Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:16:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nije svaki tata za porođajnu salu  (Pročitano 7508 puta)
01. Maj 2010, 11:48:19
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Prvenstveno od vrste odnosa muškarca i žene umnogome zavisi kako će se muškarac ponašati na porođaju i da li će se uopšte tamo naći.

Nekada žene nisu dobijale dovoljno informacija o tome šta ih čeka na porođaju niti mogućnost da se adekvatno pripreme, a muškarci su ostajali daleko, iza vrata.

U savremenim društvima muškarci sve češće prisustvuju porođaju svoje partnerke, a u nekima je to uobičajena praksa.

U našim porodilištima ta praksa još nije u potpunosti zaživela; postoje bolnice u kojima se prisustvo muškarca porođaju ne dozvoljava i one u kojima je to dopušteno uz određene medicinske procedure. Međutim, sa dozvolom ili ne, relativno je mali broj muškaraca koji bodre partnerku na porođaju, piše "Blic".

Prvenstveno od vrste odnosa muškarca i žene umnogome zavisi kako će se muškarac ponašati na porođaju i da li će se uopšte tamo naći.

Neki parovi strahove u vezi sa porođajem ublažavaju humorom i smehom. Ovakvi parovi često pričaju viceve i anegdote sa temom porođaja, slatko se smejući i izbegavajući osećanja. Međutim, žena u ekstremnim sluičajevima ovakvog reagovanja može u potpunosti da prekine saradnju tokom porođaja, dok muškarac iz ovakvog param tokom porođaja, može i da padne u nesvest.

Postoje parovi koji se u životu više rukovode onim što "treba" i "mora" nego time kako se osećaju i šta bi sami želeli. Najčešće, pitanje da li muškarac treba da prisustvuje porođaju stiže upravo od ovakvih parova. Oni su vrlo disciplinovani u sprovođenju preporuka, više se rukovode mišljenjem stručnjaka i vladajućom doktrinom nego svojim osećanjima i potrebama u vezi sa prisustvom porođaju.

Kod nekih parova je uobičajeno da se svoje želje i potrebe prepoznaju kao želje i potrebe partnera. Tako muškarac može ići na pripremu za porođaj s partnerkom u ubeđenju da ona to sigurno želi iako to ni u jednom trenutku nije tema njihovog otvorenog razgovora. Za ovakve parove je najbitnije da otvoreno razgovaraju o svojim osećanjima i potrebama pre odluke o tome da li će muškarac biti prisutan na porođaju.

U prejako razgraničenim porodicama - pitanje prisustva muškarca porođaju se ne postavlja. Oba partnera sami izlaze na kraj sa svojim strepnjama i strahovima. Oni ne dele međusobno svoja osećanja u vezi sa predstojećim porođajem niti jedno drugom pružaju podršku. I posle porođaja mešu partnerima će izostati razmena i podela doživljaja i jakih osećanja vezanih za tako značajan događaj.

Kod nekih žena su osnovna strahovanja za gubitak kontrole tokom porođaja. Ovakve žene imaju strah da će vrištati ili, čak, poludeti tokom porođaja. Upravo zbog straha od gubitka kontrole nad svojim ponašanjem one mogu pokazivati izrazitu želju da partner ne prisustvuje porošaju, jer strepe zbog utiska koji bi ostavile.

Postoje i parovi koji su previše emotivno vezani. Žena u ovakvom paru može biti preplavljena osećanjem straha u odnosu na porođaj i tražiti prisustvo partnera. On s druge strane može biti preplavljen osećanjima pokrenutim samim porođajem, i , zbog toga, u nemogućnosti da pruži adekvatnu podršku.

Ukoliko nikako ne možete da procenite da li vam je partner potreban na porođaju ili ne, najbolje bi bilo da o tome porazgovarate sa stručnim licem, psihologom, psihoterapeutom, psihijatrom, koji će vam kroz razgovor pomoći da dođete do rešenja.

(MONDO)


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 01. May 2010, 15:03:42)
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Nokia 



Nije mi potreban partner na porodjaju. Da je obrnuto verovatno ni ja ne bih mogla gledati svo to mucenje. Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
 

Nije mi potreban partner na porodjaju. Da je obrnuto verovatno ni ja ne bih mogla gledati svo to mucenje. Smile

tako je !
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Nokia 


U poslednje vreme se nesto cesto slazes sa mnom - sumnjiv si mi  Smile Smile
Mora da me cekas negde iza coska  Smile
« Poslednja izmena: 02. Maj 2010, 01:35:14 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3


U poslednje vreme se nesto cesto slazes sa mnom - sumnjiv si mi  Smile Smile
Mora da me cekas negde iza coska  Smile

da.... volela bi ti to.... 

ma za ovo se slažem... što mene žena ne gleda dok sam na šolji ?!
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG Google Nexus 5
ja bi bas volela da muz bude na porodjaju.

p.s. poredis wc solju sa svojim detetom Smile
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
ja bi bas volela da muz bude na porodjaju.

p.s. poredis wc solju sa svojim detetom Smile

ma svaka čast detetu, ali krv, limfa, vriska, cika, panika....sluuuuz ...  Smile Smiley 1
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Nokia 
Citat
ma za ovo se slažem... što mene žena ne gleda dok sam na šolji
Mozda zato sto smrdis?  Smile

Citat
da.... volela bi ti to...

Vidis - nisam nikada razmisljala o tebi kao o seksualnom objektu  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
pa dobro, nije baš za poređenje....

jasno da nisi, nemam čak ni avatar  Smile
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG Google Nexus 5
pa bas to ... da zna da ceni  Smile
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:16:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.