90 »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.