Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:50:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li postoji sreća u ljubavi?  (Pročitano 4347 puta)
26. Apr 2010, 08:52:56
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Sve mi poznajemo ženu koja je mnogo srećnija od nas kada se radi o muškarcima. Kod mene, primer je moja prijateljica En. Preselila se u Njujork odmah po završetku koledža, zaposlila se i tamo upoznala Pola, simpatičnog muškarca "brđanina" koji je, sasvim slučajno, iz njenog rodnog grada, voli iste stvari kao ona, završio je fakultet i čak imaju nekoliko zajedničkih prijatelja. Žive srećno u toplom jednosobnom stančiću u Bruklinu.



,,Ništa nije slučajno, ovo je sudbina!", kaže En. Njihova priča je divna, zaista, samo ne znam da li bih se složila da je sudbina imala bilo kakve veze sa svim tim. Pre bih rekla da je ona baš, baš imala sreće. Jer, ako nam je svima sudbina toliko naklonjena, zar ne bismo sada sve šetale Rajana Goslinga?

,,To je skroz sudbina," kaže Kejt. ,,Ja sam svog supruga upoznala u avionu iz Bostona za Njujork, tri puta su nam odlagali let i bila sam bila užasno nervozna jer se bojim letenja. Zamolila sam ga da mi drži ruku tokom sletanja, ušli smo u isti taksi i kasnije izašli na piće."

Ali nije sudbina svima baš tako naklonjena. ,,Pa ja poznajem više devojaka koje su večito nezadovoljne svojim ljubavnim životom od onih koje jesu," kaže Erin. ,,Neke od nas prave pametnije odluke od drugih. Neke od najfinijih mladih dama koje poznajem izgleda da uvek gube, kao i ja. Međutim, iz svojih veza imam samo lepe uspomene. Možda mi jednostavno nije u zvezdama, ko zna."

Verovatno znate i same neke cake kako da poboljšate svoje šanse za kvalitetnu vezu. Ali i pored toga, nekima je potreban i dodatni kosmički podsticaj ili čista sreća.

Stručnjaci u raznim oblastima pokušali su da nam objasne da li sreća u ljubavi zaista postoji i kako da preokrenemo kosmičku energiju u svoju korist.

Pre nego što nastavite da čitate dalje zapitajte se, Da li smatrate da ste srećni? Zaista srećni?

Sloan Bela, intuitivni medijum i metafizičar:

Da li sreća u ljubavi uopšte postoji?
,,Mislim da je sreća usko povezana sa onim što se stvorili u prošlim životima i onim što donosite u ovaj. Ono što mi ovde shvatamo kao sreću ne mora imati nikakve veze sa ovim životom, već sa nečim što smo zaslužili u prošlom. Dakle, sreća bi bila zasluživanje poklona u ovom životu i slobodnom voljom odlučiti šta ćemo sa njim raditi. Tehnički, uvek možemo nešto da uprskamo.”

Kako možemo povećati sreću u ljubavi?
Nikad ne reagujte iz straha.
,,Tajna je u tome da se otvorite i upoznajete ljude. Budite prisutni. Očajavanje je pokazatelj straha. Ljudi koji izlaze i neumorno se viđaju sa drugim ljudima, to čine pomalo iz straha, zar ne? Čitav univerzum je zasnovan na vašoj otvorenosti prema mogućnostima kako biste mogli da ih prepoznate.”
Prestanite sa internet ,,muvanjem”. Nemojte se registrovati na sajtove za upoznavanje. Šta će vam to, dođavola? Mislim da je to jednostavno glupo. Ako ste u radnom okruženju, medicinskom, kućnom, gde god da ste, možete upoznati ljude. A ako imate problem sa upoznavanjem ljudi, onda treba da naučite da budete malo otvoreniji u komunikaciji.”



Bjanka Ejsvedo, socijalni neurolog, Univerzitet u Kaliforniji, Santa Barbara:

Da li postoji sreća u ljubavi?
,,Nisam sigurna kako moja istraživanja mogu da odgovore na to, ali učestvovanje u drugim aktivnostima (van polja zabavljanja) svakako mogu biti od pomoći. Kada su srećni i zadovoljni svojim životima, na taj način mogu privući partnera.”

Kako možete povećati sreću u ljubavi?
Ako ste već u paru, prihvatite se izazova sa partnerom. ,,Postoje brojna istraživanja koja su pokazala da upuštanje u novine i izazove sa partnerom može učvrstiti romantiku. Dalje, šta to znači, zavisi isključivo od samog para: ako niste tip koji provodi vreme napolju, idite na pešačenje ili samo u šetnju kroz šumu, i to će vam biti dovoljno izazovno.”

Ketlin Makendls, stručnjak za feng šui, San Dijego:0

Da li postoji sreća u ljubavi?
,,Ne verujem u sreću. Sreća znači da je nešto nasumično, a ja ne verujem da je bilo šta u životu sučajno. Postoji mnogo načina da koristimo svoj plan. Možemo da uredimo svoje okruženje i tako da stvorimo život kakav želimo da imamo.”

Kako možemo povećati sreću u ljubavi?
Ukrasite svoj dom sa predmetima u paru. ,,Dame, prođite kroz svoje stvari i pogledajte šta vam je sve neupareno. Jedna mačka, slika na kojoj je jedna osoba. Ukoliko vidite jednu sveću, dodajte joj još jednu. Ako ste samohrana majka, počnite da uparujte igračke. Ako imate na zidu ram sa jednom slikom, potrebne su vam dve. Idite na neki umetnički sajt i kucajte 'par'. Tako u svom umu stvarate predstavu da je par = dobro”.

Uredite svoj ,,zajednički” kutak. Kompasom pronađite jugozapad u sobi. Ta strana je posvećena zajedništvu. U tradicionlanom feng šuiju na toj strani postavite uparene zemljane elemente: kamenje, šljunak, cement... Roze kvarc je povezan sa ljubavlju, pa je odličan kao dodatak.”

Vanesa ,,Lejdi Maverik” Ruso, profesionalni igrač pokera sa zarađenih preko 3 miliona $

Da li sreća u ljubavi postoji?
,,Sreća je samo druga reč za razliku. Ukoliko imate sreće, to je samo pozitivna razlika u odnosu na očekivanja, ili nesreću, koja je negativna razlika u odnosu na očekivanja. Ne verujem u sreću samu po sebi. Iako bih često rekla se ljudima posreći (u pokeru, ljubavi ili životu), znači da su dobro raspoloženi i da to okreću u neki vid sreće, više im se dobrih stvari dešava, pa izgleda kao da imaju sreće. Zato se više dobrih stvari dešava pozitivnim ljudima. Takođe je opasno biti negativan ili pesimističan, jer ako ste tako raspoloženi, takva vam je i percepcija i to odlučuje šta će vam se desiti i da li ljudi žele da budu u vašem okruženju.”

Kako možete povećati sreću u ljubavi?
Čitajte partnera i odmerite njegovu iskrenost. ,,Ljudi lupkaju nogom kada im je neprijatno i kada su neiskreni. To nam je urođeni poriv da ostanemo ili bežimo kada se osetimo ugroženima. Neko ko laže oseća opasnost da bude uhvaćen u laži i podsvesno lupka nogom. Ovaj fenomen se dešava instinktivno i skoro niko nije svestan da to radi.”

Vinita Ling, kandidat za doktorat u oblasti psihologije, Univerzitet na Havajima, Manoa:

Da li sreća u ljubavi postoji?
,,Sreća je priprema za susret sa mogućnostima. Šta znači biti pripremljen? Vrlo dobro poznavati sebe. Izađite i: istražujte, eksperimentišite, opustite se, budite svoji (čak i kada to znači kopati po knjigama iz fiziku u knjižari). Drugi deo jednačine je mogućnost. To znači da stvorite sebi mogućnosti da upoznate ljude. Iditena jogu, kod rođake na krštenje, naučite da pravite suši, tura po Indoneziji... Uključite ljude iz vašeg okruženja i poštujte dogovore.”

Kako možemo povećati sreću u ljubavi?
Pravite se nedostupnima. ,,Određeni delovi mozga zaslužni za uživanje se pale tek kada smo neočekivano nagrađeni. To može biti dobar savet mladim ženama da se na prvi mah učine nedostupnima, kako bi kasnije njihova pristupačnost bila više cenjena i iznenađujuće prijatna.”

,,Vidovota Kristina”, medijum iz Njujorka okrenuta zdravlju:

Da li postoji sreća u ljubavi?
,,Zapravo, ja ne verujem u sreću. Dosta me zanima psihologija, i još više energija. Svi vibriramo na sasvim različitim frekvencijama. Ljudi potiču iz različitih porodičnih priča i dosta šablona vuku iz porodičnih veza koje kasnije pokazuju kroz život. Toga treba da budemo svesni kako bismo kasnije napravili drugačije izbore.”

Kako da povećamo sreću u ljubavi?
Promenite svoja pravila. Kažemo: ,,Ne želim nekoga ko nema posao ili mi nije dostupan,” itd. Treba da se usredsredimo na ono što zaista želimo. Pričajte o tome, zamišljajte i onda ćete početi tako i da osećate. Promenite ono o čemu razmišljate i vratiće vam se dobrim. Svi smo mi stvoreni od sudbine.”



Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Pa kec srce je jak znaci postoji Smile.
IP sačuvana
social share
Im a Gamer i have Many lives
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1583
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Postoji sreca jedino u ljubavi prema sebi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Ne,po meni sreca u ljubavi ne postoji jer ne prihvatam cinjenicu da je nesto sto mi se desava "sreca".Svako svoju sudbinu kroji sam pa tako ce i u vezi nase odluke dovesti do toga da li nam je lepo u toj vezi ili ne.To sto neko ima "losiji" ili "bolji" zivot ne znaci da nema ili ima srecu vec je direktna posledica njegovih odluka koje je donosio za zivota
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Nokia 
Citat
Iako bih često rekla se ljudima posreći (u pokeru, ljubavi ili životu), znači da su dobro raspoloženi i da to okreću u neki vid sreće, više im se dobrih stvari dešava, pa izgleda kao da imaju sreće. Zato se više dobrih stvari dešava pozitivnim ljudima. Takođe je opasno biti negativan ili pesimističan, jer ako ste tako raspoloženi, takva vam je i percepcija i to odlučuje šta će vam se desiti i da li ljudi žele da budu u vašem okruženju.”

Dabome  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Nokia 1800
Citat
Da li postoji sreća u ljubavi?

Kako kome.. Neki neće sreću videti ni da ih klepi po nosu  Smile

IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Problem je sto ljudi srecu zamisljaju kao zivot bez problema... a srecu "u ljubavi" kao zivot bez problema sa priblizno savrsenom osobom koja ce ih/i na koju ce i posle 15 godina gledati kao na pocetku ljubavi... bojim se da takva sreca ne postoji.
One druge, "male srece", tipa... pokloni, iznenadjenja, romanticni i hrabri gestovi, trenuci ponosa... sabrane, cine jednu veliku srecu.
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 
ljubav=sreca

IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia E
Citat
Takođe je opasno biti negativan ili pesimističan, jer ako ste tako raspoloženi, takva vam je i percepcija i to odlučuje šta će vam se desiti i da li ljudi žele da budu u vašem okruženju.”
ovo je moj slucaj Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
ljubav=sreca


Tako je brate. Prosto, jednostavno i bez mnogo palamudjenja...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:50:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.136 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.